„Get Your Heart On – The Second Coming!“ v recenzích

Už je to více jak měsíc, co bylo celosvětově vydáno nové EP Simple Plan – Get Your Heart On – The Second Coming!“ Toto sedmi-písňové EP bylo vydání 3. prosince jako kompilace dosud nevydaných písní, které vznikly ještě v procesu příprav čtvrtého alba Simple Plan (z celkem asi 60 písní) „Get Your Heart On!“ (2011).

Během tohoto měsíce již stihli mnohá média toto EP ohodnotit, a proto jsem se rozhodla těmito recenzemi projít a nabídnout vám celkové shrnutí toho, v jakých ohledech se většina z nich shoduje:

Confront Magazine [recenze] – hodnocení: 4/5 [anglicky]

Alter The Press [recenze] – hodnocení: 5/5 [anglicky]

Pop Punk World [recenze] – hodnocení: 7/10 * [anglicky]

Blast Out Your Stereo [recenze] – hodnocení: 6/7 * [anglicky]

So So Active [recenze] – hodnocení: 7/10 [anglicky]

Property Of Zack [recenze] – hodnocení: 3.5/5 * [anglicky]

Canadian Beats [recenze] – hodnocení: 4.5/5 [anglicky]

Ultimate-Guitar.com [recenze] – hodnocení: 6/10 [anglicky]

Craig’s Reviews [recenze] – hodnocení: 6/10 [anglicky]

Music Express [recenze] – hodnocení: 3/5 *

Koule.cz [recenze] – hodnocení: 50% [česky]

Enemy.at [recenze] – hodnocení: 3/5 [Austrian]

Aim A Trabolmeicher [recenze] – hodnocení: 4/5 [italsky]

LivePhotoReports.com [recenze] – hodnocení: 7/10 [italsky]

Dutch Scene [recenze] – hodnocení: 5/10 [nizozemsky]

* – autor recenze neudal přesné číselné hodnocení, a proto jsem použila přibližný výpočet na základě autorova slovního hodnocení EP

Celkově získalo EP „Get Your Heart On – The Second Coming!“ smíšených až pozitivních ohlasů, dosahujíc hodnocení v průměru 70%. A i přesto, že je každá z recenzí odlišná, v hodně aspektech se některé z nich shodují.

Pojďme tedy začít s tím, jak autoři recenzí vnímají písně, které se na EP dostaly: téměř ve všech případech (i ve více negativních recenzích), je první píseň EP – „Ordinary Life“ – vychvalována jako nejlepší píseň celé desky, a mnohým připomíná pop-punkové začátky této kapely. Zatímco další píseň na tomto EP – „The Rest Of Us“ je označována za typickou píseň SP díky své chytlavosti, hned dvě recenze (Ultimate-Guitar.com a Dutch Scene) se domnívají, že to, že je členům kapely již přes 30 let, jim připomíná TV pořad Glee – čímž soudí určitou (chybějící) autenticitu. Tato „neautentičnost“ textů Simple Plan se zdá být podle velké části recenzí jednou z hlavních slabin této kapely, stejně jako často používaná slovní cliché. Další recenze na to naráží při kritizování písně „Outta My System“, která ze všech písní z EP získala nejvíce negativních ohlasů a porovnání s One Direction (Enemy.at), Rebeccou Black (Property Of Zack) a All Time Low (Graig’s Reviews). Ani „Fire In My Heart“ nezískalo mnoho dobrého ohlasu – spousta recenzistů v této písni vidí vliv Summer Paradise, což je jedním z důvodů proč je tato píseň v některých recenzích označována jako píseň, která „jako by nebyla od Simple Plan“. Další píseň na EP, „In“ je druhým momentem, na kterém se mnoho autorů recenzí shoduje, že se jedná o další skvělý song. Je patrné, že Simple Plan ve své minulosti vyvinuli určitý zvuk, se kterým si je již mnoho lidí asociuje, a se kterým by je mnoho z nich také rádo vidělo pokračovat (ikdyž se od něj v minulosti trochu vzdálili). Závěrečné balady „Lucky One“ a „Try“ – byly obě přijaty kladně.

Recenze jsou vždy velmi subjektivní záležitostí, ale pokud se dají dohromady, můžeme si z nich vytvořit více komplexní obraz toho, jak je album, nebo přímo kapela, veřejností vnímána. Je evidentní, že zatímco „Get Your Heart On – The Second Coming!“ s sebou přináší mnoho diverzity (což je na jednu stranu pozitivním faktorem, a kapele může přinést nové fanoušky, kteří holdují i jiným žánrům), většina veřejnosti (alespoň co se týče autorů recenzí a také fanoušků) preferuje u Simple Plan spíše žánr pop-punku, než čistého popu. Avšak i přesto, že posledních pár odstavců mohlo vyznít víc negativně, než pozitivně, celkové průměrné hodnocení autorů recenzí (70%) je velkým úspěchem pro kapelu, jakou jsou Simple Plan, která nebyla nikdy v minulosti oblíbencem svých kritiků [poslechněte si „Shut Up!“]. Dokonce se i zdá, že je toto průměrné hodnocení vyšší, než u recenzí jejich dosud posledního studiového alba.

A jaké by bylo Vaše hodnocení „Get Your Heart On – The Second Coming!“? Co byste Simple Plan vyčetli, a za co by si naopak podle Vás zasloužili pochvalu?