Label & management

Po pátém studiovém albu (Taking One For The Team) Simple Plan skončila jejich původní nahrávací smlouva s Atlantic Records. V současné chvíli je kapela v procesu podepsání nové smlouvy s novou nahrávací společností. Jakmile budeme vědět víc, níže uvedené informace budeme aktualizovat. Management kapely zůstává stále stejný.

Nahrávací společnost

Warner Music Group (založeno v roce 1958) patří mezi tři hlavní současná světová hudební vydavatelství. Warner Music spravuje velké množství nahrávacích společností – především pak pod skupinu Atlantic Records Group řadíme jednu z hlavních nahrávacích společností Warner Music Group – a to Atlantic Records, společnost, ke které byli Simple Plan zapsáni od počátku své kariéry – přesněji řečeno od roku 2001.

Mezi další umělce, které řadíme pod Atlantic Records, patří například Ed Sheeran, 3OH!3, Hadouken! nebo Sean Paul.

Management

Manažerskou společností Simple Plan je Coalition Music, která se nachází v Torontu, v Kanadě. Coalition Music (původně jako Coalition Entertainment) bylo založeno Ericem Lawrencem a Robem Lanni v roce 1992 a v roce 2001 do seznamu kapel, které spravují poprvé zapsalo Simple Plan. Od té doby je také Eric Lawrence manažerem kapely Simple Plan.

Kromě Simple Plan spravuje Coalition Music množství dalších umělců a kapel, včetně Our Lady Peace, Finger Eleven, The Waking Eyes nebo Justina Nozuka.

Během posledních několika let se Coalition Music podařilo na internetu vybudovat velmi stabilní prezenci – především díky svému oddanému týmu, jehož náplní práce je komunikace s fanoušky. Coalition Music můžete sledovat na různých sociálních médiích – např. na Facebooku, Twitteru nebo Tumblru