Pierre a Chuck znovu skládají s Travisem Clarkem & Pierre odhalil více o stylu a textovém obsahu nového alba

V průběhu posledního týdne Pierre a Chuck tajně pracovali na dalších písních za pomoci svého dlouholetého kamaráda, Travise Clarka (zpěváka kapely We The Kings), se kterým již loni v prosinci několik skladatelských session podnikli.

Ze série Instagram Stories jak od Pierra, tak od Travise, jsme se dozvěděli, že toto skladatelské trio opět pracovalo z pohodlí Chuckova domu, kde zároveň pořídili tuto novou skupinovou fotografii a výsledkem této session byla alespoň jedna fantastická píseň, kterou složili právě včera.

Ve svých vlastních Stories z cesty zpět domů, Pierre nevykládal pouze o této spolupráci s Travisem, ale zároveň také odhalil výsledky svého dotazníku, do kterého před několika dny zapojil fanoušky SP, když se jich zeptal, jaký styl písní by nejraději slyšeli na jejich nové desce. Názory fanoušků byly skutečně velmi rozmanité, což Pierre a jeho kapelu pouze utvrdilo v tom, že jejich rozhodnutí jít stále stejným směrem více žánrů na jedné desce (pop-punk, pop a balady) je správné. Pierre také zmínil, že co se textů týče, dotýkají se mnoha různých témat, některé z nich pak několika velmi důležitých témat, které by kluci rádi předali dál.

Níže si v českém překladu můžete přečíst vše, co Pierre ve svém zhodnocení dosavadního skládajího procesu zmínil, a pod ním naleznete také všechny tyto Instagram Stories, včetně těch od Travise z Chuckova domu:

„Čau, jak se vede, přátelé?

Chtěl jsem se jen vrátit k naší poslední konverzaci – právě se totiž vracím ze skládání s Chuckem a Travisem z We The Kings. A složili jsme fakt fantastickou píseň! Nemůžu se dočkat, až ji uslyšíte.

Jo, takže jsem jen chtěl poděkovat vám všem, kteří jste mi zaslali soukromé zprávy, a odpověděli na mojí otázku: jaký druh písní byste chtěli slyšet na nové desce. No, a máme tady výsledky! Vskutku velmi šokující, ale velá většina z naší fanouškovské základny by chtěla, abychom se vydali víc country směrem! Jsem v šoku! Chci tím říct – jsem taky pro – víc country kytar, víc té country atmosféry… bude to boží! Nemůžu se dočkat.

Neeee, dělám si srandu! Ne, vaše odpovědi byly skvělé, mám tu od vás spoustu rozličných názorů, které mi jenom potvrdili to, že bychom měli pokračovat v tom, co děláme, a mít na naší další desce opět hodně rozmanitosti. Takže mi přišlo fakt super slyšet i od vás, že vás ta rozmanitost baví. Však víte, pop-punkové songy, rychlé agresivnější písně, pak taky trochu toho středně rychlého popu a nakonec ty srdceryvné pomalé balady.

Takže na tom teď děláme: pracujeme na velkém množství vážně super písní a zatím musím říct, že jsem z toho nového materiálu vážně nadšen, vím, že jsem to už říkal, ale musím to prostě zopakovat. Skvělý materiál, úžasné songy, skvělá témata… myslím si, že se to fanouškům bude moc líbit.

A domnívám se, že máme velice silné i samotné texty, ta témata, která jsme si pro ně zvolili jdou opravdu od srdce a jsou pro nás v mnoha ohledem velmi důležitá, takže to bude opravdu skvělé album Simple Plan. Budete ho milovat!

Nicméně, chtěl jsem jen moc poděkovat všem z vás, kteří jste mi napsali a dali mi vědět váš feedback, bylo fakt super slyšet to přímo od vás samotných a vidět ty rozmanité názory, takže se skutečně moc těším, až tuhle desku dokončíme a budeme ji pro vás mít hotovou jak rychle to jen bude možné!

– Pierre Bouvier –

Nezapomeňte sledovat veškerý pokrok v tvorbě nového alba Simple Plan sledováním naší speciální sekce o 6. albu, kde najdete vše, co o této desce doposud víme!