Simple Plan již mají připravenou „sadu několika písní“ pro 6. album

V novém rozhovoru z Maďarska promluvil kytarista Simple Plan Jeff Stinco o vztahu kapely s fanoušky, o důvodech absence jejich baskytaristy Davida Desrosierse na evropském turné a překvapivě také naznačil, že kapela již má připravených hned několik písní pro své nové album.

Maďarský server Life.hu dnes publikoval svůj rozhovor s Jeffem Stinco, ve kterém tento kytarista odhalil hned několik zajímavých informací. Jako první z nich jistě musíme zmínit, že se jednalo o snad první rozhovor, ve kterém člen kapely takto otevřeně hovořil o Davidových problémech s depresemi a jak se s tím kapela vyrovnávala. Jeff dokonce zmínil, že David trval na tom, aby kapela pokračovala i bez něj. Překlad Jeffových slov najdete zde:

„Na tomto konkrétním turné před námi stojí určitá výzva. David, náš baskytarista, tady s námi není. Zažívá teď krušné časy, neboť trpí depresemi, což je něco, o čem jsme dříve nemohli moc otevřeně mluvit, ale myslím si, že jsou lidé v dnešní době mnohem chápavější. Takže si teď dává načas, aby se uzdravil. A já si myslím, že jako kapela jsme se rozhodli ho plně podporovat a dovolit mu, aby si vzal volno a pokračovali dál. A David přímo chtěl, abychom pokračovali bez něj, abychom v turné jeli dál.

– Jeff Stinco –

Ke konci rozhovoru se poté konverzace stočila k již tradičnímu tématu: kdy vydají Simple Plan další album? Jeff opět potvrdil, že kapela chce tentokrát album připravit v co možná nejkratší době, a kromě toho naši pozornost zaujal velmi zajímavou zmínkou: Simple Plan prý už mají nějaký materiál, se kterým mohou pracovat! Přečtěte si, co všechno Jeff prozradil:

„Víš co, plánovali jsme oslavovat 15. výročí prvního alba jen tak třemi, čtyřmi koncerty okolo toho data výročí, tedy 19. března, ale tak nějak se to zvrhlo v celý rok tourování. Ale poté už musíme vážně přestat. A musíme nahrát další desku. A tentokrát to nebude trvat tak dlouho jako minule. Už nyní máme připravenou sadu několika písní, ale jsme velcí perfekcionisti a chceme se ujistit, že to, co vydáme, bude stát za to. Jsme velmi ambiciózní, víš, chceme… jak jsem ti řekl již dříve, chceme i nadále růst a vyvíjet se, a to vyžaduje čas. Takže na těchto písních ve studiu budeme nějakou chvíli pracovat a vyvíjet je. Jak jsem již řekl, je to práce, která si žádá čas. Skončíme s tourováním, a pak se vrhneme do studia a páni, já vážně doufám, že nám to nebude trvat rok, jako minule.“

– Jeff Stinco –

Jak již víte z rozhovoru SimplePlan.cz, kapela rozhodně plánuje skládat ještě další písně, ale je velice zajímavé slyšet, že Simple Plan již mají nějaký základ, od kterého se dá odrazit. A jelikož Simple Plan nikdy neskládají na turné, je velice pravděpodobné, že písně, o kterých Jeff hovoří jsou ty, které „zbyly“ ze skládání pro album Taking One For The Team. Pro TOFTT Chuck s Pierrem složili více jak 80 písní, přičemž se na albu objevilo jen 14 z nich. A i přesto, že zbývajících cca 66 písní není kompletně dokončeno, některé z nich mohou být, a právě tyto měl Jeff s největší pravděpodobností na mysli.

Pokud by Simple Plan skutečně využili písní ze skládacího procesu z jejich předchozí desky, nebylo by to úplně poprvé, co by se tak stalo. Připomeňme, že v roce 2013 Simple Plan vydali EP „Get Your Heart On: The Second Coming“, které bylo takovým dodatkem alba Get Your Heart On! a sestávalo se právě z písní zbylých ze skládacího procesu pro tuto čtvrtou desku Simple Plan. Podobně tak se také na albu GYHO objevila jako bonusovka píseň ‚Never Should’ve Let You Go‘, kterou kluci původně složili pro třetí, eponymní album. Ve většině případů však kapela pro každé album začíná tzv. od píky.

Celý rozhovor s Jeffem pro Life.hu si můžete spustit zde:

Jaký je váš názor na to, kdyby Simple Plan na své další album použili písně složené pro jejich předchozí desku? Chtěli byste slyšet další songy vytvořené v éře „TOFTT“? Dejte nám vědět v kometářích!

  • Dorian Harst

    Určitě bych byla jenom ráda, kdyby se další deska nesla v duchu TOFTT, líbí se mi ta nabitá energická atmosféra, romantická sdělení, pořád ty punk až pop rockové melodie a chytlavými texty. TOFTT jako album pro mě byla za loňský rok naprostá bomba, na YouTube, ve sluchátkách, v přehrávání minulých koncertů z různých zemí a čtení tvých článků.. právě TOFTT mi vrátilo tu nostalgicky teenage náladu minulých let, něco co jsem postrádala a SP mi to pomohli najít. Pokud i další album ponese některé dokončené songy původně pro TOFTT, tak si myslím, že už to nemůže dopadnout lépe. ;) Budu se těšit…