Role Model Clothing

Role Model Clothing je značka oblečení, kterou vlastní Pierre Bouvier, Chuck Comeau a jejich dlouholetý přítel Patrick Langlois.

Společnost založili v roce 2001, ještě předtím než byli Simple Plan zapsáni k nahrávací společnosti, a to za účelem vytvořit takové oblečení, které by reprezentovalo jejich životní styl a lásku k muzice.

„Začali jsme s Role Model Clothing když jsme začali s naší kapelou a říkali jsme si: „Co takhle kdybychom natiskli pár triček?“ protože už jsme i tak tiskli trička pro naší kapelu. A říkali jsme si, že bychom mohli vymyslet několik návrhů a natisknout je na trička a mít tak svá vlastní, originální, které nikdo jiný nemá.“

– Chuck Comeau –

Mezi lety 2001 a 2010 nosívali členové Simple Plan – a to především Pierre a Chuck (s malými výjimkami například Sebastiena) – Role Model Clothing téměř při všech příležitostech. Již od začátku jim s tvorbou designů pomáhal jejich kamarád a zároveň grafik Simple Plan – Fred Jerome (Barnik), který se později také objevil jako model na několika propagačních fotkách Role Model Clothing.

Fanoušci Simple Plan si také mohou všimnout Role Model Clothing na členech Simple Plan ve většině jejich videoklipů:

První kolekce Role Model Clothing byla vytvořena v roce 2001 a obsahovala především jednoduchá trička, tílka, čepice a mikiny, na kterých dominovala černo-bílá kombinace barev.

V roce 2004 pak Pierre, Chuck a Patrick přišli s novou kolekcí, kterou kluci nosili především během éry alba „Still Not Getting Any“ – tedy mezi lety 2004 a 2005. Tato kolekce byla velmi podobná kolekci první, ale tentokrát obsahovala trochu více barevných designů.

V roce 2007 začala značka produkovat mnohem širší kolekci oblečení a dalších doplňků – dostupné byly například batohy, odznaky nebo šortky. V této době Role Model Clothing také například představilo speciální tričko inspirované televizním seriálem LOST (Ztraceni), který Pierre, Chuck i Patrick velmi zaníceně sledovali. Od roku 2007 pak fanoušci Role Model Clothing tuto značku mohli potkávat i v kamenných obchodech – nejprve jenom v Kanadě, ale později také v různých obchodech s oblečením v Rakousku, Francii nebo v Maďarsku. Celý seznam míst, kde bylo Role Model Clothing k dispozici, je dostupný zde.

S novou kolekcí z jara 2009 začalo Role Model Clothing ve svých designech užívat mnohem více barevných kombinací, než doposud.

Od roku 2010 pak tato značka přestala být aktivní, a to především kvůli zaneprázdněnosti členů Simple Plan s jejich čtvrtým studiovým albem „Get Your Heart On!“ a jeho následnou propagací. V rozhovoru pro SimplePlan.cz v roce 2013, Chuck trochu blíže vysvětlil okolnosti tohoto „hiatusu“ jejich značky oblečení a zmínil také její nadějnou budoucnost:

„V minulosti jsme se spolčili s někým, kdo nám měl pomoci tuto značku trochu pozvednout, ale příliš nám to neklapalo, takže jsme se od tohoto člověka, resp. společnosti rozhodli odtrhnout. S poslední deskou jsme pak byli v jednom kole a neměli jsme čas, abychom se starali i o naši módní značku. Je to ale něco, s čím bych v budoucnu moc rád pokračoval. A myslím si, že teď když už tourujeme o něco méně, bychom snad Role Model Clothing měli v nedaleké budoucnosti obnovit. Takže pro mě Role Model rozhodně není mrtvým projektem, jen jsme si od něj na chvíli dali pauzu a pokusíme se ho zase oživit. Jen si myslím, že se vrátíme spíše k jednodušším věcem, jako k mikinám, kšiltovkám nebo tričkům, protože když jsme se pokusili z té značky vytvořit kompletní linii, bylo toho příliš a bylo to příliš rychle. A tak si myslím, že bude lepší, když se vrátíme k tomu jednoduchému stylu, k tomu co nosíte vy, a co vlastně nosíme i my sami.“

– Chuck Comeau –

V současné chvíli Patrick, Chuck a Pierre tuto značku oblečení nevlastní,což je také jeden z důvodů proč v nedávné době mohla Rihanna název „Role Model“ použít na svém vlastním merchi. Patrick Langlois o konci Role Model Clothing trochu více promluvil v rozhovoru v roce 2016, ve kterém také naznačil jeho možný návrat v budoucnosti s výtěžky na dobročinné účely – do Simple Plan Foundation:

„Bylo to takto – navázali jsme partnerství s jednou společností a naším cílem bylo, abychom vám přinesli vysoce kvalitní oblečení a získali také lepší distribuci. Ale tato společnost… nás jaksi napálila. Nakonec nám dlužili velkou spoustu peněz, načež jsme se s nimi museli vypořádávat u soudu, po čemž vyhlásili bankrot…. A po tom všem jsme se na sebe s kluky podívali a řekli si: ‚Co budeme dělat? Začneme znovu? Rebrandujeme se? Co uděláme?‘ A Chuck a Pierre byli tehdy zrovna na turné, já jsem byl v Montrealu, zrovna se mi narodilo první dítě a já nevím, prostě jsme na to už neměli. Myslím si, že tento „neúspěch“ nás všechny tři hodně nakopal do zadku a […] tak jsme se rozhodli to vzdát.

Ale teď, to s tou Rihannou! Viděli jste to? Zahájila prodej svého nového merche – a všude je napsáno „Role Model“. Mám takový tajný plán, že bych mohl vydat několik klasických designů, v limitované edici, na hodně kvalitních tričkách, a všechny výtěžky, všechny peníze pak věnovat Simple Plan Foundation. Jen tak pro zábavu, ne pro vlastní profit..“

– Patrick Langlois –

V roce 2017, když debutové album Simple Plan oslavilo své 15 let od svého vydání, kapela na své výroční turné přinesla zpět dva designy triček Role Model Clothing, které byly po omezenou dobu dostupné v merch stánk, a Pierre a Chuck je také oba během koncertu nosili (každý jiné), aby o to více přiblížili atmosféru původních No pads koncertů.