Jak se zabavit v karanténě (jako fanoušek Simple Plan)?

Karanténa, sociální izolace… ať už tomu budeme říkat jak chceme, většina z nás – kteří nejsme jedni z těch supermanů, kteří v tuto dobu v nejrůznějších zařízeních zachraňují svět – má právě teď až příliš nevyužitého volného času: nemůžeme jít na koncert, na piknik, ani na pivo s přáteli. A tak je to správně. I přesto, že všichni prožíváme krušné časy, je nutné dodržovat veškerá nařízení a snažit se tak dostat tuto situaci pod kontrolu co nejrychleji to bude možné. Abychom zase všichni mohli vyjít do ulic, setkávat se, chodit na koncerty a cenit si života o hodně víc, než kdy dřív.

Takže, pro případ, že už nudou nevíte, co dál, jsme si pro vás připravili několik tipů, jak se s nudou v karanténě vypořádat jako fanoušci Simple Plan. Nezapomeňte číst až do konce, kde na vás čeká malý kvíz!

Pojďme se na to podívat:

Než začnete dělat cokoliv: UMYJTE SI RUCE

Ano, ano, ano… každý z nás jsme to slyšeli již milionkrát, ale my vám to připomeneme po miliontéprvní. Už asi víte, že mýt ruce bychom si měli během dne co nejčastěji, a to pokaždé alespoň 20 vteřin. Možná už také víte o tom, že 20 vteřin snadno odhadnete, když si dvakrát zazpíváte Happy Birthday, nebo první část legendární Welcome To The Black Parade od My Chemical Romance. Ale pokud vás nebaví ani narozková písnička, ani MCR, máme pro vás ještě jeden tip. Věděli jste, že refrén k ‚Addicted‘ od Simple Plan má také přesně 20 vteřin? Zkuste si to vyzkoušet sami příště, až si budete zase mít ruce. Dokonce jsme pro vás nedávno na Instagramu publikovali jednoduchý návod.

PŘIDEJTE SE KE ČLENŮM SIMPLE PLAN V JEJICH IZOLACI (ONLINE)!

Stejně jako vy, také členové Simple Plan poslouchají místní nařízení a zůstávají v domácí izolaci. A jak tráví svůj volný čas? Jeff se kupříkladu rozhodl využít svého volna k dalšímu cvičení hraní na kytaru – a nenechává si to jen pro sebe! V posledních dnes se znovu začal při hraní na kytaru natáčet a vy se nyní můžete na Jeffově Instagramu podívat na jeho Cabin Fever Sessions!

Pierre se Sebastien pak šli o krok dál a rozhodli se (každý sám) pustit do Instagram live streamů, během kterých zodpověděli několik otázek, zahráli na kytaru nebo piáno a dokonce si přizvali i několik fanoušků do společného video chatu. Pokud vám ale posledních několik live streamů uteklo, nemusíte mít strach, kluci jistě již brzy uspořádají další! Pierre například v posledních dvou dnech uspořádal již dva streamy a jednou se objevil i na streamu své manželky Lachelle. A další budou již brzy! Nezapomeńte proto sledovat Pierra, Seba a Lachelle na Instagramu!

A když už jsme u toho sledování, rozhodně byste si neměli nechat ujít ani feed od Instagramu Simple Plan, kde kluci nedávno zmínili, že chtějí v tomto období potěšit fanoušky publikováním starých fotografií a záběrů, které se jim podaří vyhrabat – „abyste se zase na chvíli usmáli a měli nějaké místo, kam jít, když si budete chtít vzpomenout, jaký býval život před tímto šíleným virem.“

ZABAVTE SE MUZIKOU, KNIHAMI & VIDEI!

Tento tip vám možná bude připadat jako jasný, ale podle nás rozhodně stojí za zmínku. Hudba může být někdy až nečekaně účinným lékem na úzkost, pocity osamění a další nejrůznější problémy, kterým v této době všichni čelíme. Tak si osolte zvuk a pusťte si opět své nejoblíbenější songy!

TIP: Jsme si téměř naprosto jistí, že si nikdo z nás nepamatuje slova písní Simple Plan tak dobře, jak kdysi – tak proč se je teď znovu nenaučit? Navštivte naši sekci Texty písní, kde se dočtete o významech jednotlivých písní, můžete si pustit videoklipy k nim, zazpívat si pomocí přiložených textů a dokonce si přečíst i jejich český překlad!

A pokud jste připraveni se dozvědět i něco nového o samotné kapele, doporučujeme zkouknout naše rozhovory se Simple Plan, které jsme s nimi v posledních několika letech natočili. Jelikož se vždy snažíme přijít s originálními dotazy, mohou být tyto rozhovory pro vás dobrým zdrojem zajímavých faktů o vaší oblíbené kapele!

Dalším fantastickým zdrojem informací o Simple Plan je samozřejmě jejich kniha – Simple Plan: The Official Story. Kluci ji navíc nedávno opět umístili do svého merch storu (v angličtině i ve francouzštině), takže pokud ji ještě nemáte, nyní máte možnost tuto naprosto unikátní kolekci materiálů z historie Simple Plan opět získat. Rozhodně stojí za to! [a pokud stále váháte, tady si můžete přečíst naši recenzi této knihy]

A na závěr, pokud vám chybí koncerty – opět máte několik možností, jak do svého života dostat trochu živé muziky Simple Plan! Vždycky je tu staré dobré DVD – A Big Package For You – pokud se chcete vrátit do první dekády 21. století. Ale pokud máte zájem přímo o živáky: rozhodně doporučujeme zkouknout vystoupení Simple Plan z roku 2005 na MTV Hard Rock Live nebo jejich živák z roku 2012 Live in Australia, který je dostupný na YouTube.

UDRŽUJ SPOJENÍ SE SVÝMI SP PŘÁTELI & NAJDI SI NOVÉ!

Jen proto, že se teď nemůžeme setkávat, neznamená, že tu pro sebe navzájem nemůžeme být. Napište svým přátelům, zavolejte jim nebo si třeba zavolejte přes Skype a zeptejte se jich, jak se mají. Možná si také najdete konečně čas zavolat svým kamarádům-fanouškům ze zahraničí a zjistíte, jak se jim daří a zároveň si také trochu procvičíte angličtinu. Budete tak mít možnost popovídat si s někým, kdo má stejné záliby jako vy a zároveň čelí podobným obtížím. A co víc: určitě z takové konverzace budete mít oba dobrý pocit.

Udržování komunikace s našimi blízkými je obzvlášť důležité pro naše duševní zdraví. I proto byste měli jednou za čas svým kamarádům napsat – jak pro své, tak i pro jejich dobro.

A co když nemáte v tomto fandomu žádné kamarády? Tohle je ta nejlepší doba najít si je! Zapojujte se více do diskuzí pod články, nebo v komentářích na sociálních sítích, vyhledávejte lidi, kteří publikují obsah se Simple Plan skrze hashtag #simpleplan a oslovte ty, kteří vám budou sympatičtí. Kdo ví, třeba tímto způsobem najdete nového kamaráda na koncerty!

OTESTUJTE SVÉ ZNALOSTI A ZJISTĚTE, JAK DOBŘE ZNÁTE SIMPLE PLAN!

A pokud ještě stále nevíte, co s volným časem, vyzkoušejte si náš středně těžký Simple Plan kvíz, ve kterém si prověříme vaše znalosti. Těšíme se na vaše výsledky – určitě nás v nich označte, pokud je publikujete na sociálních sítích! :)