Simple Plan zvažují jiné způsoby vydávání nové hudby: po částech

V průběhu posledního desetiletí se hudební průmysl proměnil až téměř k nepoznání. Namísto kupování fyzických alb konzumují hudební nadšenci muziku nejčastěji online a namísto zapnutí svého CD přehrávače se jednoduše do nového alba své oblíbené kapely zaposlouchají jednoduchým stisknutím tlačítka na své oblíbené aplikaci v mobilu. Streamingové služby jako např. Spotify, které nabízejí měsíční odběr neomezeného množství hudby za cenu jednoho alba, mají obrovský dopad na to, jakým způsobem je hudba v dnešní době konzumována, a v důsledku toho také na to, že se hudební umělci musí naučit rychle adaptovat na tuto novou realitu, pokud si nepřejí zůstat v zapomnění.

A přesně k této problematice se v novém rozhovoru vyjádřil Chuck Comeau, který se pro brazilský server Omelete rozhovořil o tom, že si Simple Plan samozřejmě jsou těchto signifikantních změn v hudebním průmyslu vědomi, a že jsou připraveni této výzvě čelit změnou svých vlastních zaběhlých zvyků.

V rozhovoru Chuck odhalil, že si jeho kapela nyní například pohrává s myšlenkou vydávání své nové hudby poněkud netradičním způsobem. Jak přesně to Chuck myslí se už dočtete z jeho vlastních slov:

„S nástupem Spotify a dalších podobných služeb umožňujících poslech hudby si nyní narozdíl od poslouchání rádia, mohou zvolit, co budou poslouchat, a nemusí se spoléhat na rozhodování někoho jiného, kdo usoudí, co by se mělo poslouchat. Rozhodujeme se sami.“

„[…] Naše [No Pads] turné trochu oddálilo proces skládání našeho dalšího alba, protože trvá o něco déle, než jsme předpokládali, ale naším cílem je dokončit turné v červenci, či v srpnu. Ale jelikož se toho tolik v posledních letech změnilo, je možné, že nevydáme celé album. Možná vydáme pouze menší kolekci písní, a o pár měsíců později zase další. Zvažujeme, že začneme hudbu vydávat novými způsoby, ale rozhodně plánujeme něco vydat co nejdřív poté, co dokončíme naše turné. To je náš plán.“

– Chuck Comeau –

Podle Chucka tedy Simple Plan přemýšlejí nad tím, že by jejich příští album nemělo nutně formu tradičního alba o 12 písních, ale možná spíše několik menších kompilací písní – možná ve formě EP. Tato forma vydávání hudby by jistě kapele umožnila strávit méně času skládání a nahráváním, ale především by je v mnohem kratším čase mohla opět vyslat zpátky za fanoušky na turné.

Je důležité připomenout, že Simple Plan jsou v současné chvíli teprve v těch nejprvotnějších stádiích tvorby nové desky a skládání prvních písní plánují zahájit v příštích několika týdnech a poté v průběhu celého léta. Do té doby se však může ještě hodně věcí změnit.

Jaký máte názor na Chuckův nápad vydávat nové písně po částech? Preferovali byste méně písní za kratší dobu, nebo byste si raději počkali na delší plnohodnotnou desku?