Travis Clark prozradil tajemství skládání s Chuckem a Pierrem v novém rozhovoru pro Alternative Press

Ve zbrusu novém rozhovoru pro Alternative Press se hlavní zpěvák We The Kings a zároveň velice talentovaný skladatel Travis Clark podělil o své zkušenosti se skládáním písní pro další umělce, mezi které patří například Avril Lavigne, Machine Gun Kelly nebo Simple Plan. Co se týče Simple Plan, Travis strávil skládáním s Pierrem a Chuckem v Kalifornii během několika skládacích session poslední rok a půl. To vše především pro nové album Simple Plan.

Během rozhovoru byl Travis dotázán kromě jiného i na spolupráci se Simple Plan a State Champs na jejich společné písni ‚Where I Belong‘ a to konkrétně na to, jak proces skládání takto veliké kolaborace probíhalo, když „v jedné místnosti muselo být v jednu chvíli tolik různých myslí, snažíc se složit dohromady jednu píseň“. Takto Travis odpověděl:

„No, věděli jsme, že se plánuje toto společné turné a Simple Plan měli takoví nápad. Řekli prostě: “Hey, všichni jsme kámoši. Bylo by fakt super, kdybychom k tomuto turné všichni napsali song a všichni bychom tak byli jeho součástí.”

S “Where I Belong” to bylo tak, že Pierre and Chuck měli takový základní koncept celé písně. A přitáhli Dereka [DiScanio, zpěvák State Champs], aby se podílel na celkovém aranžmá písně a zároveň na části textu, který zazpíval v druhém refrénu. A pak byla tapíseň vlastně hotová – jen nebyla nahraná. A tak mi povídají: “Trave, nechtěl bys zazpívat na bridgi toho songu?” Všichni tři máme relativně podobné hlasy, takže to chce všechno pospojit přesně tak, jak to má být – část po části. Takže jsme se rozhodli, že by bylo nejlepší, kdybych odzpíval bridge, a tak by každý z nás měl svou příležitost být součástí té písně. Co se ale týče ostatního – We The Kings se nepodíleli ani na nahrávkách bicích, ani kytar. Nenahráli jsme naté písni nic jiného než zpěv. A myslím si, že podobně to bylo i u State Champs.“

– Travis Clark [v rozhovoru pro Alternative Press] –

Spolupráce se Simple Plan byla v rozhovoru následně zmíněna ještě jednou, a to v části, kdy Travis hovořil o tom, jakým způsobem přistupuje ke kolaboracím s jinými umělci, a jak s nimi společně hledá inspiraci. Travis vysvětlil, že někdy k tomu dojde organicky poté, co si poslechne umělcův životní příběh (jako tomu bylo například v případě Avril Lavigne a jejím boji s lymskou boreliózou) – tam se po poslechu o jejím trápení nápady jen hrnuly. Jinak tomu pak bylo u Simple Plan – při skládání s nimi nejvíce pomohly společné brainstormingy, kdy stačilo najít to správné slovo nebo frázi, kolem které pak společně napsali písničku. Přečtěte si, jak Travis tento zajímavý proces vysvětluje:

„Jindy tomu zase bylo jinak. Když jsem pracoval s kluky ze Simple Plan – byl jsem u toho já, Pierre a Chuck. A Chuck si prostě třeba někdy sednul a projížděl telefonem a díky tomu pak vyrukoval s nejrůznějšími jednoslovnými nebo dvouslovnými nápady, ze kterých se občas stal přímo název písně. Bylo to vtipné, protože to někdy skvěle odstartovalo celou skládací session. Díky tomu nyní existuje hned několik písní, které vznikly jen proto, že Chuck přišel s jedním konkrétním slovem.“

– Travis Clark [v rozhovoru pro Alternative Press] –