Simple Plan se rozhodli odstoupit z turné s New Found Glory kvůli obavám z covid situace v USA

K velmi smutnému zvratu dnes došlo v souvislosti s plánovaným turné Simple Plan a New Found Glory, které mělo odstartovat na konci srpna. Simple Plan dnes na Instagramu s velkým zarmoucením oznámili, že se po dlouhých úvahách nakonec rozhodli z tohoto co-headlinového turné odstoupit. Ve svém oficiálním oznámení kapela napsala, že ačkoliv jsou všichni členové kapely plně očkovaní, hlavním důvodem pro jejich odstoupení z turné je jejich obava o zdraví a bezpečí fanoušků, jejich crew a dalších osob zaštiťujících celé turné, a to kvůli právě zhoršující se situaci covid-19 případů v USA (stoupající křivku si můžete prohlédnout zde).

Fanoušci, kteří nadále nemají zájem se turné zúčastnit, mají nárok na vrácení peněz.

Více se již dozvíte v oficiálním vyjádření Simple Plan, které si v českém překladu můžete přečíst zde:

„Hi everyone!

Je nám velice líto, že musíme oznámit, že jsme se rozhodli učinit velmi těžké rozhodnutí odstoupit z „Pop-Punk’s Still Not Dead“ turné s New Found Glory. Pokud jste si na turné zakoupili vstupenku a budete si přát vrácení peněz, máte na ně plný nárok – sledujte prosím své e-mailové schránky.

Když jsme loni v květnu oznamovali nová data tohoto turné, situace ohledně pandemie vypadala úplně jinak od toho, jaká je teď a my jsme byli s opatrností optimističtí, že by náš návrat na turné mohl být pro všechny bezpečný.

I přesto, že jsme všichni očkovaní a i přes veškerá přísná opatření, které jsme plánovali ustanovit, máme velké obavy z toho se zúčastnit tak rozsáhlého turné.

Po mnoha těžkých debatách a diskuzích uvnitř kapely, jsme došli k závěru, že je to pro nás zatím příliš brzy.

Není nic, co bychom si přáli v tuto chvíli víc, než jít a zahrát pro vás, ale musíme se řídit tím, co nám říká náš rozum a udělat to, co pro nás v tuto chvíli připadá nejlepší.

Víme, že se mnozí z vás na toto turné nesmírně těšili, až nás zase uvidíte hrát naživo a jste touto zprávou velice zklamaní a možná také s naším rozhodnutím nesouhlasíte. Chceme, abyste věděli, že váš názor respektujemeo a je nám velice líto, že jsme vás zklamali.

Naši kámoši v New Found Glory se rozhodli tyto koncerty i přesto odehrát, jsou úžasnou živou kapelou a i proto je nám velice líto, že je nebudeme mít příležitost vidět každý večer hrát. Přejeme jim hodně štěstí a doufáme, že všichni, kteří se tohoto turné zúčastní – jak crew, tak i fanoušci, zůstanou v bezpečí a zdraví.“

– Simple Plan [on Instagram] –