Sledujte Chucka úspěšně obhajovat knihu ‚Homes‘ během prvního dne Canada Reads!

Letos v únoru jsme vás informovali o tom, že se letos stane bubeník Simple Plan Chuck Comeau jedním z pěti panelistů každoroční kanadské knižní soutěže Canada Reads, ve které si každý z panelistů zvolí jednu kanadskou knihu, kterou následně musí obhájit před ostatními v sérii debat. Po každé z debat je jedna z knih eliminována, až nakonec zůstane jedna jediná. Ta je následně jmenována knihou, kterou by si měla přečíst celá Kanada a vydavatel vítězné knihy poté věnuje část z výtěžků z prodeje této knihy charitativní organizaci, která se věnuje literární oblasti. Chuck obhajuje knihu ‚Homes‘ od autorů Abu Bakr al Rabeeaha a Winnie Yeung proti dalším knihám panelistů Canada Reads, kterými jsou Yanic Truesdale (herec – Gilmorova děvčata), Lisa Ray (herečka, modelka), Ziya Tong (TV osobnost) a Joe Zee (módní stylista).

Ještě před začátkem debat měl Chuck možnost si o zvolené knize ‚Homes‘ popovídat přímo s jejími autory Abu Bakr al Rabeeahem a Winnie Yeung a celý jejich rozhovor byl zachycen na následujícím videu, díky kterému máte nyní i vy možnost získat ponětí o tom, o čem tato kniha pojednává a jaké pocity v Chuckovi vyvolala a velmi zajímavě pro jednou vidět Chucka ne na straně zpovídaného, ale zpovídajícího:

Dnes se Chuck v Torontu zúčastnil prvního oficiálního dne debat Canada Reads, které byly dnes dopoledne místního času živě přenášeny skrze různé mediální platformy. Skvělou zprávou je, že se Chuckova soutěžní kniha ‚Homes‘ dostala přes hlasování prvního dne, což znamená, že bude Chuck obhajovat ‚Homes‘ také v zítřejší debatě. Na to jak si vedl v debatě první se již díky záznamu z livestramu z prvního dne Canada Reads můžete podívat zde:

A se zprávami z Canada Reads dnes ještě nekončíme! V jednom z propagačních videí natočené dopředu s panelisty Canada Reads ještě před začátkem debat před několika týdny, si tyto osobnosti zahráli ‚knihové jenga‘ a během něj zodpověděli hned několik literárně založených otázek. Podívejte se proto na toto video níže, kde se například dozvíte, jaké je Chuckovo nejoblíbenější slovo ze všech jazyků, jak by do jediného slova shrnul obsah celé knihy ‚Homes‘ a jak vidí důležitost literatury v dnešním světě: