Pierre v La Tuque věnoval Davidovi píseň ‚Welcome To My Life‘

Simple Plan včera večer odstartovali své severoamerické turné fantastickým koncertem v La Tuque v rámci festivalu Jeudis Centre-Ville pro více jak 8000 přihlížejících. Jednalo se o první show za dlouhou dobu, a proto kapela potřebovala o trošku delší nácvik, než je to běžně nutné, aby se ujistili, že vše zní přesně tak, jak má. Někteří fanoušci měli také soundcheck příležitost sledovat a díky nim víme, že trval téměř celou hodinu.

Jelikož tento koncert nebyl součástí šňůry k výročí No Pads, Simple Plan vystoupili s jednou z variací jejich setlistu k Taking One For The Team turné a i přesto, že se jednalo o festival, Simple Plan měli k dispozici 1.5 hodiny, aby se místnímu davu představili, takže přišla na řadu delší varianta setlistu – party medley však nezazněla.

Davidova absence byla samozřejmě velice patrná pro všechny fanoušky – prázdný stojan na mikrofon na Davidově pozici jakoby všem bez nutnosti slov oznamoval, že tu někdo chybí. Někteří fanoušci dokonce na tuto show přišli vyzbrojeni nápisy jako „Milujeme tě, Davide“, podporujíc tak baskytaristu jejich nejoblíbenější kapely na dálku. Zajímavě, Chady Awad (který v Evropě v pozadí hrál na Davidovu baskytaru) se tohoto koncertu nezúčastnil, a obdrželi jsme informaci, že proto kapela částečně využila předem nahranou baskytaru, aby své písně mohla představit v celé jejich kráse. Kromě toho pak ještě kytarový technik Simple Plan, Chris, prý také během Grow Up dopomohl s hraním na basu.

Před začátkem Welcome To My Life si vzal slovo Pierre, který se rozhodl promluvit právě o absenci jejich kamaráda Davida na pódiu a zároveň mu toto píseň věnoval. Níže si můžete na videu poslechnout část záznamu z vystoupení s Welcome To My Life v La Tuque:

A konečně, v galerii se na vás již těší první fotografie Simple Plan z jejich první show v La Tuque: