David zveřejnil oficiální prohlášení – kanadského a amerického turné se nezúčastní

Právě bylo oficiálně potvrzeno ze strany kapely, že se bohužel David Desrosiers nepřipojí k zbytku kapely na jejich nadcházejícím turné po USA a Kanadě (srpen až září). Letos v květnu David poprvé otevřeně přiznal, že již dlouhou dobu zápasí s depresemi, a tato duševní nemoc mu často znemožňuje koncertovat se svou kapelou. Naposledy David se Simple Plan vystoupil v USA v dubnu letošního roku.

Přečtěte s níže Davidovo nové prohlášení a také společné oznámení dalších čtyřech členů kapely v českém překladu:

„Ahoj všichni,

snažil jsem se jak jsem mohl, pracoval jsem na tom velmi tvrdě a opravdu jsem věřil, že se mi to podaří. Nic víc jsem si nepřál, než abych byl plně připraven na naše nadcházející turné po USA a Kanadě. Naneštěstí jsou tu věci, které člověk prostě nedokáže ovládnout a já budu bohužel muset chybět i na našich srpnových a zářijových koncertech.

I přesto, že se začínám cítit lépe, z respektu k vám a ke svojí kapele, se necítím na to, abych byl na pódiu, pokud nedokážu dát do svého vystoupení to nejlepší, co bych chtěl. Věřím, že je to pouze dočasné, a že je jenom otázkou času, než se budu moci ke klukům a k vám opět připojit na koncertech a opět dělat to, co miluju ze všeho nejvíc.

Chtěl bych moc poděkovat všem našim fanouškům za jejich podporu a pozitivní vzkazy; moc to pro mě znamená a já se nemůžu dočkat, až vás všechny znovu uvidím.“

– David Desrosiers –

„Je nám velice líto, že musíme oznámit, že i přesto, že David dělá pokroky a začíná se cítit lépe, ještě stále není dostatečně připraven na to, aby se s námi opět vydal na turné a byl součástí našich amerických a kanadských koncertů. O své současné situaci napsal zprávu na svém Instagramu @davidesrosiers.

Deprese je komplikovaná záležitost a neexistuje na ni žádné „rychlé“ nebo „magické“ řešení; je proto důležitý čas a tvrdá práce a David dělá vše pro to, aby toho dosáhl. Plně podporujeme jeho rozhodnutí zůstat doma a využít čas k odpočinku a nechováme k našemu kamarádovi a členu naší kapely nic než samou lásku a podporu. Víme, jak moc chce být s námi zpátky na pódiu, ale jeho zdraví je teď pro nás všechny záležitost číslo jedna, takže jsme se všichni rozhodli, že tohle je prozatím to nejlepší rozhodnutí.

Chtěli bychom poděkovat vám všem za to neuvěřitelné množství pozitivních zpráv, které jste Davidovi poslali; moc to pro něj znamená. Víme, že mnozí z vás budou z tohoto rozhodnutí smutní, a my se omlouváme. Jen vás žádáme o vaše pochopení a soucit v těchto těžkých chvílích pro Davida.

S Davidovým požehnáním budou srpnové a zářijové koncerty pokračovat dle plánu. Moc se těšíme, až vás na turné všechny uvidíme a také na to, až Davida opět přivítáme na pódiu, jakmile jen bude plně připraven.“

– Pierre, Chuck, Jeff a Sebastien –

Doufáme, že všichni fanoušci pochopí a budou respektovat Davidovo rozhodnují zůstat doma a pokračovat na zlepšení svého duševního stavu. Věříme, že všichni chceme, aby se David vrátil n pódium, až bude sám připraven – silnější a zdravější, než kdy dřív. Zároveň bychom také chtěli vyzvdvihnout Pierrovu, Jeffovu, Sebovu a Chuckovu podporu svého kamaráda a podpořit Davidovo a jejich rozhodnutí.

Co se týče toho kdo na turné nahradí Davida na baskytaru, Chady by se o ni měl postarat v pozadí setu během několika písní, podobně jako tomu bylo na jihoamerickém a evropském turné.