Simple Plan vystoupili na Riot Fest poprvé od začátku pandemie & slíbili novou hudbu již za pár týdnů!

Trvalo to více než rok a půl, znamenalo nespočet zrušených koncertů a opravdu hodně nervů, ale po tom všem, co s sebou pandemie přinesla, dostali Simple Plan včera večer, 19. září 2021 konečně po tak dlouhé době příležitost odehrát pořádnou show – a to na Riot Festu v americkém Chicagu.

Mnohým fanouškům vrtalo hlavou jakto, že Simple Plan zrušili své vystoupení na Pop Punk’s Still Not Dead tour s New Found Glory, když vystoupení na tak velkém festivalu jako je Riot Fest si ujít nenechali. Odpověď je jednoduchá – nebezpečí přenosu COVID-19 kapelou nebo jejich crew (a tím pádem ohrožení zrušení dalších koncertů) je daleko menší na jednom venkovním festivalu, než na měsíc dlouhém turné, kde by museli kluci interagovat s daleko větším množstvím lidí v daleko menších a uzavřenějších prostorech po mnohem delší dobu.

A teď už k samotné rekapitulaci koncertu SP na Riot Festu, co říkáte? Kapela svůj set zahájila přesně v 17:30 místního chicagského času a jejich setlist vypadal takto:

1. I’d Do Anything
2. Shut Up!
3. Jump
4. Addicted
5. Boom!
6. Your Love Is A Lie
7. Welcome To My Life
8. Jet Lag
9. Can’t Keep My Hands Off You
10. Crazy
11. Where I Belong
12. What’s New Scooby Doo?
13. I’m Just A Kid
14. Perfect

A samozřejmě i z tohoto koncertu máme pár informací z první ruky: naše dlouholetá čtenářka May byla na místě a dala nám vědět, že Pierre na pódiu několikrát zmínil, že se fanoušci mohou těšit na „novou muziku již za několik týdnů“ – čímž nedávné nicneříkající „brzy“ trochu blíže ujasnil – a to my rádi. Podle May Pierre již nespecifikoval, jestli tím myslel novou píseň, nebo celé album, ale rozhodně můžeme počítat s nějakou formou nové muziky,

V galerii si nyní můžete prohlédnout první fotografie z oficiálních účtů Simple Plan z jejich vystoupení na riot Festu:

A nakonec jako vždy tu pro vás máme malý vhled do toho, jaké to je být na koncertě Simple Plan v roce 2021. Podívete se sami na toto video, které zachycuje vystoupení kapely s písní I’m Just A Kid právě na včerejším Riot Festu. Tady je: