5 let od vydání eponymního alba Simple Plan

Dneska si připomínáme 5. výročí od vydání třetího studiového alba Simple Plan – tzv. eponymního alba (tzn. název alba se shoduje s názvem kapely). Album vyšlo oficiálně 12. února 2008 (v ČR o den dříve) a obsahovalo 11 písní – především pak singly „When I’m Gone“, „Your Love Is A Lie“ a „Save You“. Pro kapelu bylo skládání písní pro tuto desku tím nejtěžším v jejich kariéře, neboť jak Chuck tak Pierre procházeli autorským blokem, který souvisel s problémy v jejich rodinách a vztazích.

Poté, co bylo album dokončeno, kapela skrze virální kampaň na MySpace předznamenala svůj návrat na scénu 29. října 2007, kdy uspořádala živý webchat s fanoušky, a kde měl také premiéru první single z této nové desky – „When I’m Gone“. Brzy na to kapela zveřejnila první verzi obalu alba, která však ze strany fanoušků přinesla velmi negativní reakce. A zatímco Pierre volbu tohoto obalu nejprve obhajoval v jednomze svých blogů, o několik dní později se kapela rozhodla, že finální volbu výběru obalu tohoto alba nechají na fanoušcích. Ti si mohli zvolit mezi původní verzí obalu a novou černobílou fotografií kapely. Netřeba připomínat, že si fanoušci zvolili černobílou verzi obalu.

S blížícím se datem vydání pak kapela vydávala speciální překvapení na SimplePlan.com, pod názvem SP Wheel, kde mohli fanoušci každý den nalézt nová videa, fotky nebo texty písní z nového alba.

A i přesto, že třetí album nebylo tím nejúspěšnějším, rozhodně Simple Plan přineslo ohromné zástupy nových fanoušků, kteří se zamilovali do více emocionálně-laděných písní, které toto album přineslo.