Chuck o problémech s vydáním nového alba v podcastu Disposable Heroes

Už je to pěkná chvíle, co některý z členů kapely poskytl nějakému médiu rozhovor, což je pochopitelné, když vezmeme v úvahu současnou situaci. I proto pro nás bylo velkým překvapením slyšet, že Chuck nedávno poskytl velmi hloubkový rozhovor Yesodu Williamsovi (z kapely Pepper) v rámci jeho podcastu Disposable Heroes.

V této epizodě se Chuck rozpovídal o mnoha tématech včetně nečekaného úspěchu, který Simple Plan loni přinesl TikTok díky „I’m Just A Kid“ challenge, až po debatu na téma současných způsobů vydávání hudby a jak platforma Spotify fungování hudebního průmyslu v tomto smyslu celé změnila. Chuck zároveň potvrdil, že dlouho-očekávané co-headlinové turné Simple Plan a New Found Glory, které se mělo loni na jaře odehrát v USA (a které bylo již dvakrát přesunuto) se rozhodně bude konat – jakmile to jen situace dovolí.

Nejzajímavější částí rozhovoru však byla část týkající se nadcházejícího šestého alba Simple Plan, na kterém kapela pracuje již od roku 2018. Chuck řekl, že je důvodů, proč album zatím nebylo vydáno, je hned několik: jedním z nejhlavnějším pak fakt, že jsou kluci stále v procesu změny jejich nahrávací společnosti, a pak samozřejmě i pandemická situace, která kapele neumožňuje propagovat album tak, jak by chtěli: tourováním.

Přeložili jsme pro vás do češtiny výtažek z tohoto rozhovoru, kde Chuck o důvodech odkladu vydání alba hovoří:

„No, [když přišla pandemie], tak naše první myšlenky byly: pojďme chvíli počkat, jak se to vyvrbí. Ale pak samozřejmě veškeré předpovědi vzaly za své, a to nejen co se týče nás, ale co se celého světa týče. A myslím si, že je to skoro na den přesně, co jsme odehráli náš poslední koncert. […] Což je šílený, když na to člověk pomyslí. A myslím si, že to bylo okolo 12. března, co jsme měli zrovna další den odletět na další show a pamatuju si, jak se celý svět ve chvilce naprosto změnil, když Trump vystoupil v televizi, hranice se začaly zavírat a NBA najednou ukončila celou sezónu. […] A já si myslím, že všichni jsme si nejdřív mysleli, že za pár měsíců budeme zase zpátky na turné a budeme zase pracovat. Takže tehdy jsme si říkali, počkejme, a uvidíme… a pak to říkáš znovu a znovu… a teď už to je celý rok.

Myslím si, že jednou z největších výzev pro nás teď je fakt, že jsme uprostřed procesu změny labelu. Naše smlouva s Atlanticem je u konce a proto teď v tomto ohledu hledáme nového partnera. Takže si myslím, že toto ten proces také dost zkomplikovalo a protáhlo, protože je v tuto chvíli velice obtížné mluvit s lidmi, domlouvat si schůzky a ujistit se, že si vybereš toho správného partnera. Takže to tu naší situaci o dost zkomplikovalo, což jsme nečekali. A k tomu navíc se člověk snaží najít správný domov pro svou muziku, snaží se najít nové způsoby, jak hudbu vydávat, k tomu navíc vše, co se stalo, do toho pak všechna ta TikTok sláva, která byla gigantická a vůbec jsme to nečekali – a vůbec to pro nás byl velice náročný rok.

Takže nevím, jestli to je jen v tom, že čekáme na to, až budeme moci koncertovat… myslím si, že prostě do sebe musí zapadnout víc věcí. Ale já doufám… a vím, že naši fanoušci byli nesmírně trpěliví a vím, že v tuto chvíli už tu jejich trpělivost zkoušíme víc, než bychom měli. A vím, že už to musíme vydat. I kvůli sobě samým. Už si tyto písně schováváme hrozně dlouho, máme je nahrané a nemůžeme se dočkat, až je vydáme. Je to prostě divná doba. A mrzí nás to… Láme nám to srdce. My prostě už taky chceme ty songy vydat.

Ale je v nás také stále ten strach, že jsme na těch písních tak tvrdě makali, a nechceme je jen tak vydat, aby vešly vniveč a nic se kolem nich nedělo. Vezměte si například All Time Low, naše dobré kamarády. Vydali desku a udělali k ní několik virtuálních vystoupení a podařilo se jim dosáhnout největšího songu jejich kariéry s písní Monsters. Ale jsou zavření doma. Musí to být na jednu stranu úžasné, protože si člověk řekne: páni, dosáhli jsme toho, za čím jsme tak dlouho hnali, ale zároveň to člověku láme srdce, protože si pak řekne: proč se to muselo stát zrovna letos, chápeš?“

– Chuck Comeau [v podcastu Disposable Heroes] –

Celou (více než hodinu dlouhou) epizodu podcastu Disposable Heroes s Chuckem Comeau si můžete poslechnout zde: