Pierre vysvětlil kde se Simple Plan nachází v procesu tvorby nového alba

Dubnové australské No Pads turné se pomalu, ale jistě blíží a spolu s ním se většina místních médií začíná probouzet ze „zimního“ spánku a jejich zástupci začínají kontaktovat členy Simple Plan s žádostmi o rozhovor, aby se s nimi pobavili o jejich nadcházejícím turné a také o tom, jak to se Simple Plan a jejich novou muzikou vlastně je.

Jak již víte, po náročném roce 2017, který byl téměř výhradně spojen s celosvětovým turné k oslavě 15. výročí alba No Pads, se Simple Plan rozhodli vzít si první měsíce roku 2018 volno a dopřát si trochu zaslouženého odpočinku. Ale žádný strach – kluci rozhodně nezapomněli na jejich nejdůležitější cíl roku 2018: nahrát nové album, které by navazovalo na jejich dosud poslední desku – album Taking One For The Team z roku 2016.

A přesně toto téma vytasil Pierre v novém rozhovoru pro australský server Hysteriamag, kdy se rozpovídal o tom, v jaké fázi se Simple Plan v současné chvíli nachází, co se týče vytváření nového alba:

Právě teď máme pár měsíců volno, což je opravdu moc fajn. Máme teď dost času být konečně zase se svými rodinami, odpočinout si, a pak pomalu začít se skládáním. […] Zatím ještě nejsme naplno ve „skládací fázi“. Ale myslím si, že každý z nás už o tom samozřejmě hodně přemýšlí, protože jsme koneckonců už dva roky nevydali album. Jsme v tomhle hodně pomalí. Vážně, jsme hrozně pomalí, ale je to proto, že se vždy snažíme, aby bylo každé naše album skvělé. Myslím si, že všichni chceme, aby to další album vyšlo co možná nejdřív, ale stále ještě potřebujeme trochu oddech a uspořádat si v hlavě všechny naše nápady, než se do toho naplno pustíme. V tuto chvíli je to tak, že se můžeme vydat jakýmkoliv směrem. Můžeme vyzkoušet všechno možné, víš? A vydat songy. Je to tak vždycky, že v tom úplném začátku je všechno povoleno. A jednou za čas se pak shodneme a řekneme si, ‚Jo, tak takhle je fakt dobrá,‘ víš? Ale v té fázi ještě nejsme. Je stále ještě hodně brzy.

Ke konci to pak začíná být… nechci říct přímo frustrující, ale spíše stresující, když se začneme sami sebe ptát, ‚Je tohle pro naše album dostatečně dobré? Máme už album hotové? Můžeme s tím už do studia?‘ A pak se najednou člověk podívá do kalendáře a řekne si, ‚Sakra, bylo by super, kdyby se nám to podařilo vydat do tří až čtyř měsíců. Dáme to?‘ A právě tehdy to začne být nejvíce stresující.‘

– Pierre Bouvier –

Je tedy evidentní, že Simple Plan jsou v tuto chvíli v samých prvopočátcích prací na své nové desce a jelikož jsou někteří ze členů kapely stále ještě na dovolené, dala by se tato fáze zatím popsat spíše jako období, kdy se kapela snaží zjistit, jakým směrem se budou na novém albu ubírat, shánějí inspiraci a jistě také již začínají přemýšlet, koho si zvolí jako producenta, který jim jejich vysněných cílů pomůže dosáhnout. Fáze skládání písní Simple Plan tedy teprve čeká.

Pokud Simple Plan sledujete již nějaký ten rok, pak jste jistě obeznámeni s tím, že jsou v tvorbě svých alb velice pomalí, což je dáno jejich perfekcionismem v tom, aby byl na konci každý tón a každý beat perfektní a přesně takový, jak by si jej představovali. K vydání nového alba tedy nedojde jen tak lusknutím prstu. Reportér pro Hysteriamag v rozhovoru s Pierrem připomněl nedávnou situaci, kdy Beyoncé ze dne na den překvapila fanoušky s novým albem bez toho, aniž by kdokoliv věděl, že na něm v předchozích měsících pracovala. Podle Pierra by něco takového bylo pro Simple Plan naprosto nemožným úkolem – a to především kvůli jejich neustálé přítomnosti na sociálních sítích, kde jejich fanoušci mohou sledovat téměř každý jejich krok:

Hele, já netuším jak to Beyoncé dělá. […] U nás je to tak, že jelikož jsme viditelně přítomní na sociálních sítích, předstírat během dalších šesti měsíců, že nepřemýšlíme o novém albu, by pro nás bylo naprosto nemožné. Protože přesně to ona udělala, víš? Ona tam dala jednou třeba jen fotku jak je na nějaké módní přehlídce, zatímco trávila dny ve studiu, skládala a nahrávala – a nikomu to neřekla. To je něco, co ona může udělat. Ale my jsme naopak na sociálních sítích pořád. A k nahrávání se vždycky musíme všichni sejít. Takže když je čas nahrávat album, kdybychom v tu chvíli na sociálních sítích na několik měsíců naprosto ztichli, naši fanoušci by se o nás začali bát.

– Pierre Bouvier –

Takže zatímco můžeme zcela jistě zapomenout na to, že bychom se jednoho dne v blízké budoucnosti probudili a hlavní zprávou dne by bylo nově vydané album Simple Plan, i tak se máme na co těšit. V příštích měsících mají Simple Plan v plánu se v březnu objevit ve Walt Disney Worldu na Floridě, v dubnu je pak čeká turné po Austrálii a o něco později také zatím neoznámené turné po Jižní Americe. Potom už ale kapela plánuje zaměřit veškerý svůj čas a energii na své nové album, jehož proces vytváření budeme jako vždy tady na SimplePlan.cz podrobně sledovat. A když se vše podaří, jak má, někdy během příštího roku by vám již v uších mělo hrát právě nové album Simple Plan.