Fan story #4: Ondra, Česká republika

Nový projekt SimplePlan.cz „Fan stories“ (Příběhy fanoušků) se snaží prostřednictvím pravdivých příběhů z vlastních vzpomínek zaslaných přímo fanoušky zdokumentovat různá setkání Simple Plan se svými fanoušky po celém světě. Pročtěte si předešlé publikované příběhy fanoušků, anebo nám rovnou zašlete svůj vlastní příběh či vzpomínku ze setkání s SP prostřednictvím tohoto formuláře!

Dnešní příběh fanouška bude vyprávět Ondra od nás z České republiky. Ondra potkal Simple Plan za posledních několik let již několikrát a od kluků si stihl vysloužit přezdívku „the tall guy“ (pozn. překl. „dlouhán“). Jak ale potkal Ondra SP poprvé? Přečtěte si jeho příběh zde:

ONDRA (25), ČESKÁ REPUBLIKA

Kanadskou kapelu Simple Plan poslouchám přibližně 12 až 13 let akdyž jsem ji slyšel poprvé, tak mi od první chvíle bylo jasné, že tato kapela je pro mě něčím výjimečná a zajímavá. Ale nevěděl jsem, jak se jmenuje song, který neustále hráli v rádiích a co je to vůbec za kapelu. Když jsem konečně zjistil, že písnička, která mě zaujala se jmenuje Welcome To My Life, tak jse zjišťoval, od kterého interpreta pochází.

Myslím, že název kapely jsem zjistil z rádia nebo když byl klip k písničce Welcome To My Life vysílán a jednoho dne jsem díky spolužákovi zkusil název Simple Plan zadat do vyhledavače, a díky tomu jsem si mohl poslechnout další písničky a opravdu zjistit, jak výjimečnou kapelu poslouchám.

Nikdy jsem netušil, že americké (sic!) kapely dělají tour po celém světě a žil jsem v domněnce, že pokud budu chtít někdy slyšet tak skvělou kapelu, tak budu muset vycestovat do USA. Nejtěžším momentem pro mě bylo, když jsem se dozvěděl, že Simple Plan budou mít první koncert v Praze, v České republice, a já u toho nebudu moci být. Poté byl druhý koncert a ten jsem radši vynechal dobrovolně kvůli škole, ale věděl jsem, že po škole si to už užiju se vším všudy.

Fotka, kterou můžete vidět, je z mého prvního koncertu Simple Plan – z jednodeního festivalu Rock’n Heim v Německu. Tento festival byl pro mě neskutečný zážitek, kdy jsem se vydal s kamarádem přes celé Německo, abych viděl Simple Plan a dalších 7 kapel včetně Linkin Park.

Den cesty byl velmi hektický z někalika důvodů, chvilko trvalo najít ubytování a dále jsem nevěděl, jestli se bude možné setkat se Simple Plan. Největší radost mi uděla SMS zpráva od Domči (SimplePlan.cz), která mi psala, že se budu moci zúčastnit meet & greet se Simple Plan, den senzačních zpráv pokračoval následnou odpovědí na Twitteru od Chucka, který mi okomentoval mou fotku.

Neskutečné se stalo skutečností! Ve chvíli, kdy jsi vstoupil do areálu festivalu, tak jsem zjišťoval, kde že bude meet & greet se Simple Plan. Security s organizátory mi poradili asi tak, že co si vymýšlím, a tak jsem šel k merch stánku a tam jsem jen tak čekal, jestli někdo příjde. Po pár minutách přišli další fanoušci a mohl jsem být v klidu. Poté už jen přišel Sim z crew Simple Plan, který zorganizoval celé setkání s kapelou a přibližně po 15 minutách jsme mohli jít do prostoru, odkud se chodilo na stage.

První dojem, když jsem kluky viděl vedle sebe, byl opravdu neskutečný. Působili jako bychom jsme se už znali a nejlépe to dokazoval Chuck, který mi hned řekl: „Psal jsem ti teď na Twiterru k fotce!“. I ostatní kluci byli velmi přátelští a ochotní se bavit s každým.

Fanoušci byli v pohodě a největší zážitek byl, když kluci přišli na stage a začali hrát Jet Lag a Pierre hned na mě několikrát ukazoval a Seb řekl: „Doufám, že se dostanete dopředu, ale ty asi uvidíš jak jsi vysokej!“