Nová SP píseň v únoru & další zajímavosti z livestreamu Pierra & Chucka

Naše nejoblíbenější skladatelské duo, Pierre Bouvier a Chuck Comeau se ve čtvrtek sešli na live chatu na Instagramu, kde nejenže zodpověděli několik dotazů svých fanoušků, ale zároveň také nenápadně odhalili několik dalších es, které mají schovány ve svých rukávech.

Nejdůležitějším bodem, který kluci v livechatu zmínili, je nová píseň Simple Plan, která vyjde již příští měsíc – v únoru. Podle Pierra by měla být „opravdu speciální“.

„Již brzy nám vyjde nová hudba. Opravdu brzy. Fakt.. […] Jedním ze způsobů, jakým se snažíme adaptovat této nové realitě hudebního světa a tomu, jak se věci teď mají, je to, že se snažíme vydávat hudbu trochu jinak. Bude to spíš song po songu, po kousíčkách […] možná tedy trochu jinak, než jsme to dělávali v minulosti. Ale myslím si, že je to takhle super. Snažíme se to udělat tak, aby to fungovalo. Protože teď nemůžeme být na turné a dělat naživo rozhovory a tak. Snažíme se přijít na nové způsoby, jak v lidech vzbudit pozornost na tyto písně a na naše album, takže se snažíme experimentovat s různými způsoby vydávání hudby. Ale prvním krokem je nová píseň, která vychází příští měsíc.“

– Chuck Comeau [na Instagramu] –

Kluci také zmínili, že nové album si budou fanoušci rozhodně moci zakoupit i ve formě vinylové desky a podle Chucka kapela momentálně také pracuje na vydání speciálního vinylu k 20. výročí vydání prvního alba Simple Plan ‚No Pads, No Helmets… Just Balls‘, které si připomeneme již letos v březnu.

Níže se můžete podívat na výňatek z livestreamu, kde Chuck s Pierre debatují o nové písni a vinylech:

Chuck také v chatu odhalil, že kapela již nafotila photoshoot k obalu jejich alba a v posledních třech dnech byl také již tento artwork zpracován i graficky (opět pod vedením grafika SP – Freda Jerome). Koncept photoshootu k novému albu byl jako vždy Chuckův nápad a fotografie opět nafotil nám již známý fotograf Chapman Baehler (který nafotil například obaly k Still Not Getting Any nebo k Taking One For The Team).

Další záležitostí, ke které se kluci vyjádřili bylo nadcházející kanadské turné s The Offspring, na které se jich v poslední době ptá mnoho místních fanoušků – a to kvůli velkým covidovým opatřením, ke kterým se nyní v Kanadě přistupuje. Vypadá to nyní, že se turné spíše neodehraje, nicméně se kapela stále snaží dívat na všechny svoje možnosti a ještě tento týden, případně na začátku příštího, zveřejní update k tomuto turné.

A na konec, v průběhu livechatu překvapil Pierre také samotného Chucka, a to informací, že se právě Pierre i celá jeho rodina vypořádávají s covidem. Všem se již daří dobře a jejich karanténa je téměř u konce. Tuto část livechatu si můžete poslechnout zde: