6. album

Datum vydání: 2020 – vydání zdržuje situace okolo COVID-19
Producent: Pierre Bouvier, Brian Howes, JVP
Studio: ???
Skládání písní: od podzimu 2018
Nahrávání alba: od 25. července do září 2019 a následně od ledna 2020
Současný stav: hotovo

Písně:

Pierre v lednu 2019 na Instagram Stories vyjádřil své nadšení z písní, které dosud s Chuckem napsali. Podle Pierra: „Je tam asi 4 nebo 5 písní, které jsou možná těmi nejlepšími, jaké jsme kdy složili. Nová deska bude fenomenální!“

Vůbec první krátkou ukázkou jedné z písní složené pro nové album SP bylo video, publikované v Instagram Stories Travise Clarka.

V říjnu 2019 Simple Plan a State Champs vydali novou společnou píseň – Where I Belong. Zatím není známo, jestli se objeví na novém albu Simple Plan.

Styl desky:

V únoru 2018 Pierre v rozhovoru pro The 13th Floor zmínil, že by kapela chtěla pokračovat na novém album v pop-punkovém směru.

Jeff v tomto duchu odpověděl také v rozhovoru pro EatThisMusic.com v dubnu 2018, kdy řekl, že Simple Plan ví, kterým směrem by se chtěli ubírat – a naznačil, že by se mělo jednat o modernizovanější verzi jejich prvního alba.

Vypadá to také, že jsou Simple Plan ochotni spolehnout se na doporučení svých vlastních fanoušků, co se týče toho, jakým směrem by se měla kapela s tímto novým albem vydat. V lednu 2019, Pierre požádal své fanoušky přes Instagram Stories, aby mu dali vědět, jaký styl hudby se jim od Simple Plan nejvíce zamlouvá.

V rozhovoru v květnu 2019 Pierre předpověděl, že se bude jednat o nejoblíbenější desku jejich fanoušků: „Ty songy jsou vážně dobré. Je to nesmírně vzrušující […] Ale řekl bych, že nové album bude hodně ve stylu Simple Plan, bude pop-punkové, bude tam několik tvrdších songů, několik popovějších, několik temnějších, a bude hodně, hodně emocionální. Naši fanoušci jej budou milovat. Dokonce si myslím, že můžu předpovědět, že to bude jejich nejoblíbenější album.“

Spolupráce:

V průběhu skládacího procesu Pierre a Chuck opět požádali o pomoc několik externích skladatelů včetně Travise Clarka (zpěvák We The Kings), Fila Thorpe-Evanse (bývalý člen Neck Deep), Ryana Stewarta (skladatel – např. Perfectly Perfect, P.S. I Hate You) a Andrewa Goldsteina (skladatel – např. All Time Low, 5 Seconds Of Summer).

Další informace:

Po návratu z turné Pierre potvrdil skrze své Instagram Story, že kapela plánuje významně zkrátit proces tvorby alba a vydat jej v „rekordním čase“. To později potvrdil i Sebastien v říjnu 2018, když v podcastu Rockstar Dad potvrdil, že Simple Plan v současné době skládají nové písně a snad by měli něco (například single) vydat začátkem roku 2019 a plné album poté jakmile jen budou mít dostatek písní. Během koncertů ve Walt Disney Worldu v březnu 2019 Pierre fanouškům prozradil, že album by mělo vyjít ještě v roce 2019.

Co se týče nahrávání, Simple Plan v říjnu 2018 potvrdili, že jejich baskytarista David Desrosiers se aktivně zúčastní procesu nahrávání jejich nadcházejícího alba, navzdory jeho dlouhodobé absenci na turné kvůli boji s depresemi.

Pro více informací o nadcházejícím albu Simple Plan prosím sledujte naše novinky!