9 let od vydání eponymního alba Simple Plan

Dnes si připomínáme 9 let od vydání třetího, eponymního alba Simple Plan. Tuto desku, která byla v Kanadě certifikována jako platinová, produkoval Dave Fortman a vydána byla přesně 12. února 2008.

Skládání písní pro album „Simple Plan“ bylo pro dva hlavní skladatele kapely, Pierra a Chucka, jedním z nejtěžších v jejich kariéře, jelikož byli v období, kdy měli na desce pracovat, oba silně zasaženi řadou osobních problémů (Chuck se pomalu vyrovnával s těžkým rozchodem, zatímco Pierrovu staršímu bratrovi Jayovi byla zrovna diagnostikována rakovina, což mělo velký dopad na celou jeho rodinu). Po dlouhém období skladatelského bloku, se toto duo konečně vzchopilo, a Pierre s Chuckem se rozhodli své osobní zkušenosti promítnout do svých vlastních písní. Tak také došlo k vzniku písní jako ‚Your Love Is A Lie‘ nebo ‚Save You‘.

VĚDĚLI JSTE, ŽE?
  • Jedná se o první (a jediné) album Simple Plan, které bylo označeno známkou pro obsah nevhodný pro děti (explicit content), kvůli použití slova „fuck“ v písni ‚Your Love Is A Lie‘.
  • Původně měla obálka alba vypadat zcela jinak – byli na ní zobrazeni členové kapely, jak stojí v ruinách shořelého města – fanouškům se však obal nelíbil, a tak kluci po online hlasování fanoušků zvolili jednodušší, černobílý obal.
  • Chuck si „zarapoval“ v písni ‚Holding On‘.
  • Jednou z inspirací pro píseň ‚What If‘ byla postava Petera Petrelliho ze seriálu Hrdinové (Heroes).
  • Kromě videoklipů k oficiálním singlům ‚When I’m Gone‘, ‚Your Love Is A Lie‘ a ‚Save You‘ byl vytvořen klip i k písni ‚I Can Wait Forever‘, který je animovaný.

Proč si dnes tedy nevyhradit nějaký čas a nepřipomenout si toto nezapomenutelné album? A kdo ví, třeba příští rok konečně přemluvíme Chucka, aby nám „zazpíval“ Holding On naživo :)