No Pads, No Helmets… Just Balls turné k 15. výročí alba: Co můžeme očekávat?

Od začátku dlouho očekávaného Simple Plan turné k oslavě 15 let od vydání jejich debutového alba ‘No Pads, No Helmets… Just Balls’, které vyšlo 19. Března 2002, nás dělí už jen několik dní. Turné odstartuje 10. března v New York City, po čemž si kapela zajede zpátky do Kanady na krátké (přeložené) TOFTT turné. A po krátké zastávce v Disneyworldu Simple Plan opět naváží na své NPNHJB turné v USA, a to přesně v den výročí – 19. března.

Tak se pojďme podívat, co že to všechno vlastně můžeme od tohoto speciálního turné očekávat?

Merch

Simple Plan již dříve potvrdili, že vskutku pracují na speciálním merchi k jejich výročnímu turné. A ať už to znamená, že se můžeme těšit na některé staré designy, či jestli tyto staré designy dostanou nový, modernější nádech – je jasné, že se máme na co těšit.

Navíc, Patrick Langlois, původní merch guy Simple Plan již také mimo jiné několikrát naznačil, že ho možná během turné budeme moci zahlídnout. Už teď je nám jasné, že za pultíkem s merchem to určitě nebude (to je koneckonců stále Simova práce), nehledě na jeho pracovní vytížení jako moderátor Rádia Energie v Montrealu, ale kdo ví… třeba se zjeví tam, kde a kdy jej budeme čekat nejméně.

Role Model Clothing

A když už je řeč o oblečení, nemůžeme opomenout asi tu nejznámější značku oblečení, která byla kdy se Simple Plan spjata – Role Model Clothing [více se o RMC dozvíte zde]. Patrick již v minulosti vysvětlil, že Pierre, Chuck a on, jakožto zakladatelé RMC v současné době již nevlastní práva k užívání této značky, takže to by mohlo být malou překážkou v tom, aby bylo RMC na tomto turné dostupné ke koupi. Nicméně členové SP zmínili, že se možná alespoň podívají do svých starých šatníků a pokusí se nějaká ta Role Model trička alespoň nosit na pódiu, stejně jak tomu bylo v éře No Pads.

Styl z počátku milénia

A tím se dostáváme k dalšímu tématu – celkovým stylem prvních let 21. století. Však víte: Davidovy černé oční linky a růžová trička (a jeho zebrovaný koberec), Chuckovy vlasy nagelované do bodlinek, Sebova kšiltovka na bok, Pierrovo blonďaté háro a tak dále… Teď jen doufat, že se do té éry budou kluci chtít vrhnout se vším všudy!

Soundchecky

Jako vždy, největší fanoušci Simple Plan, kteří jsou součástí jejich oficiálního fanklubu SP Crew budou mít i na tomto turné příležitost získat šanci zúčastnit se zvukové zkoušky (soundchecku) před samotným koncertem. A když si zavzpomínáme na No Pads éru, je tu pouze jeden soundcheck, který vyvstává v mysli… Což takhle si jej zopakovat, kluci? :)

Setlist

Ale upřímně: merch a ani atmosféra počátku milénia není to, na co se na tomto turné těšíme nejvíc: tím je rozhodně setlist. Kapela již dříve potvrdila, že setlist NPNHJB turné se bude sestávat z celého NPNHJB alba of začátku do konce, po čemž se SP vrátí na pódium, aby zahráli dalších několik největších hitů z jejich dalších alb.

Dobrou zprávou je, že kromě toho se nám na NPNHJB setlistu dostane i několik dalších bonusových písní. Jelikož kapela již loni na podzim zahrála na americkém turné skladbu ‚What’s New Scooby Doo?‘ – a to k obrovsky pozitivním ohlasům jejich fanoušků – je téměř jisté, že by měla být i na setlistu k NPNHJB turné. A pak je tu otázka b-sides. Jedna z nich, která už nám byla Pierrem (nevědomky?) potvrzena, je Vacation, což Pierre prozradil jedním ze svých videí ze zkoušek kapely na NPNHJB turné minulý týden v Montrealu. Je pravděpodobné, že by se tyto b-sides (např. ‚Grow Up‘ či ‚One By One‘) mohly opět stát písněmi, které SP budou měnit mezi jednotlivými koncerty, což by znamenalo, že fanoušci v jednom městě uslyší jednu z nich, zatímco další den jiní fanoušci uslyší jinou. To by setlistu jistě ozvláštnilo a také by tak koncerty byly o to víc vzrušující pro ty fanoušky, kteří plánují dorazit na víc než jeden.

A nakonec je tu ještě otázka coverů: fanoušci Simple Plan jsou již zvyklí na to, že kapela na svých koncertech vždy hraje tzv. “Party medley”, tedy mix 2-3 coverů, většinou popových písní (např. Na TOFTT turné byly představeny covery písní ‘Uptown Funk’ a ‘Can’t Feel My Face’). Ve svých počátcích Simple Plan také hrávali živé covery – a dokonce i některé z nich nahráli jako b-sides. Možná si tak vzpomenete například na jejich verzi písně ‘American Jesus’ (původně od Bad Religion), ‘Happy Together’ (původně od The Turtles) nebo ‘Surrender’ (původně od Cheap Trick). Jestli se kapela rozhodne tyto písně zahrnout na svém setlistu je stále ještě tajemstvím, nicméně by rozhodně nebylo špatné, kdyby se podobně jako b-sides i tyto dnes již klasické covery objevily na tomto No Pads turné.

Již nyní je jasné, že vzrušení z tohoto konkrétního turné je větší, než obvykle. Mnozí starší fanoušci, kteří nejsou příliš obeznámeni s novějšími hudebními kousky Simple Plan plánují, že si na těchto koncertech připomenou časy svého mládí a turné napomáhá také fakt, že pop-punk prochází v současné době jistým obrozením, obzvláště když tolik starších kapel jako Good Charlotte, Green Day nebo Blink-182 přicházejí s novými deskami. Je to tedy skvělá chvíle pro Simple Plan, aby se na tuto rodnou scénu vrátili a přinesli také trochu vlastní nostalgie.

Pokud se chcete zúčastnit tohoto turné, určitě moc dlouho neotálejte – turné v USA je již na pokraji vyprodání a evropské No Pads turné, které bude následovat v květnu a červnu fanoušci také už berou útokem! Všechna nadcházející koncertní data a informace k nim naleznete v sekci Turné.