Seb prozradil jak Rancid pomáhali podpořit Simple Plan v jejich začátcích

Za 18 let jejich existence nebyli Simple Plan nikdy nejvíce milovanou kapelou na světě a vždycky se našli lidé, kteří si nenechali ujít jedinou příležitost, aby si do nich rýpli. Obzvlášť těžké to bylo na počátku milénia, když Simple Plan začínali a jejich hlavním cílem bylo získat nové fanoušky. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho mohli docílit, bylo hrát na festivalech a festivalových turné, jakým je například slavná americká Warped Tour, kde účinkovaly kapely z různých druhů žánrů alternativní scény, což mohlo pomoci Simple Plan ukázat se trochu rozmanitějšími publiku. Toto téma minulý týden probrali Sebastien a Patrick v rámci jejich rádiového pořadu Man Of The Hour poté, co zahráli americkou punk rockovou kapelu Rancid a Seb si zavzpomínal na svůj vztah s touto legendární kapelou.

Sebastien se se svým rádiovým publikem podělil o příběh z Warped Tour v roce 2003, kde se hodně účastníků tohoto turné vyslovilo, jak moc nemají rádi Simple Plan, členové Rancid se za SP postavili a hrdě projevili svou lásku k Simple Plan během svého vlastního setu. Co přesně udělali se už dozvíte v Sebově příběhu níže:

„Rancid jsou skvělí. Vážně nejlepší. […] Jednou z mých nejoblíbenějších věcí na Rancis je to, že je jim všechno úplně fuk a nenechají se ničím rozhodit. Však víš, o čem mluvím. Protože bývaly časy, když kariéra Simple Plan teprve začínala a někteří lidi si nemysleli, že bychom byli zrovna moc cool. Jo, hodně lidí říkávalo: ‚Simple Plan jsou nic moc… neměli by být na Warped Tour.. neměli by být tohle, neměli by být tamto, nejsou toto, nejsou tamto.‘ bla bla bla. A nám to bylo celkem jedno, protože by jsme chtěli prostě jenom hrát a před sebou jsme měli dost svých vlastních fanoušků. A to jsou ti, na kterých nám záleží. Rancid byli ten typ kapely, kdy jednou třeba přišli na pódium před to svoje publikum plné naštvaných šílenců s čírama… a měli na sobě trička Simple Plan. A to bylo prostě úžasný, víš?

Nedávno jsme s nimi hráli v Rakousku na Nova Rock festivalu a oni za námi jen ta přišli a začali nám říkat, jak nás rádi vidí a ptát se, jak se máme.“

– Sebastien Lefebvre v Man Of The Hour (s23e06) –