Pierre Bouvier o Simple Plan: “My zůstáváme!”

Rachel z Musichel.com měla nedávno možnost vyzpovídat Pierra Bouviera ze Simple Plan ohledně úspěšné kariéře jeho kapely a jejich současných a nadcházejících projektech.

Překlad celého rozhovoru si můžete přečíst zde:

Q: Simple Plan už je velmi ustálené jméno – každý o této kapele a její muzice už slyšel. Jaký je to pocit dosáhnout popularity po celém světě?

Pierre: Naším největším úspěchem je to, že se nám podařilo prorazit a i po tolika letech zůstat na naší scéně relevatní. Jsme moc pyšní na to, že můžeme být jednou z mála kapel, která tady i nadále zůstává, a která nikam neodchází. Když má člověk hit a úspěšné album, je velmi těžké natočit něco dalšího, co tě na scéně udrží. A je to skvělý pocit vědět, že máme fanoušky po celém světě, kteří nás neustále podporují, a kteří nás milují i kvůli víc než jen jedné písni.

Q: Už je to víc než deset let, co Simple Plan vznikli. Jak jste se ty a zbytek kapely za tu dobu změnili jako kapela i jako jednotlivci?

Pierre: Myslím si, že jsme všichni dospěli stejně jako všichni ostatní tam venku. Když jsme s naší kapelou začínali, bylo nám jen něco málo přes 20 a byli jsme připraveni dobít svět. Hodně jsme blbli a asi jsme byli o něco více dětinštější. Dnes je to tak, že jsme pořád ti samí kluci, jenom o trošku starší. Takže možná už tolik po večerech nepaříme a trochu více zapojujeme hlavu, než abychom udělali nějakou hloupost, ale to je normální. Není to tak, že bychom se neradi bavili, nebo neradi blbli, jen to už neděláme tak často. Myslím si, že jsme si vědomi toho, čeho jsme dosáhli a nebereme to na lehkou váhu. Když jsme byli mladší, tak naše chování někdy mělo vliv na naše vystoupení, jako třeba když jsme někdy večer předem pili trochu víc, než jsme měli, a pak nám další den během koncertu nebylo zrovna nejlíp. Teď se snažíme zaměřovat na to, abychom do toho dávali úplně vše, protože nám přijde, že to našim fanouškům dlužíme za to, že při nás stojí po tolik dlouhých let. Myslím si, že to je známka dospělosti. Hudeně jsme byli vždycky perfekcionisti a vždycky jsme hudbu brali velmi vážně. Milujeme vytvářet hudbu a psát a produkovat alba, na která jsme pyšní. A domnívám se, že s postupem času se v tom i lepšíme. A to je proč si myslím, že je naše zatím poslední album naším nejlepším. Vždycky se snažíme překonat to předchozí.

Q: V Singapuru jste byli už několikrát, naposledy během vašeho Get Your Heart On turné v roce 2012. Jaká je tvoje nejlepší vzpomínka na Singapur?

Pierre: Singapur je překrásné místo. Hodně si vždycky užívám procházek a vstřebávání všeho toho, co vidím kolem. Naposled, co jsme tam byli jsme skončili v baru na vrchu té velké budovy, která vypadá jako loď. To bylo fakt super.

Q: Kdyby jste mohli zahrát kdekoliv na světě, kde by to bylo?

Pierre: Někde, kde jsme zatím ještě nebyli. A těch míst je spousta.

Q: Spolupracovali jste s MTV EXIT na vytvoření videoklipu pro píseň “This Song Saved My Life”, abyste zvýšili povědomí o obchodování s lidmi. Jaké to bylo pracovat s MTV EXIT? Pověz nám o tom něco víc.

Pierre: Bylo to hodně ponaučující. Naučili jsme se toho spoustu o obchodování s lidmi, což je téma, o kterém se v Severní Americe téměř vůbec nemluví. Je to tak smutné, že s některými lidmi je i v dnešní době zacházeno jako s otroky. Jsem moc rád, že jsme se o tom dozvěděli něco víc, a že jsme v boji proti obchodování s lidmi pomohli s MTV EXIT alespoň trochu pomoci.

Q: Jak vypadá typický den na turné?

Pierre: Vstanu, najdu sprchu, najdu jídlo, podám pár rozhovorů, sound check, sound check party fanclubu, najdu jídlo, odpočívám před koncertem, odehraju show, odpočívám po koncertě, najdu postel, spím a opakuju všechno odznova.

Q: Když už je řeč o turné, vy cestujete po celém světě. Co většinou děláte během těch dlouhých letů?

Pierre: Sledujeme filmy nebo seriály na svých noteboocích nebo spíme. Někdy si taky třeba čtu.

Q: Jaký je tvůj názor na auto tune?

Pierre: Auto tune je něco mnohem většího, než si lidé vůbec myslí. Je to víc než jen efekt, který slyšíte. Myslím si, že se na něm dá najít hodně dobrého i špatného. Myslím, že je v současné době rozhodně užíván trochu víc, než je třeba, ale někdy může znít i celkem dobře!

Q: Simple Plan je jednou z mála kapel, která od svého počátku nikdy nezměnila svou sestavu a pořád spolu i po 14 letech hrajete jako kapela, což není příliš obvyklé pro většinu dalších kapel. Jaké je vaše tajemství?

Pierre: Nemám tušení. Asi je to tím, že jsme rozumí. Milujeme to, co děláme a nechceme, aby to skonšilo. Není to tak, že bychom se nikdy nehádali, ale myslím si, že jsme dobří v komunikaci, když už nějaký problém nastane. Navíc spolu skvěle vycházíme. Jsme moc dobří přátelé. Některým kapelám může přijít, že je jednodušší někoho prostě nahradit, ale lidé často zapomínají na to, že i ten nováček přichází se svými vlastními nedostatky. To už je lepší se pokusit s těmi problémy vypořádat. Je to mnohem jednodušší.

Q: Která z vašich písní je tvá nejoblíbenější?

Pierre: To se hodně mění. Jsem hrdý na každou z nich. Ale mám opravdu moc rád “Perfect”, “Welcome To My Life”, “Crazy”, “Your Love is A Lie”, “This Song Saved My Life”, “Summer Paradise” a “Astronaut”.

Q: Co se ti většinou honí hlavou během dne, kdy někde hrajete?

Pierre: To samé, co kterýkoliv jiný den. Hrát na koncertech je v mé krvi, je to přirozené a není nad čím přemýšlet. Prostě mě to baví.

Q: Máte nějaké velké plány pro rok 2013?

Pierre: Ano. Budeme skládat pro na našem další album, odehrajeme několik koncertů a snad také vydáme několik dosud neslyšených písní a také DVD, na kterém pracujeme.