Rok 2019 očima SimplePlan.cz

Pokud je tu jedna věc, na kterou se můžete spolehnout, pak je to fakt, že na konci každého prosince se můžete těšit na další rekapitulaci roku od SimplePlan.cz. A samozřejmě ani rok 2019 není výjimkou. Stejně jako tomu bylo posledních 11 let, i v letošní rekapitulaci roku se vám pokusíme shrnout vše důležité a zajímavé, co se během letošního roku odehrálo ve světě Simple Plan novinek.

A zatímco se jistě můžete pustit do celé dekády našich předchozích rekapitulací, [tady jsou: 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 2017 a 2018], pojďme se dnes radši poohlédnout po tom, co všechno si pro nás připravil rok 2019!

Tady je rekapitulace roku 2019:

Leden začal opravdu slibně, když se na sociálních sítích po dlouhé době opět objevil David Desrosiers, aby svým fanoušům popřál šťasný nový rok a zároveň jim svým sdělením, že se těší na nové SP album dal také trochu naděje v jeho opětovný návrat. Pravdou je, že celý leden byl vlastně ve znamení šestého alba Simple Plan: Pierre a Chuck totiž během tohoto měsíce pilně pracovali na nových písních (často za pomoci Travise Clarka z We The Kings) a dokonce chtěli znát i názor svých fanoušků. Naopek v únoru se Pierre s Chuckem rozhodli vypravit do trochu jinačích hudebních oblastí – zatímco Chuck se objevil jako hostující DJ na Emo Nite, Pierre si odskočil vytvářet hudbu pro jiné – objevil se na písni ‚Alleys‘ od DJ Domeno a zároveň pomohl zlomit několik světových rekordů během natáčení klipu k písni YouTubera Eltona Castee ‚The Fun In Life‘, na které si také zazpíval.

Na začátku března se Jeff vypravil do Jižní Afriky společně se svou přítelkyní a dvěma dcerami, kde společně natočili dokument o udržitelném turismu a dozvěděli se tak mnoho o místní kultuře. Stejně jako v předchozích letech, ani letos Simple Plan nedokázali řícr ne dalšímu vystoupení ve Walt Disney Worldu na Floridě, kde se objevili uprostřed března a během každého dne odehráli hned 3 sety. Mnoho fanoušků bylo naíc velmi překvapeno, když kluci zahráli živou verzi písně ‚Vacation‘, kterou SP hrají jen velice zřídka. Krátce po jejich zastávce v Disney Worldu se Chuck vrátil do Kanady, kde měl tu čest stát se jedním z panelistů knižní soutěže Canada Reads, kde obhajoval knihu ‚Homes‘ od Abu Bakr Al-Rabeeaha a Winnie Yeung, pravdivého příběhu uprchlíků, vyprávěný teenagerem. Chuckovi se v jeho obhajovách velmi dařilo a i díky němu tato kniha nakonec skončila v soutěži jako druhá.

I přesto, že měli kluci v květnu stále plné ruce práce se skládáním nových písní, bylo pomalu na čase sbalit kufry a odletět do Velké Británie, kde je čekaly první velké koncerty tohoto roku – Simple Plantotiž poprvé vystoupili na Slam Dunk Festivalu v Leedsu a Hatfieldu. Nejvíce vzrušující zprávou léta (vlastně snad i celého roku) však byl oficiální návrat Davida Desrosierse ke kapele po celých 3 letech absence kvůli boji s depresemi a staráním se o své duševní zdraví. David se ke kapele rozhodl vrátit na první z celkem tří zastávek koncertů k 25. výročí Warped Tour.

V červenci měli Simple Plan tu čest předskakovat Blink-182 v kanadském Torontu a zároveň také odehráli poslední koncert k 25. výročí Warped Tour. Poté však již bylo na čase soustředit se opět na nové album. A tak také kluci učinili a na konci července už všech pět členů Simple Plan konečně vstoupilo do studia k Kalifornii, kde zahájili nahrávání své šesté desky, a kde také setrvali až do září tohoto roku. V mezičase pak SimplePlan.cz v srpnu oslavilo 12 let své existence.

V září bylo Pierrem prozrazeno, že nahrávací smlouva Simple Plan s Atlantic Records je oficiálně u konce, a že jsou díky tomu nyní svobodnou kapelou bez závazků vůči labelu. Poté, co kluci v září strávili nějaký čas ve studiu pak v říjnu vydali první hudbu za několik let – a to píseň ‚Where I Belong‘, na které se objevili také členové State Champs a We The Kings. Píseň byla vydána těsně před zahájením co-headlinového turné Simple Plan a State Champs po USA, na kterém jim předskakovali právě We The Kings. Turné odstartovalo na konci října a pokračovalo v průběhu většiny listopadu.

Během turné se State Champs, Simple Plan mimo jiné také natočili oficiální videoklip k ‚Where I Belong‘, do kterého si nemohli dovolit nepozvat všechny členy kapel, které si v této písni zazpívaly. Klip kapely nakonec vydali těsně před Vánoci. Po skončení turné se State Champs, si kluci zvali jen několik dní volna, než opět naskočili do letadla – tentokrát směr Austrálie, kde zahráli na populárním místním festivalu Good Things Festival, a zároveň si tam také střihli několik dalších samostatných koncertů. A nakonec, zatímco byli kluci v Austrálii, Pierre se chopil této příležitosti a zúčastnil se DJ setu Simple Creatures v Melbourne, kde nakonec pomohl Alexovi Gaskarthovi a Marku Hoppusovi zazpívat na pódiu ‚I’d Do Anything‘ – stalo se tak vůbec poprvé, že se Mark Hoppus zapojil do živé verze této písně, na jejíž původní verzi se sám objevil.

A co nás čeká v roce 2020?

Samozřejmě hlavním tématem roku 2020 ve světě Simple Plan bude jejich nové album. V lednu plánují kluci nahrát ve studiu čtyři poslední písně a podle Pierra by měli být kluci se vším hotovi ještě než se na začátku února vypraví do Velké Británie na turné s Bowling For Soup.

Poté čeká album post-produkce a kluky pak přípravy na vše, co se pojí s vydáním nové desky – včetně photoshootu pro obal alba a především pak kluky čeká vymýšlení názvu pro novou desku, což je úkol, který si často nechávají až na závěr procesu přípravy nového alba. Podle Chucka by pak album mělo vyjít buď na jaře nebo v létě roku 2020 a my už se těšíme, až před jeho vydáním konečně uslyšíme novou muziku. S celým tímto procesem samozřejmě také vyvstává otázka, zda-li Simple Plan podepíší novou nahrávací smlouvu, nebo jestli zůstanou kapelou bez labelu. Doufejme, že se odpovědi na tuto otázku dočkáme již v blízké budoucnosti.

A kromě alba nás pak v novém roce čeká také mnoho nových turné a my už se nemůžeme dočkat, až se dozvíme, koho se Simple Plan na jednotlivá turné rozhodnou vzít s sebou! Podle informací z jejich nedávného živého webchatu na Instagramu by totiž například chtěli vzít celé ‚Where I Belong‘ turné I do dalších zemí, což by znamenalo, že bychom Simple Plan mohli se State Champs a We The Kings vidět i v novém roce. Zároveň by však kluci s sebou na turné chtěli také začít brát další známější kapely, protože ví, že by si to jejich fanoušci přáli.

Celkově vzato bude příští rok skutečně výjimečným a my se nemůžeme dočkat, až vám budeme moci přinést všechny detaily o nové desce a všem ostatním, co se s jejím vydáním bude pojit!

Sledujte nás i v roce 2020 a dozvíte se vše jako první!