Chuck a Jeff otevřeně promluvili o Davidově boji s depresí v talk show Les Échangistes

V úterý večer byli Chuck a Jeff ze Simple Plan a také jejich kamarád Patrick Langlois, jejich bývalý webmaster & merch guy, hosty kanadské televizní talk sho Les Échangistes. A zatímco Patrick hovořil o své vedlejší práci jako ambasador dobročinného hnutí Global Citizen, členy Simple Plan vyzpovídala moderátorka Penelope McQuade o jejich kapele, dalších turné a také o jejich kamarádovi a baskytaristovi Davidovi Desrosiers, který se kvůli pokračujícícmu boji proti depresím nezúčastní nadcházejícího turné.

Článek na Showbizz.net nám přinesl několik citací z této talk show, díky kterým můžeme vidět, do jaké hloubky Chuck s Jeffem o nemoci svého kamaráda mluvili a jak se Davidovi v současné chvíli daří. Český překlad si můžete přečíst níže:

„Kdybych řekl: „Má se dobře“, nemluvil bych samozřejmě úplně pravdu. David dělá vše potřebné k tomu, aby se uzdravil. Obklopuje se samými dobrými věcmi. Snažím se ohledně toho všeho zůstat pozitivní. Musím. David se o svých nepříjemných pocitech hodně baví s ostatními lidmi, a to je pro něj velmi terapeutické. Přijde mi to velice důležité, protože to může inspirovat i jiné lidi k tomu, aby i oni začali o svých problémech hovořit. […] Považuji za velice odvážné o tom otevřeně mluvit.

V naší kapele má stále své místo. Nikam neodchází. Rozhodli jsme se ho nijak nenahradit. To pro něj bylo velmi důležité. […] Přišlo mu, že nás zpomaluje, ale když viděl, že to zvládneme a jedeme dál, dodává mu to sílu k tomu, aby se uzdravil.“

– Jeff Stinco –

„Je naším kamarádem už 17-18 let. Když vidíš někoho, koho znáš, a koho miluješ, jak prochází takto těžkými časy, prostě ti to láme srdce. Vždy pro něj bylo trochu těžší udržovat ten šílený rytmus, který s sebou turné přináší, a to ho prostě nakonec dostalo. Podporujeme jej na 100%. Domníváme se, že odpočívat a nejít do toho zhurta je klíčem k jeho uzdravení.

– Chuck Comeau –

Nezapomeňte navštívit naší galerii, kde najdete další fotografie Chucka a Jeffa (a Patricka) z Les Échangistes: