No Pads speciál #1: Jak David přiměl Marka Hoppuse rozbít starobylý televizor

V roce 2017 slaví Simple Plan 15 let od vydání svého debutového alba No Pads, No Helmets… Just Balls speciálním celosvětovým NPNHJB turné k tomuto 15. výročí, na kterém hrají všechny písně z této desky: od začátku až do konce (a to i s přídavkem několika dalších oblíbených hitů!). Poté, co tuto turné přivezli do USA a do Evropy se v druhé polovině roku 2017 Simple Plan ještě jednou vrátí do USA, a navštíví kromě toho s tímto speciálním turné, které už se nikdy nebude opakovat také Kanadu, Japonsko a další země [všechna nadcházející koncertní data najdete v naší sekci Turné!]. No Pads turné se vrací již v srpnu, a aby vás SimplePlan.cz ještě trochu více nabudilo, mám pro vás připravený „No Pads speciál“ – aneb sérii článků, které vám dají nahlédnout o něco víc do éry No Pads prostřednictvím možná i dosud neviděných, či neslyšených flashbacků. Máte se na co těšit!

První No Pads special zahajujeme nepříliš známou historkou z éry No Pads, která byla prvně publikována v rozhovoru pro Idobi Radio v říjnu 2002. V červnu toho roku Simple Plan natáčeli svůj druhý videoklip – dnes již klasické video pro single ‚I’d Do Anything‘, ve kterém se objevil i Mark Hoppus z kapely Blink 182, který v této písni také zazpíval. Jedním z důvodů, proč byl Hoppus v době natáčení dostupný, byl fakt, že se klip natáčel v Clevelandu, kudy zrovna Simple Plan, Green Day a Blink 182 projížděli v rámci svého ‚Pop Disaster turné‘, takže bylo vcelku jednoduché shromáždit Marka a členy Simple Plan v jeden čas na jedno místo.

Pokud si vzpomenete na scénu z ‚I’d Do Anything‘, ve které se Mark Hoppus objevuje, tento zpěvák Blink 182 v ní sedí na ošuntělém gauči uprostřed jakési skládky, či vrakoviště, plného starých spotřebičů. Koordinátor rekvizit proto natáčecí set „ozdobil“ právě množstvím takovýchto starých spotřebičů, aby skládka vypadala věrohodně. Nicméně, než na scénu umístil jeden konkrétní televizor, velmi důrazně požádal Simple Plan, aby se ho ani nedotýkali. Pravděpodobně předpokládat, že jsou velmi mladí… a proto také lehkomyslní. A trefil se.

David si byl vědom toho, že Mark slova rekvizitáře neslyšel, a v průběhu natáčení ho ze srandy vybídl, aby danou televizi rozbil. A asi si dokážete představit, co se stalo:

Mark vstal, vzal do rukou velkou cihlu a naprosto tu televizi roztřískal. Natočili jsme pak reakci toho chlápka z rekvizit. Když to viděl, totálně mu spadla čelist.“

– David Desrosiers –

„Úplně zbělel. ‚Ta televize byla v mé rodině desítky let,’ řekl. Byla to neskutečně starobyla televize, která stála asi 6 000 dolarů.. A my na to: ‚A sakra..'“

– Chuck Comeau –

Připomeňte si videoklip k ‚I’d Do Anything‘ níže: