Dárek od fanoušků


Jelikož dárek, který jsem za české fanoušky před 3 lety v Praze na koncertu Simple Plan předala kapele, dosáhl velkého ohlasu (a kapela na něj vzpomíná až doteď), bylo rozhodně na místě začít chystat dárek, který jim byl následně předán na koncertě v roce 2011 (na jejich druhém koncertě v České republice, 2. září 2011). Z vašich komentářů, zpráv, a především ze srazu fanoušků vzešl projekt s názvem „A Big Package For You: Czech (Travel) Edition“. Jak už vidíte podle názvu, jedná se o referenci na první DVD kluků, ale tak trochu v jiném smyslu. Klukům byl předán kufřík (takový ten typický dětský, ale řekněme, že je to ten „typický cestovní“), který obsahoval věci, které se klukům během cestování (a obzvlášť do ČR) můžou hodit.

Co „A Big Package For You: Czech (Travel) Edition“ obsahovalo?

– anglicko-český frázový slovník
– mapu České republiky (resp. českých fanoušků)
cheque book (šeková knížka) => Czech Book
– samolepky české vlajky (neboť to je dárek, o který si požádali při poslední návštěvě ČR / který si mohou nalepit na kytary, jiné nástroje, nebo vybavení)
– informativní knížku o České republice

Jak se do „A Big Package For You: Czech (Travel) Edition“ projektu mohli zapojit i čeští fanoušci?

Fanoušci se mohli zapojit hned do dvou součástí projektu: do mapy a do Czech booku (ten má navíc 2 části).

1) Mapa ČR

Mapa ČR je tak trochu speciální mapou, kterou pokrývají fotky fanoušků (resp. jejich hlavy) – podle toho, ze kterého místa pocházejí. Například Hanka z Prahy bude mít svou hlavičku na místě našeho hlavního města.

2) Czech Book

Czech Book nevypadá jako klasická šeková knížka, ale připomíná tak trochu knihu, kterou jsme SP dali minule. Tentokrát však byla místo dopisů od fanoušků složena ze dvou hlavních částí, do kterých se mohou fanoušci zapojit:

A) Jedna vzpomínka na koncert SP v Praze v roce 2008

Do této části Czech Booku mohl každý fanoušek zaslat vzpomínku popisující to, co mu na prvním koncertě Simple Plan v ČR nejvíce utkvělo v paměti. Do Czech Booku se poté všechny vzpomínky překládaly do angličtiny a byly doplněny o různé fotky z koncertu

B) These Songs Saved Our Lives

Druhá část Czech Booku byla vytvořena hlavně z toho důvodu, aby se do dárku mohli zapojit i ti, kteří se posledního koncertu SP v ČR nezúčastnili. Hlavní inspirací pro tuto část Czech Booku byla píseň This Song Saved My Life z nového alba SP, která pojednává o tom, jak určitá píseň dokáže v člověku vyvolat různé pocity, může mu pomoci ve špatných časech, může mu úplně změnit život, nebo mu jej dokonce i svým způsobem zachránit.

Úkolem pro tuto část knihy bylo poslat název písně Simple Plan, která přímo vám osobně zachránila život a hlavně PROČ. „Zachránit“ život se dá různými způsoby – může člověka navést jiným směrem, může mu život změnit.

Finální verze této části Czech Booku obsahuje kolekci těch písní Simple Plan, které se objevovaly ve zprávách fanoušků, společně s jejich odůvodněními.

FOTODOKUMENTACE:

Celý dárek:

Mapa České Republiky / českých fanoušků:

Czech Book:

(finální verze)
(jednotlivé stránky)