Chuck o Davidově zdravotním stavu a pravděpodobnosti jeho návratu na jihoamerické turné

Poslední část turné k 15. výročí alba No Pads, No Helmets… Just Balls, která se odehraje v Argentině a Brazílii, je už doslova za rohem a na povrch opět vyvstává otázka Davidova možného návratu na turné. Jistě si vzpomenete, že před rokem, na konci května, se těsně před začátkem evropského turné David přiznal, že již léta trpí depresemi a aby se mohl více věnovat svému mentálnímu zdraví, rozhodl se neurčitou dobu netourovat se svými kamarády ze Simple Plan.

Od té doby kapela téměř na každém koncertě ujišťuje fanoušky, že David je stále součástí Simple Plan – ti se však svému kamarádovi rozhodli dopřát potřebný čas a prostor k tomu, aby se vypořádal s touto nemocí. Mezitím kapela po celém světě v průběhu posledního roku vystupovala jako kvartet (s malou dopomocí jejich kamaráda Chadyho, který občas zaskočí na baskytaru). Jaká je ale pravděpodobnost toho, že bychom mohli Davida vidět na pódiu na těchto posledních nadcházejících koncertech před koncem cyklu tohoto turné?

V novém rozhovoru se serverem Tento Mais Discos Que Amigos se reportér zeptal Chucka Comeau právě na otázku Davidova zdraví, a také na to, jak se kapela s tímto problémem vypořádává, a jak těžké je o tom mluvit se svými fanoušky. Přečtěte si Chuckovu zprávu níže:

Byla to velice zajímavá a samozřejmě ohromně smutná situace, nikdy před tím jsme něco takového řečit nemuseli – mít v kapele někoho, kdo si prochází problémy duševního zdraví. David prochází velmi těžkými časy, takže jako jeho kamarádi a jeho členové jeho kapely, jsme byli velice smutní, že něčím takovým prochází. Je to něco, co jsme si nikdy nedokázali představit, že tomu budeme muset čelit, a když nám o tom řekl, byli jsme v šoku a velice překvapeni, a zároveň velmi nešťastní z toho, že to potkalo zrovna našeho kamaráda.

Zároveň jsme si ale uvědomili, že správné bude, když zůstane někde, kde mu bude dobře. Takže pokud si myslí, že v tuto chvíli nedokáže cestovat po světě a preferuje zůstat doma, je to v pořádku. Ať zůstane doma, odpočívá a pracuje na sobě samém, aby mu bylo lépe. David ví, že to je pro nás hlavní prioritou. Naši fanoušci nás stále chtějí vídat, a nechtěli na Davida dávat žádné tlaky. Jinak by to pak bylo jako: „Hey kámo, přestaneme hrát, okud se neuzdravíš,“ a to by pak pro něj byl neuvěřitelný tlak. Takže jsme místo toho řekli, „Vezmi si kolik času chceš, dokážeme hrát i ve čtyřech.“

Našim fanouškům jsme vysvětlili, co se děje, že se David nyní soustředí na svoje uzdravení a oni byli nesmírně chápaví a respektovali naše rozhodnutí. Myslím si, že jsou zároveň rádi, že stále hrajeme, i přesto, že mnoho z nich by si přálo, aby tam David byl s námi – pro zatím to ale pro něj není možné.

Zatím nevíme, jestli s námi pojede do Brazílie, nebo ne. Od loňského dubnového turné po USA s námi nehrál, a my jsme mezitím odehráli hodně koncertů a myslíme si, že i s námi čtyřmi je to moc dobrá show. Samozřejmě je trochu jiná, protože tam David není, ale i přesto si ji naši fanoušci velice užívají. V příštích několika dnech s ním budu hovořit a uvidím, jak se vítí. Doufáme, že s námi bude moci jet, ale pokud ne, budeme jeho rozhodnutí i nadále rspektovat, a pojedeme sami a odehrajeme pro naše brazilské fanoušky tu nejlepší show, které jsme schopní. DOufáme, že to pochopíte.

– Chuck Comeau –

Jak můžete vidět, rozhodnutí o tom, jestli David pojede, nebo nepojede se Simple Plan na turné do Jižní Ameriky, zatím nebylo učiněno. Nicméně pokud vezmeme v potaz povahu turné po jihoamerických státech, kde je vše o něco bláznivější, než jinde, rozhodně se to nezdá jako to pravé místo, kde by měl v poklidu David opětovně zahájit svůj návrat na pódium. Jakmile k rozhodnutí ohledně Davida a tohoto nadcházejícího turné dojde, dáme vám vědět.