David vzdal úctu Green Day v rámci oslav 25. výročí vydání alba ‚Dookie‘

1. února 2019 se mnozí hudební fanoušci na sociálních sítích začali vyjadřovat k tomu, jak důležitým albem pro ně bylo album ‚Dookie‘ od Green Day. Ptáte se proč? Toto album, které je považováno za jedno z nejdůležitějších v historii punk rockové nebo alternativní scény, bylo totiž vydáno přesně před 25 lety.

Není tomu dávno, co se David Desrosiers po dlouhé odmlce opět objevil na sociálních sítích, ale i přesto, že na nich nepublikuje velmi často, se David Desrosiers včera na Instagramu opět objevil, a to právě z důvodu oslav 25. výročí jednoho z jeho nejoblíbenějších alb. Ve svém srdceryvném příspěvku David vysvětlil svou osobní historii s Green Day a svým fanouškům také objasnil, jak mu tímto albem tato kapela kompletně změnila život a pomohla mu najít jeho pravé poslání.

Níže si v českém překladu můžete přečíst vše, co David ve svém včerejším příspěvku o ‚Dookie‘ napsal:

„Před 25 lety mi (a mnohým dalším) tato deska změnila život a pomohla mi uvědomit si, co jsem skutečně chtěl dělat za živobytí: hrát hudbu a zpívat. Billie Joe Armstrong je důvodem, proč jsem začal zpívat ve svém dětském pokoji, když mi bylo 13-14 let.

V té době jsem hrál na kytaru a zpíval v kapele s kamarádama ze střední, ve které jsme hrávali covery písní od Green Day během školních přestávek a tak. Nakonec jsem se přidal k Reset a měl jsem možnost být s nimi několik týdnů na Vans Warped Tour a hádajte, kdo byl tehdy v roce 2000 headlinerem!

Vidět je každý den hrát bylo pro mě splněným snem. A pak když jsme s SP vydali první desku, jsme na několik týdnů naskočili na Pop Disaster tour jako jejich předkapela. Opět to pro mě byl naprosto neskutečný pocit vidět je odehrávat tak skvělé koncerty každou noc. Dokonce jsem měl možnost si s Billiem promluvit a doslova jsem mu řekl, že je důvodem, proč dnes hraju a byl to hroznej gentleman. O několik let později jsme pak měli možnost jim opět předskakovat na australském American Idiot turné. To bylo neuvěřitelné a opět to byl další splněný sen a připadal jsem si jakoby mi bylo opět 14 let.

Díky hudbě si člověk vždycky připadá mnohem mladší, to je fakt! Samozřejmě jsem si dneska musel tuhle desku znova poslechnout! A stejně tak i moji sousedé…;-) Děkuji vám – Tre Coole, Miku Dirnte a Billie Joe Armstrongu za to, že jste takovou inspirací pro tolik generací a to pořád i po 25 letech!“

– David Desrosiers –