Vánoční písně Simple Plan v průběhu let: perfektní sváteční SP playlist!

Říká se, že je to ten nejkrásnější čas v roce. Čas, kdy se hádky a neshody upozadí a lidé se opět shledají se svými bližními, se kterými si ve společných chvílích užijí kouzelné atmosféry, kterou s sebou Vánoce přináší.

Jistě se mnou budete souhlasit, že bez hudby by to snad ani nebyly ty pravé Vánoce. A pokud už máte plné zuby tradičních vánočních koled, nemusíte mít strach – i pro vás se tu něco najde! Není žádným tajemstvím, že pop-punkové kapely velmi rády čas od času vydají nějakou tu vlastní vánoční píseň, kterou rozradostní sváteční čas svým fanouškům – a Simple Plan nebyli v tomto ohledu žádnou výjimkou. A vzhledem k tomu, že se nám tu v posledních letech vánoční písně Simple Plan – ať už přímo písně kapely, nebo písn, na kterých se členové SP nějakým způsobem podíleli – doslova nahromadily, řekli jsme si, že je na čase si je všechny opět připomenout a vytvořit speciální vánoční SP playlist těchto skvělých svátečních songů, kterých si během příštích několika dní můžete (možná i s celou svou rodinou) během vánočních svátků užívat!

Usedněte si proto nyní s hrnkem dobrého kakaa do pohodlného křesla, zapněte si vánoční světla a užijte si této možná trochu alternativní varianty k vánoční hudbě. A nezapomeňte nám dát vědět, která z nich je vaší nejoblíbenější!

Simple Plan – My Christmas List (2002)

Historii vánočních písní Simple Plan nelze začít nikterak jinak než s ‚My Christmas List‘, která jistě mnohým z nás připomene hned několik předvánočních období, kdy jsme si v našich dětských pokojíčcích s radostí prozpěvovali „I want a lifetime supply of Skittles and slurpees and Eskimo Pies“. Tato píseň se poprvé objevila na debutovém albu Simple Plan ‚No Pads, No Helmets… Just Balls‘ v roce 2002 a od té doby se stala naprostou klasikou, která nemůže chybět na žádném z vánočních playlistů fanouška SP.

Sébastien Lefebvre & Katie Rox – Stay (It’s Christmas) (2010)

Trvalo to celých 8 dalších let, než si některý ze členů Simple Plan uvědomil, že by se opět mohl ponořit do vod vánoční hudby. V roce 2010 proto Sébastien společně se svou kamarádkou, zpěvačkou Katie Rox, vydali společné EP ‚Christmas Etc.‘ obsahující tři písně, včetně uším velmi lahodící vánoční koledě ‚Stay (It’s Christmas)‘:

Montreal Artists – Please Come Home For Christmas (cover) – feat. Seb Lefebvre (2014)

Tento cover, původně od The Eagles, si v roce 2014 vzali na paškál umělci z Montrealu, mezi kterými byl opět i Seb ze Simple Plan, jakožto jeden z prominentních montrealských muzikantů, který na tuto píseň přispěl svými kytarovými schopnostmi. Poslechněte si tuto překrásnou cover verzi této klasické americké vánoční písně (nejen) v doprovodu Sebovy kytary v tomto videu:

Alex Gaskarth, Pierre Bouvier, Ashton Irwin, Joel Madden a John Feldmann – Have Yourself A Merry Little Christmas (2015)

Tato velmi speciální píseň v roce 2015 spojila hned několik hlavních figur současného pop-punku. Zpěváci z All Time Low, Simple Plan, 5 Seconds of Summer, Good Charlotte a Goldfinger spojili své hlasy a vytvořili velmi zajímavý cover ke klasické písni ‚Have Yourself A Merry Little Christmas‘ – a to vše pro dobrou věc – nahrávkou totiž podpořili nadaci Ryan Seacrest Foundation. Zkuste tuto píseň pustit vaší rodině během Štědrého večera. Jistě si užijí alespoň její první polovinu… však víte… dokud nepřijde ta nejlepší část:

Simple Plan – Christmas Every Day (2016)

14 let po vydání jejich vůbec první vánoční písně, se Simple Plan konečně před dvěma lety objevili s novou koledou – ‚Christmas Every Day‘, která se okamžitě v prosinci 2016 dostala do TOP 30 nejpopulárnějších písní na iTunes v mnoha zemích světa. Tuto vánoční SP píseň si navíc můžete nyní pobrukovat i v nové mikině inspirované vizuálem ke Christmas Every Day, kterou můžete zakoupit v oficiálním obchodě s merchem Simple Plan. Začněte si pobrukovat už nyní:

MxPx – December feat. Pierre Bouvier (2018)

A posledním doplňkem do našeho stále rostoucího vánočních SP playlistu je píseń vydaná teprve před několika týdny kapelou MXPX. Na svou vánoční hitovku ‚December‘ si totiž tito punk-rockeři pozvali kromě Emily Whitehurst také svého starého známého Pierra Bouviera ze Simple Plan. Tato píseň je opět určená pro ty z vás, kteří chcete mít Vánoce spíš punk rockové, než pohodové a klidné:

VŠECHNY TYTO PÍSNĚ SI NYNÍ MŮŽETE PUSTIT I NA NAŠEM SPECIÁLNÍM VÁNOČNÍM SP PLAYLISTU ZDE.