Co čeká Simple Plan na podzim/v zimě 2017 (a co dál)?

Zatímco si členové kapely v současné době užívají velmi zasloužené chvíle klidu doma se svými rodinami po mnoha týdnech strávených na turné po USA a Kanadě, my už jsme všichni celí nedočkaví z toho, co kapelu čeká do konce letošního roku, a především pak, co chystají v roce 2018.

V tomto článku se pokusím shrnout vše, co zatím víme o nejbližších plánech Simple Plan, a podíváme se také na to, co je čeká dál.

„No Pads“ tourování 2017
JAPONSKO

Rok 2017 ještě stále není tak úplně u konce a kapelu čeká ještě pěkná řádka No Pads koncertu k 15. výročí vydání jejich první desky. Již příští týden se Simple Plan vrátí do jedné ze svých nejoblíbenějších lokací – Japonska, kde chystají celkem 4 koncerty (ve městě Nagoya, dva v Tokiu a jeden v Osace). Na jejich Instagramu se můžete podívat na video, které kluci natočili pro své japonské fanoušky.

HAVAJ

Z Japonska to Simple Plan směrem zpátky na americký kontinent střihnout přes Tichý oceán, kde je přivítají na Havaji, kde je v říjnu čeká dnes již vyprodaný koncert v Honolulu.

WARPED REWIND AT SEA

Po této speciální show na Havaji mají Simple Plan v plánu ještě jednu velmi unikátní akci – čeká je totiž vůbec první ročník festivalové plavby lodí Warped Rewind At Sea, která je vezme z New Orleans až do Cozumelu, v Mexiku, kam se budou plavit po 4 dny na konci měsíce října. Kapela stráví tyto dny na lodi po boku dalších skvělých kapel a hromady fanoušků, které čeká spousta zajímavých aktivit – a samozřejmě také nespočet vynikajících koncertů na palubě.

MEXIKO

Odtud už se Simple Plan nebudou muset vypravit daleko na své turné po Mexiku, které zahajují začátkem listopadu, a kde kapela vystoupí v relativně velkých arénách pro tisíce místích velmi dychtivých mexických fanoušků. Co je na tomto mexickém turné speciálního je, že kromě již známých post-game VIP balíčků (pizza párty) si fanoušci mohou také zakoupit verzi pre-game VIP vstupenky, díky které se setkají s kapelou ještě před začátkem koncertu.

USA

A konečně, posledními koncerty v roce 2017 vypadá že zatím bude nedávno přidané další No Pads turné po USA, které Simple Plan zavede do dalších částí USA, kde ještě neměli možnost vystoupit, a především pak do Texasu, kde museli v srpnu kvůli hurikánu Harvey zrušit několik svých koncertů, a prosincovým turné se je svým fanouškům rozhodli vynahradit.

[Klikněte zde pro více infomací ohledně všech nadcházejících koncertech Simple Plan]

Davidův návrat?

Otázka návratu baskytaristy Simple Plan zůstává stále na mysli všech fanoušků. David Desrosiers v květnu letošního roku v oficiálním prohlášení přiznal, že již několik let bojuje s těžkými depresemi, kvůli kterým se bohužel nemůže připojit ke své kapele na turné. David se rozhodl místo toho (s požehnáním kapely) zůstat doma a zaměřit se na své vlastní mentální zdraví a pokusit se co nejdříve dát do pořádku. Naposledy David se Simple Plan vystoupil v dubnu 2017, kdy se zúčastil první části amerického No Pads turné.

Během dalších několika měsíců se členové Simple Plan již několikrát vyjádřili k situaci ohledně Davida. Zmínili, že jsou s Davidem v kontaktu, že se mu daří dobře, a především – že je stále součástí Simple Plan. V současné chvíli nemáme žádné oficiální zprávy ze strany kapely ohledně toho, jestli se David do konce roku na některém z koncertů objaví. Je však velice pravděpodobné, že v nejbližší době kapela oznámí, zda-li můžeme Davida čekat na některých z koncertů v Japonsku, Mexiku či v USA.

A což takhle nové album?

Ano, ano, ano. Každý den od vás dostávám další a další dotazy ohledně toho kdy Simple Plan vydají další desku [s čímž také souvisí start dalšího turné :)]. A naštěstí nejsme jediní, kdo již o dalším albu začíná přemýšlet nahlas – SP už k další desky začínají spřádat své první plány!

Od vydání Taking One For The Team (2016) už je to víc jak rok a půl a kluci již začali plánovat, kdy že si zase sednou k psacímu stolu a začnou dávat dohromady první nápady na nové písně. Podle posledních rozhovorů to vypadá, že by skládání pro novou desku mělo započít na začátku roku 2018 a kapela doufá, že by se ve stejnémroce snad mohla také dostat do studia. Realisticky řečeno bychom si tak nové album Simple Plan mohli poslechnout nejdříve na začátku roku 2019.

A kdo bude jeho producentem? Kterým stylem se Simple Plan nechají inspirovat příště? A co můžeme od celé této desky očekávat? Všechny tyto otázky nám zodpoví pouze čas a my se již nemůžeme dočkat, až tu pro vás budeme moci dokumentovat i další proces vytváření alba Simple Plan! V mezičase nám můžete dát vědět, co byste chtěli od další desky Simple Plan slyšet VY!