As It Is vzdali hold Simple Plan v novém songu „I Miss 2003“

Díky naší čtenářce Julii jsme se dozvěděli, že britsko-americké rocková kapela As It Is vydala tento týden nový single s názvem „I Miss 2003“, který kapela pojala jako poděkování kapelám z alternativní scény počátku 21. století. V textu písně schovala kapela několik odkazů na zásadní kapely této éry jako například Jimmy Eat World, My Chemical Romance, Paramore, Good Charlotte nebo Simple Plan.

Konkrétně Simple Plan jsou v „I Miss 2003“ zmíněni skrze svůj hit „Welcome To My Life“ (který najdete na albu „Still Not Getting Any“). Sloka textu písně s referencí na Simple Plan vypadá takto:

I’m in the middle of a crisis
Welcome to my life, no I don’t think that I like this
I can’t believe I got this jaded (got this jaded)
I remember singing to „The Anthem“
My friends were the best, wish I knew it when I had them
‘Cause now it’s kind of complicated

Přečtěte si níže, co o inspiraci pro tento song prozradil kytarista kapely Ronnie Ish:

„Vyrůstat v malém městě není nic jednoduchého, když jste odlišní. Šikanován za to, jak se oblíkám, kritizován za věci, které se mi líbí, nenáviděn za hudbu, kterou poslouchám. Některé dny pro mě vstávání z postele a procházení si touto celou rutinou znovu a znovu, byly opravdu velmi těžké. Ale něco na tom je, že ti nějaká píseň dokáže dodat životní energii a má sílu pomoci ti dostat všechny ty negativní věci z hlavy. Tato scéna mi dala místo, které nazývám svým domovem a dodala mi síly k tomu být sám sebou a nestydět se za to. Kdyby nebylo těchto kapel, těchto písní, slov a komunity, které mě přes to všechno dostaly, vůbec nevím, kým bych dnes byl, nebo jestli bych tu vůbec dneska ještě byl.

Napsali jsme takový zamilovaný dopis této alternativní scéně pod názvem ‘I MISS 2003’, abychom vzdali hold všem těm kapelám, které pro nás prorazili cestu a chtěli jsme to říct tak, jak jsme to řekli. IM’03 byla poslední písní, kterou jsme složili a nahráli s ZJ abychom dokončili album ‘I WENT TO HELL & BACK’ [vychází 4/2/22] a má naprosto nespornou energii, je sice trochu jiná, ale DNA této scény koluje ve všech našich žilách a díky tomu se sem stále hodí. Napakuje svá auta všemi svými přáteli a pusťte tohle naplno. Doufám, že vás tato píseň donutí něco pocítit.“

– Ronnie Ish (kytarista As It Is) [na Instagramu] –

Poslechněte si celou píseň zde: