Vznik názvu

Ke vzniku názvu kapely – Simple Plan – se váže hodně historek.

V roce 1998 vyšel film od režiséra Sama Raimiho zvaný „A Simple Plan“ – a jelikož byli kluci ve spěchu rychle sehnat co nejlepší název pro svou kapelu (jelikož měli zrovna před prvním koncertem), kluci vynechali jen člen „A“ nazvali se prostě: „Simple Plan“.

Kluci pořád říkali: „Potřebujeme jméno, když máme před sebou koncert!“ a náš producent zrovna viděl film „A Simple Plan“ a řekl „Kluci, měli byste tohle jméno zkusit!“. A tak jsme jen vyhodili ten člen „A“ a šli jsme do toho jako „Simple Plan a už nám to zůstalo. Když jsme se upisovali nahrávací společnosti, uvažovali jsme o tom, jestli to jméno ještě nezměnit, ale nakonec jsme si řekli, že je to vlastně takový jednoduchý plán (Simple Plan), když jsme dostali šanci dělat to, co jsme vždycky chtěli dělat.“

– David Desrosiers –

Další vysvětlení, které kluci často zmiňují, je to, že už od malička nechtěli být jen zavření někde v kanceláři, ale chtěli být v kapele a poznávat svět. Byl to takový jejich jednoduchý plán (simple plan).

Perlička na závěr: Při vymýšlení názvu kapely prý přišel Mark Hoppus z Blink 182 a navrhl název „One legged duck“ (v překladu – jednonohá kachna). Tento název byl prý ale ze strany kluků jednohlasně vetován.