No Pads speciál #3: Jak vznikl název tohoto alba?

V roce 2017, slaví Simple Plan 15 let od vydání svéh debutového alba No Pads, No Helmets… Just Balls speciálním celosvětovým výročním NPNHJB turné [všechna nadcházející koncertní data najdete v naší sekci Turné!].

No Pads turné se vrací již v srpnu, a aby vás SimplePlan.cz ještě trochu více nabudilo, mám pro vás připravený „No Pads speciál“ – aneb sérii článků, které vám dají nahlédnout o něco víc do éry No Pads prostřednictvím možná i dosud neviděných, či neslyšených flashbacků. Máte se na co těšit!

[No Pads speciál #1] | [No Pads speciál #2]

Třetí část No Pads speciálu SimplePlan.cz nás přivádí k samotnému albu – a to konkrétně k jeho názvu: „No Pads, No Helmets… Just Balls“ (v překladu „Žádné chrániče, žádné helmy… jen koule“). Tento název odstartoval trend Simple Plan pojmenovávat prakticky každé jejich další album názvem s dvojitým významem (všechny, až na třetí eponymní). Ale jak kluci k tomuto dnes již klasickému názvu jejich prvního alba došli? Jelikož na začátku 21. století neexistovaly prakticky žádné sociální sítě, nemáme tu zachováno příliš velké množství rozhovorů, na které bychom se při vyhledávání informací z minulosti mohli spolehnout. Ale i přesto se nám podařilo najít několik, ve kterých se kapela k názvu alba vyjádřila.

První zmíněný rozhovor byl pro server Kidzworld a v něm byli Sebastien a Chuck přímo dotázáni na název alba. Jelikož se však kluci v minulosti (a ani teď) nebrali příliš vážně – jejich odpověď, která vyzdvihuje jejich „lásku ke koulím“ musíme brát trochu s rezervou:

Chuck: „Název alba… víš, my si ani moc nevzpomínáme, jak přesně vzniklo… jen jsme tak blbli a potřebovali jsme nějaký název.“

Seb: „No… prostě máme rádi kulaté předměty (pozn. překl. – „ball“ má dvojí význam – koule a míč)! ať už v podobě basketbalových míčů, s těma si moc rádi hrajem… vlastně si rádi hrajem s různými typy koulí..

Chuck: „Fotbalové míče, masové kuličky… prostě jsme chtěli být upřímní a říct to narovinu.“

– Rozhovor pro Kidzworld (2002) [odkaz] –

A zatímco odpověď z předchozího rozhovoru nám žádný příliš věrohodný význam názvu alba nepřinesla, jeden takový vedlejší význam No Pads proradil Jeff v rozhovoru pro Idobi radio v roce 2003:

Pierre: „Prostě jsme to nějak dali dohromady. Ani nevím, jak jsme k tomu došli. Prostě… prostě jsme chtěli něco vtipného a tak trochu zapamatovatelného. A myslím si, že to se nám jistým způsobem povedlo.“

Jeff: „Později jsme také přišli na další význam toho názvu! Víš, chce to koule, aby se pěk kanadských kluků z Montrealu rozhodlo jít do toho a dobýt svět..“

Pierre: „Chce to deset.“

Jeff: *laughs* „Chce to dest koulí.“

Chuck: „Pět párů.“

– Rozhovor pro Idobi radio (2003) [odkaz] –

Myslím, že se všichni shodneme, že jelikož byl název alba vytvořen především jako vtipná slovní hříčka, která měla kapelu představit jako zábavnou a takovou, která se nebere příliš vážně, nejlepší na tomto názvu je, že si ho každý může vyložit po svém. Jaká by byla VAŠE interpretace tohoto názvu? Dejte nám vědět v komentářích!