Patrickův znovu-nalezený starý fotoaparát odhalil dosud neviděné fotky z natáčení druhého alba Simple Plan!

Již od vydání knižní biografie Simple Plan ‚Simple Plan: The Official Story‘ se stalo veřejně známým faktem, že dům Chuckových rodičů v sobě skrývá vskutku nevídané množství memorabilií Simple Plan. A i po tolika letech nám jednou za čas dokáže stále odhalit něco nového – jako například právě před několika dny, kdy Patrick Langlois, bývalý merch guy Simple Plan a jejich fotograf/kameraman, zveřejnil několik nově nalezených snímků na svém Instagramu.

Chuckův otec totiž nedávno ve svém sklepě nalezl starý fotoaparát, který beze sporu patřil právě Patrickovi. Poté, co se k němu Patrick dostal, zjistil, že v sobě tento fotoaparát stále skrývá jeden starý film: film, který obsahoval několik fotografií celého SP gangu z léta roku 2004, kdy Simple Plan v Montrealu nahrávali své druhé studiové album Still Not Getting Any s producentem Bobem Rockem.

Přečtěte si níže, jak Patrick sám popsal tento malý zázrak a určitě se také nezapomeňte podívat na tyto dosud neviděné staré fotografie kapely v naší galerii:

„Před několika týdny našel Chuck ve sklepě domu svých rodičů starý fotoaparát. Nebyl si jistý, ale domníval se, že by mohl být můj. Nemůžu vám ani říct, jak šťastný jsem byl, když se mi konečně dostal do rukou, protože jsem si myslel, že jsem ho už navždy ztratil. Byl to hrozně starý Canon, který byl zakoupen někdy v 70. letech, a který mi darovala moje nevlastní mamka v 90. letech. Byl to vůbec první skutečný fotoaparát, který jsem kdy použil, naučil jsem se na něm jak fotit a také jsem ho ve škole vyvolával. Když jsem pak začal jezdit se Simple Plan, než se všude začaly objevovat digitální fotoaparáty, měl jsem ho vždy s sebou.

Přetočme nyní do roku 2019: Vzal jsem si ten fotoaparát, který Chuck našel a přinesl jsem ho do fotolabu, abych zjistil, jestli nepotřebuje vyčistit, když jsem k mému překvapení zjistil, že je v něm stále ještě schovaný jeden film! Neměl jsem ani ponětí, co by na něm mohlo být, a tak jsem jej nechal vyvolat. Neměl jsem příliš velké naděje, jelikož jsme ten foťák otevřeli a to světlo muselo jistě poškodit několik snímků, ale i přesto jsem byl hrozně nadšený. Jak z těchto fotek můžete vidět, film trochu zestárl – ten zelený nádech není žádný filtr. Tyhle fotky byly pořízeny v létě roku 2004 v Picolo Studio v Montrealu, když kluci nahrávali své druhé album, “Still Not Getting Any” s Bobem Rockem. Mívali jsme tehdy každý týden barbeque a vypadá to, že to bylo právě tehdy, kdy jsem tento foťák měl naposledy v rukou. Před 15 lety! Ty fotky nejsou rozhodně nijak profesionální, ale myslím si, že je skvělé, že vůbec existují!“

– Patrick Langlois –