Simple Plan plánují začít pracovat na novém albu začátkem roku 2018!

No Pads turné Simple Plan se pomalu chýlí ke konci a kapele zbývá letos už jen několik míst, kam se s ním vydá, a proto není divu, v myslích mnoha z nás – a především pak reportérů – je otázka „A co bude dál?“. Naštěstí pro nás kluci na tuto otázku nabízí velmi pozitivní odpověď. Podle nedávného rozhovoru s Jeffem by kapela chtěla začít pracovat na nové desce jen co se jim po letošním tourování otevře volné okno – což by mělo znamenat, že se kluci chystají začít pracovat na novém albu možná již od ledna 2018.

Přečtěte si, co přesně Jeff řekl o procesu tvorby nového alba a o všech výzvách, které jsou s tím spjaty v rozhovoru z minulého týdne pro univerzitu Purdue [celý rozhovor si v angličtině můžete poslechnout zde]:

Reportér: Takže, […] co chystáte kluci do budoucna?
Jeff: „No, víš, budeme muset přestat oslavovat [15. výročí prvního alba], protože už to slavíme celý rok. A myslím si, že toho už máme dost. Takže, ještě navštívíme několik míst – jako Japonsko, Mexiko… a zakončíme tak tento rok na dobrých místech. A pak bude na čase začít pracovat na nové desce! Jo, začneme dělat na nové muzice. A to taky znamená spoustu nových výzev. Jako třeba.. čeho chtějí Simple Plan dosáhnout příště? A můžeme rozšířit hranice toho, co se lidi myslí a ví o Simple Plan? A jak zajistit, aby Simple Plan i v roce 2017, 2018 či 2019 stále zněli aktuálně a moderně? To jsou příklady výzev, kterým budeme čelit během příštího roku. Ale je to vždy velmi vzrušující vstoupit do toho procesu nového alba. A cílem je samozřejmě jít do toho, dokončit tu desku a začít zase tourovat co nejdřív to bude možné.“

– Jeff Stinco –

Mezitím Sebastien něco podobného potvrdil ve svém rozhovoru pro The Charlatan.

I přesto, že se samozřejmě jedná o velice dobré zprávy, je důležité, abychom okamžitě nepředpokládali, že to znamená, že Simple Plan také v příštím roce vyjdou s novou deskou. Simple Plan obvykle trvá nejdelší dobu proces skládání písní, jelikož nejsou schopni skládat během turné. Realisticky řečeno, pokud vezmeme v potaz i období nahrávání a postprodukci, můžeme vyhlížet spíše rok 2019 jako rokvydání dalšího alba. Nicméně, kluci se v posledních měsících již několikrát vyjádřili, že by si chtěli s novou deskou pospíšit více, než kdy jindy… takže třeba nás ještě překvapí. :)