Jeff ocenil studentky základní školy $2000 grantem za jejich snahu bojovat proti transfobii

Toto pondělí, 24. září, Jeff Stinco reprezentoval nadaci Simple Plan Foundation na každoroční prezentaci ocenění GRIS/Simple Plan Foundation, kterým jsou oceňovány projekty mladých studentů, kteří věnovali svůj čas a odhodlání na podporu demystifikace homosexuality a boje proti homofobii.

„Tato každoroční soutěž povzbuzuje mladé lidi k vytváření projektů, které v jejich školách pomáhají bojovat proti homofobii. Díky takovýmto projektům se tito lidé stávají skutečnými pomocníky ke změnám v jejich vlastní komunitě a je úžasné vidět, že se k tomu odhodlávají i děti v základních školách.“

– Jeff Stinco –

V letošním roce byly cenou oceněna tři dívky – Maïté, Zéna a Éléonore ze základní školy Rose-des-Vents v Montrealu, v Kanadě, které společně napsali a ilustrovaly vlastní příběh o transsexuální postavě jménem Alexandra. Díky jejich výjimečné snaze nebojovat pouze proti homofobii, ale také transfobii, byly dívky oceněny grantem v hodnotě $2000 od organizace GRIS Montreal a nadace Simple Plan Foundation.

Jako každý rok i letos byl na místě Jeff Stinco ze SimplePlan, aby zasloužilým výhercům poblahopřál. Přečtěte si níže, co Jeff o snahách Maïté, Zény a Éléonory napsal:

„Jsem hrdý (a můj úsměv to potvrzuje) na ocenění, které jsem měl dnes jako zástupce Simple Plan Foundation a GRIS Montreal možnost udělit. GRIS Montreal a Simple Plan Foundation se před několika lety spojily a vytvořili společně program, který pomáhá inspirovat děti ze základních a středních škol vytvářet projekty, které pomáhají demystifikovat, otevírat dialog a vzdělávat o rozmanitosti v rámci LGBT komunit. Letos byly recipientkami ocenění Gris/Simple Plan Foundation studentky ze školy Rose des Vents v Montrealu. Zéna, Eléonore a Maïté představili svým spolužákům překrásnou povídku o mladé Alex, která je ztotožněna se svou jedinečností a sama sobě umožní stát se Alexandrou za pomoci přátel s otevřenou myslí, učitelem sexuální výchovy a jejích rodičů. Je to velice krásně napsaný příběh plný velmi bystrých faktů o LGBT komunitách a o tolerování druhých. Výborně, holky! A teď s tím šekem utíkejte dál a podepište smlouvu s vydavatelem!“

– Jeff Stinco –

Více informací o ocenění GRIS/Simple Plan Foundation naleznete zde. A nyní už se pojďme společně podívat do galerie, kde vás ček několik fotografií z Jeffovy účasti na této pondělní prezentaci GRIS Montreal a Simple Plan Foundation: