Sebastien doufá ve vydání nové hudby SP do konce roku 2018 & promluvil o Davidovi v novém rozhovoru

V souvislosti s nadcházejícícm australským turné Simple Plan vyzpovídal před několika dny australský hudební server May The Rock Be With You kytaristu SP Sebastiena Lefebvra. V tomto rozhovoru Seb promluvil především o celkovém konceptu No Pads turné a shrnul, co se s kapelou dělo v posledním roce. Kromě těchto velmi obvyklých odpovědí však Seb také nastínil plány kapely na zbytek roku, které z velké části zahrnují práci na jejich nadcházející desce.

Sebova slova z tohoto rozhovoru přímo odpovídají tomu, co jsme již slyšeli od jiných členů Simple Plan v předešlých nedávných rozhovorech, kde kluci jasně sdělili, že by se chtěli v letošním roce zaměřit na dokončení šestého alba Simple Plan – a to co nejdříve, jelikož nechtějí, aby jejich fanoušci na další desku čekali tak dlouho, jako to bylo s alby předešlými. Seb navíc doufá, že bychom už snad letos mohla být nějaká hudba SP venku…

Přečtěte si níže v českém překladu, co Seb v tomto rozhovoru o plánech Simple Plan na novou hudbu vlastně prozradil:

„[…] V současné chvíli máme před sebou ještě několik turné, ale teď máme ještě chvíli doma klid a do australského turné se ještě snažíme trochu odpočívat. Já jsem nicméně ve svém studiu už začal sám naněčem pracovat a věřím, že ostatní kluci už učinili to samé, takže se už snažímedávat dohromady nějaké nápady a uvidíme, co se uchytí, a co ne a pak bychom do rádi v příštích několika týdnech či měsíci do toho skládacího procesu oficiálně vpadli.

[…] Jakmile začneme skládat, a jakmile ucítíme, že nám to jde a každá naše píseň bude úžasná, pak hned zamíříme do studia, protože bychom tentokrát chtěli zkrátit to čekání mezi dvěma alby. Nicméně hodně lidí od nás očekává to naše výroční turné, takže to skládání pak trochu opět přerušíme, aychom se vypravili za vámi, a také na dalších několik koncertů v letošním roce, což bude super… a to je náš plán. Budeme se snažit soustředit na skládání a nahrávání a vůbec na celé nové album – a to si myslím, že je pro nás hlavním tématem tohoto roku.

[…] Do konce roku 2018 vydají Simple Plan novou muziku – alespoň v to doufám – možná ne celé album, možná vůbec nic, ale já doufám, že do konce roku něco vydáme – držte nám pěsti – ale prosím neberte to jako něco závazného, nezblázněte se z toho na fanstránkách – je to jen něco, v co osobně doufám.“

– Seb Lefebvre –

Jak můžete vidět, nic není úplně vytesáno do kamene – kluky ještě čeká skládání celé nové desky, její nahrání a vydání, ale rozhodně už mají kluci na talíři všechny své nadcházející plány: jak Seb naznačil, sám už začal sbírat vlastní nápady co se nového alba SP týče a v nejbližších týdnech se celá kapela hodlá po několika letech znovu ponořit do víru skládacího procesu. V tuto chvíli navíc již víme, že Simple Plan plánují změnit své staré pravidlo „nikdy neskládáme na turné“ a hodlají se skládání věnovat v průběhu léta, které prakticky celé stráví na Warped Tour.

Jedna otázka však stále zůstává nezodpovězena – a co David? Baskytarista Simple Plan s kapelou nevystoupil už téměř rok, zatímco se doma vypořádával s depresemi, o kterých poprvé své fanoušky informoval minulý rok. Otázka Davidovy absence bude samozřejmě o to více důležitá s nadcházejícím turné, či případně nahráváním dalšího alba – a proto bylo přirozené, že se reportér výše zmíněného rozhovoru Sebastiena zeptal právě na co, jak se David vlastně má. Toto odpověděl:

„David se vypořádával s obzvlášť obtížným rokem a vzal si proto hodně dní volna k tomu, aby mohl doma odpočívat. Prochází nyní velmi těžkou depresí, ze které se postupně a velmi pomalu dostává. Samozřejmě je stále součástí naší kapely, takže ne že začnete šířit nějaké zvěsti, že to tak není, ale jemu i nám přišlo, že bude lepší, když nějakou chvíli zůstane doma místo toho, aby si přidělával starosti tím hektickým programem, který mme běžně na turné po celý rok. V tuto chvíli se prostě snaží o to, aby se vítil dobře.“

– Seb Lefebvre –

V současné chvíli není známo, jestli můžeme očekávat, že by se David k Simple Plan opět připojil na některém z již oznámených turné, ale spíše se to jeví jako méně pravděpodobné – obzvlášť s ohledem na to, do jakých destinací Simple Plan v příštích týdnech zamíří. Pokud by se však situace změnila, dáme vám tady na SimplePlan.cz okamžitě vědět.

V mezičase vás i nadále prosíme o shovívavost s Davidovou situací – dopřejte mu prosím čas na to, aby se sám postavil zpátky na nohy – ať už mu to bude trvat jak dlouho chce.