Simple Plan plánují vydat nové album okolo roku 2018

V květnovém čísle českého online časopisu Headliner najdete nový rozhovor s bubeníkem Simple Plan Chuckem Comeau. V tomto rozhovoru se kromě jiného Chuck vyjádřil k současnému NPNHJB turné, na kterém kapela slaví 15. výročí vydání svého debutového alba. A i přesto, že v plánech kapely je přidat k tomuto výročnímu turné další destinace, podle nejnovějších slov Chucka kapela stále plánuje pokračovat i se svým Taking One For The Team turné, jen co skončí jejich No Pads turné (a to tedy ještě do konce tohoto roku):

„S pátou deskou jsme toho dosud moc nestihli, a to koncertujeme, s malou výjimkou, kdy jsme měli konem loňského roku pár měsíců volno, prakticky nepřetržitě. Teď jsme zařadili ono výroční turné a po něm chceme vyrazit ještě na další šňůru zaměřenou právě na Taking One For The Team. Máme pocit, že to té desce dlužíme.“

– Chuck Comeau –

Jakmile však cyklus turné skončí (ať už to bude kdykoliv), kapela si je naprosto jistá jedním: nechtějí, aby jejich fanoušci na další desku čekali další 4 roky. Co Chuck prozradil o plánech kapely ohledně šestého alba se dozvíte níže:

„Až dokončíme kolečko k aktuální nahrávce, což bude až tak v závěru letošního roku, dostane prostor kreativní proces. Na dalším novém materiálu bychom rádi začali pracovat zkraje příštího roku a albovou novinku pak budeme moci nabídnou, jakmile to jen bude možné. Jedno je jisté, mezi studiovými deskami nechceme dělat velké rozestupy, takže bychom tu další rádi poslali do světa přibližně po dvou letech od chvíle, kdy vyšla ta první.“

– Chuck Comeau –

Jestli si to tedy dobře spočítáme, pokud Simple Plan chtějí novou desku vydat 2 roky po vydání jejich poslední (což bylo v únoru 2016), znamenalo by to, že cílí na příští rok, tedy rok 2018.

Teoreticky je to zvládnutelné, ale pokud novinky o SP již nějakou dobu sledujete, pak víte, že SP nejsou zrovna dobří co se týče deadlinů, a často jim každá část procesu vytváření alba (skládání, narhávání, post-produkce a propagace) trvá několik měsíců. Myslím, že se všichni shodneme, že bychom si přáli, aby další deska SP vyšla dříve, než-li později, ale rok ‚2018‘ je v tuto chvíli třeba brát s opravdu velkou rezervou. Obzvlášť pokud víme, že minimálně do konce tohoto roku bude kapela pouze a jen tourovat a na myšlenky ohledně nového alba nezbyde žádný čas.