Simple Plan odhalili nový program výpůjčky hudebních nástrojů v montrealských knihovnách

Na dnešní dlouho očekávané tiskové konferenci v Montrealu, v Kanadě, tři členové Simple Plan – Jeff Stinco, Chuck Comeau a Sebastien Lefebvre – po boku starosty Montrealu Denise Coderre oznámili své zapojení do nového programu, který umožní obyvatelům oblasti Quebecu lepší přístup k hudebním nástrojům.

Díky podpoře finanční organizace Sun Life Financial, která věnovala 108 860 dolarů, bude „Musical Instrument Lending Library“ („Knihovna hudebních nástrojů“) dostupná hned v osmi montrealských knihovnách [více informací o každé z nich naleznete zde]. Návštěvníci těchto knihoven (starší 14 let a s průkazem do knihovny) si budou moci vypůjčit jeden z až stovky zatím dostupných hudebních nástrojů, které zahrnují kytary, baskytary, housle, ukulele, keyboardy, bicí či xylofóny, a to až na dobu tří týdnů. Tuto výpůjční dobu lze prodloužit až třikrát – pokud tedy nebude do té doby nástroj rezervován jiným návštěvníkem knihovny. Organizátoři tohoto projektu zároveň povzbuzují veřejnost, aby sama věnovala další hudební nástroje k podpoře tohoto programu.

Jedním z hlavních tří cílů jejich nadace Simple Plan Foundation, je pro Simple Plan podpora takových programů, které podporují a propagují hudbu jako způsob, kterým mohou mladí lidé nalézt ve svém životě pro něco nadšení a vášeň. Jejich zapojení v tomto programu je proto dalším jejich způsobem, jak tohoto cíle dosáhnout.

Prohlédněte si další fotografie Chucka, Seba a Jeff z dnešní dopolední prezentace tohoto nového programu výpůjčky hudebních nástrojů v naší galerii.