Chuck Comeau odsoudil jednání Donalda Trumpa v proslovu na pódiu v Mexiko City

Přes 3500 lidí se v pondělí, 6. listopadu sešlo v aréně Pepsi Center WTC v Mexiko City, aby byli svědky druhého mexického vystoupení Simple Plan v rámci jejich turné k 15. výročí jejich prvního alba No Pads, No Helmets… Just Balls. Koncert byl plný jak skalních fanoušků, tak i fanoušků, kteří kapelu objevili teprve v nedávné době, a zároveň se na koncertě ukázalo i několik nečekaných hostů – jako například členů kapely The Vamps [o nich ale až v dalším článku].

Pokud jste se již zúčastnili některého z koncertů turné k 15. výročí, nebo o nich alespoň čtete novinky, pak víte, že každý večer mezi písněmi ‚One Day‘ a ‚Perfect‘, kapela zařazuje také bonusovku ‚Grow Up‘, během které si Pierre s Chuckem vymění místa: Pierre zaujme pozici bubeníka a Chuck si vezme do ruky mikrofon a většinou pronese krátký projev. V Mexiko City tento projev však dostal trochu politické nátury, když se v něm Chuck rozhodl odsoudit jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa, jehož postoje vůči Mexiku byly a jsou zavrženíhodné a neustále kritizovány mnohými.

Díky Karen se nám podařilo získat videozáznam právě z tohoto Chuckova proslovu v Mexiko City, který si můžete v českém překladu také přečíst níže:

„V poslední době tu bylo mnoho stupidních lidí po celém světě, kteří urazili tuto krásnou zemi, nebo o ní říkali hnusné věci. A já bych jen chtěl říct panu kreténovi Donaldu Trumpovi, že je zas*anej idiot! My vás milujeme, lidi! Vždycky se tu díky vám cítíme jako doma! Muchas gracias!“

– Chuck Comeau –

Přibližte si nyní trochu více atmosféru pondělní show v Mexiko City skrze první fotografie, které se již objevily online: