10 let od vydání eponymního alba Simple Plan

Bylo tomu přesně 12. února 2008, co se třetí studiové album Simple Plan oficiálně objevilo v obchodech s hudebninami po celém světě. A že se ho fanoušci této kapela ale načekali! Koneckonců bylo vydáno celé 4 roky po předchozím, velice úspěšném albu ‚Still Not Getting Any‘. Dnes si proto připomínáme 10 let od jeho vydání.

Pro toto album, jednoduše nazvané ‚Simple Plan‘ (ale častěji a pro lepší jasnost nazýváno ‚eponymním albem‘, začali Pierre s Chuckem skládat písně celé dva roky před jeho oficiálním vydáním, ale kvůli svému skladatelskému bloku to byl velice dlouhý a náročný proces. Jedním z hlavních důvodů byly Pierrovy osobní problémy vztahující se ke zdravotnímu stavu jeho bratra, kterému byla v té době diagnostikována rakovina. Pierre se o svých pocitech nakonec otevřel v písni ‚Save You‘, se kterou se v průběhu posledního desetiletí z mnoha vlastních osobních důvodů totožnilo velké množství fanoušků.

Co se týče singlů, Simple Plan pro toto album zvolili tři hlavní singly: ‚When I’m Gone‘, ‚Your Love Is A Lie‘ a ‚Save You‘.

A i přesto, že je silně nepravděpodobné, že bychom se dočkali dalšího výročního turné – tentokrát pro toto album, jistě není na škodu toto krásné výročí oslavit i jinak. Níže si proto můžete připomenout dokument z procesu vytváření tohoto alba, který se objevil na deluxe verzi této desky:

10 let poté – jak vm toto eponymní album připadá v kontextu celé diskografie Simple Plan? Najdete na něm své nejoblíbenější písně SP? Co pro vás toto album znamená? Dejte nám vědět v komentářích!