Chuck a Patrick oslavili 20. výročí vydání alba ‚Enema Of The State‘ od blink-182

Jedno z nejvýznamějších a nejvlivnějších pop-punkových alb v historii, ‚Enema Of The State‘ od Blink 182 oslavilo včera přesně 20 let od svého vydání. Je samozřejmě známým faktem, že Blink 182 byli a stále jsou jedním z největších vlivů na Simple Plan již od samých počátků. A co víc – díky Reset se Chuck seznámil s Markem Hoppusem, což mělo za následek to, že po poslechnutí jednoho dema, které mu SP zaslali, se Mark Hoppus zamiloval do ‚I’d Do Anything‘ ještě než bylo jejich debutové album vůbec venku. To také následně vedl k tomu, že mu Simple Plan nabídli, aby si na této písni zazpíval.

Blink měli na Simple Plan masivní dopad, takže není žádným překvapením, že včera právě při příležitosti 20. výročí desky ‚Enema Of The State‘ Patrick Langlois (bývalý tour manažer, merch guy a fotograf Simple Plan) vyhrabal několik 20-let-starých fotografií z května roku 1999, na kterých můžeme vidět jeho, Chucka a Marka Hoppuse v den, kdy jim Mark věnoval kopii tehdy ještě nevydaného ‚Enema Of The State‘.

Přečtěte si níže, co k tomuto albu a celkovém vlivu Blink 182 na jeho život napsal Patrick Langlois:

“Enema of the state” od blink-182 má dnes 20 let!

Nedokážu ani říct, jak nesmírně důležitou byla tato deska pro můj život. Je to beze sportu album, které mám ze všech alb na světě naposlouchané úplně nejvíc. Znám jej nazpaměť od začátku do konce: každé slovo, každý beat, každou melodii.

Zároveň jsem byl také u toho, když se kapela rozhodla uspořádat párty k vydání tohoto alba v Montrealu. Chuck a já jsme potkali Marka, Toma a Travise na jedné univerzitní show v Albany o několik týdnů dříve, takže když přijeli do Montrealu, aby zde nahráli koncert pro MusiquePlus a uspořádali autogramiádu ve Foufounes Électriques, pozvali nás taky.

Bylo mi 18 let, miloval jsem tuhle kapelu od jejich samotných začátků (pořád mám ještě doma CD Cheshire Cat, ještě z dob, kdy nebylo žádné „182“) a najednou mě ta kapela zve, abych se k nim připojil na večeři. Stále si pamatuji na výraz v tváři mého – teď už – kamaráda Jonathana Bergerona z Universal, když si uvědomil, kolik lidí tam vlastně bude a za koho vlastně bude platit celou večeři 🤣

Psalo se 19. května 1999 a Mark dal Chuckovi kopii Enemy, takže do 1. června jsme ji oba znali už nazpaměť.

Ať se stane cokoliv, tohle bude nejoblíbenější album mého života. Všechno nejlepší, EOTS!

– Patrick Langlois –

K Patrickovi se následně v gratulacích jeho nejoblíbenějšímu albu přidal také Chuck se sérií Instagram Stories, ve kterých dodal:

Tato deska vyšla přesně před 20 lety a naprosto změnila můj život. Moc díky, Marku, Tome a Travisi. Tahle fotka bya pořízena 19. května 1999, ten samý večer, co jsem měl možnost toto album uslyšet vůbec poprvé. Mark mi věnoval kopii tohoto alba ještě před jeho vydáním, a tak jsem hned utíkal domů, abych si ho poslechl. Okamžitě jsem věděl, že se mi změnil celý svět. Díky, Marku, Tome a Travisi za vaši neuvěřitelnou hudbu a za vaši neskonalou štědrost ke mně a k Simple Plan. Jsem vám navěky vděčný. A Enema Of The State je stále mým nejoblíbenějším albem všech dob!

A moc díky Patrickovi za to, že vyhrabal tyhle fotky!

– Chuck Comeau –

A právě na zmíněné fotografie Chucka a Patricka s Markem Hoppusem z 19. května 1999 se nyní můžete podívat v naší galerii: