14 let od vydání ‚Still Not Getting Any‘

Přesně před 14 lety v tento den, 26. října 2004, Simple Plan vydali jednu ze svých dodnes nejpopulárnějších desek – ‚Still Not Getting Any‘.

Mnozí fanoušci Simple Plan, kteří byli v době No Pads éry příliš mladí, si často vzpomínají, že právě druhá deska této kapela, často zkracovaná na SNGA, byla důvodem, proč se fanoušky Simple Plan vůbec stali. Písně jako ‚Welcome To My Life‘, ‚Crazy‘ či ‚Untitled‘ znamenaly pro Simple Plan komerční úspěch po celém světě. V průběhu posledních 14 let se prodalo více jak 2 miliony kusů tohoto alba a díky tomu bylo za své prodeje oceněno hned několika významnými certifikacemi. V Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandu a v USA bylo platinové, v Brazílii, Francii, Japonsku a Mexiku zlaté a ve Spojeném království získalo stříbrného ocenění.

Po svém vydání se albu dostalo více méně pozitivních ohlasů a recenzí. Známý Rolling Stone dal například albu 3 z 5 hvězd a napsal o něm, že „je sice trochu přihlouplé, ale budete překvapeni, jak si během jeho poslechu budete prozpěvovat.“ Časopis Alternative Press také v roce 2004 publikoval recenzi tohoto alba, v níž jej porovnával s první deskou SP: „Když pomineme několik přemrštěných balad, druhá deska Simple Plan se svou perfektností téměř vyrovnává předchozímu albu kapely.“ E! Online si také vzal Still Not Getting Any na paškál a ve své recenzi o tomto albu hovořil jako o skvělém doplňku na pop-punkové scéně: „Není to jen krok správným směrem pro tuto kapelu, ale – věřte tomu, nebo ne – je to také správný krok pro celý pop-punkový žánr.“

A zatímco bychom rozhodně mohli najít i poněkud horší recenze, co je důležitější je odkaz tohoto alba, a to, jak moc SNGA znamenalo pro mnohé z fanoušků, kteří se našli v mnoha tématech, kterých se kapela ve svých textech na tomto albu dotkla. Mezi tato témata můžeme zahrnout například problémy v romantických a přátelských vztazích, pocity úzkosti, nepochopení a osamění a v neposlední řadě také různé sociální problémy.

Pojďme si proto dnes toto speciální Still Not Getting Any výročí připomenout dnes již klasickými písněmi od Simple Plan. Již nyní je jisté, že vybrat z nich jen jednu naši nejoblíbenější, by bylo nemožné: