Rekapitulace Blame Canada turné po 2 týdnech: setlist, nová party medley & pandemické crowdsurfování

Už jsou tomu skoro 2 týdny, co Simple Plan zahájili své co-headlinové ’Blame Canada’ turné po Spojených státech amerických se Sum 41. O té doby se toho stihlo mnoho odehrát, tak si to pojďme všechno pěkně shrnout.

Turné odstartovalo 29. dubna ve městě Raleigh v Severní Karolíně. Jelikož se jedná o co-headlinové turné, Simple Plan a Sum 41 se společně rozhodli si “headlinová” data spravedlivě rozdělit a během turné se tak každý den střídají v tom, která kapela bude ten večer otevírat, a které končit. 

Samozřejmě vzhledem k tomu, že obě kapely mají v tuto chvíli už příliš mnoho zkušeností s rušením koncertů kvůli posledních 2 rokům plných pandemie, byla na tomto turné zavedena tvrdá bezpečnostní opatření, jako například pravidelné testování, nošení roušek a nepovoleným osobám je vstup do zákulisí striktně bez výjimek zakázán. Simple Plan se ale rozhodli trochu si tyto restrikce užít a udělat si z nich legraci během koncertu: jako kapela, která je známá tím, že během I’m Just A Kid vysílá svého bubeníka Chucka crowdsurfovat do davu fanoušků, se této zábavy nechtěli na tomto turné jen tak vzdát. Rozhodli se proto obléci Chucka do žlutého ochranného obleku s maskou, a to přímo před zraky diváků. Poté, co se Chuck opět dostane na pódium je vždy perfektně dezinfikován jejich tour managerem Dannym. Celou tuto scénku si po celou dobu nesmírně užívají všichni fanoušci v davu.

Níže se můžete podívat na video Chuckova pandemického crowdsurfování:

Bohužel, i přes ta nejtvrdší opatření se občas něco prostě pokazí. Po pouhých 4 odehraných koncertech kapely během odpoledne před koncertem v Silver Spring, MD, zjistili, že člen crew kapely Sum 41 měl pozitivní test na COVID-19, kvůli čemuž Sum 41 nemohli vystoupit. Tu noc proto Simple Plan vystoupili sami a fanouškům, kteří se přišli podívat hlavně na Sum 41, bylo nabídnuto vrácení peněz. Kvůli tomuto incidentu kapely musely učinit velmi těžké rozhodnutí a přesunout následující koncerty ve Worcesteru, Ausbury Parku a v New York City na pozdější termíny v srpnu, kdy už s nimi Sum 41 budou moci vystoupit. Situace byla pro Simple Plan o to nepříjemnější, protože 6. května vyšlo jejich nové album ‘Harder Than It Looks’, který měli oslavit v New York City, na což se kapela již dlouho těšila. 

Turné obou kapel opět najelo do starých kolejí 10. května v Detroitu a od té doby si koncerty kapely užívají jak jen mohou.

Co se setlistu týče, vypadá to, že se Simple Plan snaží každý den několik písní, a občas i jejich pořadí drobně obměnit, aby byla každá show o to více jedinečná. Většinou kapela fanouškům během večera nabídne 18 písní (výjimkou byl pouze výše zmiňovaný koncert v Silver Spring, kde kvůli absenci Sum 41 Simple Plan fanouškům odehráli hned 21 písní včetně coveru písně Sum 41 ‘In Too Deep’). Z nového alba kapela většinou hraje 3 písně.

Jednou novinkou, kterou v setlistu Simple Plan na Blame Canada turné přišli, je zbrusu nová party medley, kterou hrají v druhé polovině jejich show. V tomto krátkém mixu tří slavných písní Simple Plan coverují ‘All Star’ od Smash Mouth, ‘Sk8er Boi’ od Avril Lavigne & ‘Mr. Brightside’ od The Killers. Poslechněte si tuto medley zde:

Níže si pak můžete konečně prohlédnout jeden z nejnovějších setlistů, který se nám podařilo najít – z koncertu v Detroitu, 10. května:

 1. I’d Do Anything
 2. Shut Up!
 3. Jump
 4. The Worst Day Ever
 5. Congratulations
 6. Addicted
 7. God Must Hate Me
 8. Welcome To My Life
 9. Wake Me Up (When This NIghtmare’s Over)
 10. Crazy
 11. Ruin My Life
 12. Summer Paradise
 13. Party medley (All Star / Sk8er Boi / Mr. Brightside)
 14. What’s New Scooby Doo?
 15. Where I Belong
 16. I’m Just A Kid
 17. Untitled
 18. Perfect