Label & management

Manažerskou společností Simple Plan je Coalition Music, která sídlí v Torontu, v Kanadě. Coalition Music (původně jako Coalition Entertainment) bylo založeno Ericem Lawrencem a Robem Lanni v roce 1992 a v roce 2001 do seznamu kapel, které spravují poprvé zapsalo Simple Plan. Od té doby je také Eric Lawrence manažerem kapely Simple Plan.

Kromě Simple Plan spravuje Coalition Music množství dalších umělců a kapel, včetně Our Lady Peace, Finger Eleven, The Waking Eyes nebo Justina Nozuka.

Během posledních několika let se Coalition Music podařilo na internetu vybudovat velmi stabilní prezenci - především díky svému oddanému týmu, jehož náplní práce je komunikace s fanoušky. 

Warner Music Group (založeno v roce 1958) patří mezi tři hlavní současná světová hudební vydavatelství. Warner Music spravuje velké množství nahrávacích společností - především pak pod skupinu Atlantic Records Group řadíme jednu z hlavních nahrávacích společností Warner Music Group - a to Atlantic Records, společnost, ke které byli Simple Plan zapsáni od počátku své kariéry - přesněji řečeno od roku 2001.

Nahrávací smlouva mezi Simple Plan a Atlantic Records byla ustanovena pro nahrání pěti studiových desek. Po páté desce (Taking One For The Team) se kapela rozhodla dále fungovat jako nezávislá kapela bez nahrávací společnosti.