Verze Summer Paradise

Verze s K’Naanem

Úplně první verzí Summer Paradise, ikdyž ne příliš známou v porovnání s úspěchem pozdější verze se Seanem Paulem, byla verze s somálsko-kanadským rapperem K’Naanem.

Simple Plan se s K’Naanem poprvé spojili když Pierre zazpíval na jeho charitativním singlu Wavin‘ Flag jako jeden z mladých kanaďanů, kteří se zúčastnili projektu Young Artists For Haiti. Poté, co Simple Plan měli píseň Summer Paradise napsanou, rozhodli se vytvořit seznam možných talentovaných umělců, kteří by byli dobrými kandidáty pro kolaboraci na této písni. K’Naan byl na prvním místě.

Jeho volba nebyla žádným cliché: bylo to originální. Kromě toho ještě na mnoho albech nezpíval na žádných podobných kolaboracích. Opravdu mám rád K’Naanovu hudbu a jeho styl. Jeho hudbu hrozně respektuju. A nejen to – je to Kanaďan jako my a naší kapelu zná velmi dobře. Takže přišel do nahrávacích studií Conway v Los Angeles, sedli jsme si spolu a on nám řekl o svých nápadech ohledně této písně. Pak jsme si s Pierrem zašli na oběd, a když jsme se vrátili, všechno bylo hotové – bylo to úžasné.“

– Chuck Comeau –

Píseň byla obsažena na čtvrtém studiovém albu Simple Plan – „Get Your Heart On!“ (2011) a v prosinci 2011 kapela vydala tuto verzi v rámci „australského“ videoklipu k Summer Paradise, režírovaného Markem Staubachem, který se skládal ze záběrů z australského turné Simple Plan. K’Naan se však v klipu neobjevuje.

V dubnu 2012 pak měli Simple Plan poprvé možnost zahrát „Summer Paradise“ s K’Naanem naživo – a to na předávání ocenění Juno Awards v Kanadě.

Verze se Seanem Paulem

Zatímco Simple Plan oslavovali původní úspěch singlu Summer Paradise (feat. K’Naan) v Austrálii, K’Naanova nahrávací společnost si brzy uvědomila, že pokud by tato píseň byla vydána jako single i celosvětově, kolidovala by s vydáním K’Naanova vlastního nového singlu. Kvůli tomu Simple Plan nedostali povolení k vydání této verze pro celosvětový trh a zbyly jim jenom dvě možnosti: vydat jako single úplně jinou píseň nebo najít jiného umělce a nahrát další verzi. Kluci si zvolili druhou možnost a začali hledat umělce, který by se k písni hodil, a kdo by s nimi byl ochoten spolupracovat.

Netrvalo nám dlouho, než jsme si vzpomněli na Seana Paula, který pro to byl perfektní. A nejen to: navíc máme stejnou nahrávací společnost, takže bylo snadné se s ním zkontaktovat. Zbývalo jen mu to nabídnout,“

– Chuck Comeau –

Sean Paul si píseň zamiloval a jelikož mu idea kolaborace rapera a pop-rockové kapely nebyla cizí – a dokonce mu připomínala píseň z 90. let, na které se spojil Supercat s kapelou Sugar Ray, rozhodl se to se Simple Plan zkusit.

„Už dlouho jsem chtěl nahrát píseň s kapelou jako jsou Simple Plan a tohle byla skvělá kombinace. „Je to skvělá píseň se skvělou melodií.“

– Sean Paul –

Nahrávání Seanovy verze Summer Paradise se konalo přes Skype – zatímco Pierre a Chuck byli v Kalifornii a Sean Paul v Německu – kvůli čemu taky kluci ze Simple Plan museli vstávat už v 5 hodin ráno. Tato kolaborace byla konečně oznámena fanouškům v únoru 2012, jenom měsíc předtím, než kapela společně se Seanem Paulem odletěla na Barbados natočit videoklip k této písni, režírovaný RT! a Markem Staubachem, a ve kterém tentokrát vystupoval i samotný raper.

Čas plynul dál a Summer Paradise se začalo velmi dařit v rádiích v Austrálii a především v Evropě, kde se v létě 2012 dokonce stal nejhranějším singlem vůbec a pro Simple Plan se stal jedním z nejúspěšnějších hitů jejich dosavadní kariéry. Úspěch verze se Seanem Paulem pro Simple Plan znamenal možnost i nadále s touto písní pracovat a v dalších měsících Simple Plan pro francouzský trh vydali také francouzskou a kanadskou verzi Summer Paradise (kanadská verze bývá také někdy označována jako francouzská verze č.2).

Francouzská verze Summer Paradise feat. Sean Paul:

Kanadská verze Summer Paradise feat. Sean Paul:

Verze s Taka

Ještě před zahájením dalšího asijského turné Simple Plan v březnu 2013, které kolidovalo s vydáním japonské edice alba „Get Your Heart On!“, se Simple Plan pro tuto edici rozhodli nahrát jednu speciální bonusovou píseň – a to právě další verzi Summer Paradise – tentokrát však s jiným umělcem. V únoru 2013 Pierre a Chuck v Los Angeles potají zkontaktovali Taka z japonské kapely ONE OK ROCK a přes telefon se domluvili na svých nápadech ohledně této spolupráce. O pár dní později se již s Taka setkali v LA a společně nahráli píseň dnes známou jako „japonská verze Summer Paradise“, která obsahuje Takův hlas jak v japonštině, tak v angličtině.

„Chtěli jsme pro naše japonské fanoušky vydat něco, co by bylo trochu odlišného. A ONE OK ROCK je kapela, která je senzační, a která má velké množství fanoušků a myslím si, že Taka je naprosto skvělý zpěvák. Takže to pro nás byla jasná volba – skvělá kapela, která je na vzestupu a která na to rozhodně má. Takže to byla skvělá kombinace. Nahrávání bylo skvělé a velmi rychlé. Ale pro nás bylo hlavně super, že jsme měli možnost se s Taka setkat a zároveň to i nahrát. Takže to bylo takové první setkání a zároveň i práce na této písni. Posadili jsme se na to, společně jsme na tom pracovali a hrozně se nám to vydařilo – myslím si, že na kluka jeho věku je mnohem lepším zpěvákem než jsem já kdy byl. Byla to fakt zábava.“

– Pierre Bouvier –

Tato kolaborace byla oznámena v březnu 2013, jenom několik dní před vydáním speciální japonské edice „Get Your Heart On!“ a také pár týdnů předtím, než se Simple Plan vrátili do Japonska, kde tuto píseň s Taka zazpívali naživo na festivalu Punkspring a také v rámci jejich koncertu v Tokiu.

Bylo to odlišné. Máme už dvě verze této písně – a jak verze s K’Naanem, tak se Seanem Paulem jsou hodně v hip-hopovém stylu. A proto mít po ruce někoho, kdo opravdu zpívá, kdo by té písni přinesl úplně jinou melodii, bylo skvělé.“

– Pierre Bouvier –

Warner Music Japan k této verzi Summer Paradise vydalo také oficiální lyric video:

V květnu 2013 bylo poté zveřejněno také oficiální videoklip k této verzi, sestávající se ze záběrů z nahrávání a z festivalu PunkSpring:

Verze bez rapu

I přesto, že tato verze není příliš známá, kromě verzí s dodatečnými umělci Simple Plan nahráli Summer Paradise také jako verzi „bez rapu“ – ve které jsou veškeré „rapové“ části nahrazeny kytarovým sólem Jeffa Stinco (stejně jako během živých vystoupení) a navíc jedním řádkem textu navíc, kdy Pierre zpívá – „I gotta find a way to get myself back to you“. Tato verze se poprvé objevila jako součást digitální verze singlu a později i na CD verzi singlu se Seanem Paulem.

Verze s MKTO

Práce na této verzi Summer Paradise započali v dubnu 2013, kdy se Chuck Comeau ze Simple Plan poprvé setkal se členy MKTO, amerického pop-rapového dua (složeného z Malcolma D. Kelleyho a Tonyho Ollera), přičemž obě kapely již dříve spolupracovali se stejnými dvěma skladateli – Emanuelem Kiriakou a Evanem “Kiddem” Bogartem.

Pierre a Chuck se v květnu 2013 poté zúčastnili natáčení videoklipu spolu s MKTO.

Jejich společná verze Summer Paradise byla poprvé odhalena 24. května 2013, a to skrze americký server Buzznet.com, ve snaze získat pozornost především amerických fanoušků Simple Plan.