Historie SimplePlan.cz

2005 – 2007: Blogové začátky

SimplePlan.cz je pokračováním předchozího relativně úspěšného blogu o SP – sblog.cz/Domulka, založeném Dominikou Marsovou 18. listopadu 2005. Od té doby se stal jedinou pravidelně aktualizovanou stránkou o Simple Plan v České republice. Pořád se vylepšoval (co se obsahu, návštěvnosti i designu týče), ale Dominice bylo zřejmé, že její návštěvníci potřebují něco víc.

2007 – 2009: Založení SimplePlan.cz a první roky

Proto začala v roce 2007 pracovat na založení vlastní webové stránky. 2. srpna zakoupila doménu SIMPLEPLAN.CZ a stránka byla definitivně otevřena 13. srpna 2007.

V září 2007 zaskočilo stránku několik technických problémů, které vyvrcholily smazáním externí galerie. Galerie byla proto vytvořena znovu, později přeložena přímo na SimplePlan.cz. Od té doby se tato galerie stala nejkompletnějším zdrojem fotografií galerií Simple Plan na internetu [s více jak 30 000 fotografiemi].

Již od samého začátku bylo hlavním cílem SimplePlan.cz informovat fanoušky Simple Plan (a také náhodné „kolemjdoucí“) o aktivitách kapely, a to především skrze vždy aktuální články. Od svého založení v roce 2007 SimplePlan.cz v těchto snahách nikdy nepolevilo, což ze stránky učinilo nejdéle vedenou stránku o Simple Plan na celém internetu. Toho bylo dosaženo především úžasnou podporou ze strany jejích návštěvníků-fanoušků, kteří neustále stránku zásobují tipy na novinky, fotkami a informacemi z celého světa, a dále také vypomáhají s překlady různých článků a rozhovorů.

V roce svého založení (2007), SimplePlan.cz uspořádalo první sraz fanoušků Simple Plan v České republice. Tato tradice se zachovala až do dnešního dne – SimplePlan.cz každý rok pořádá srazy, na kterých mají čeští fanoušci možnost se setkat, navázat nová přátelství a debatovat o své oblíbené kapele. Srazy se konají střídavě v Praze a v Brně.

S vydáním nového alba Simple Plan v roce 2008 stránce naskytly nové příležitosti: pozvání na natáčení speciálu Simple Plan na T-Music (na Óčku) a to hned 2x, soutěž o Simple Plan ceny sponzorovaná Warner Music a hlavně možnost rozhovoru se členy SP exkluzivně pro tuto stránku v den prvního koncertu Simple Plan v České republice. Tento rozhovor se konal před prvním koncertem Simple Plan v Praze (27. dubna 2008), kde SimplePlan.cz také Chuckovi předalo dárek – knihu se vzkazy od českých fanoušků. SP.cz také během koncertu zorganizovalo první českou globální akci – nápisy „Thank You“.

Na začátku roku 2010 SimplePlan.cz změnilo svůj redakční systém Cutenews na WordPress [kvůli tomu také můžete zaznamenat nedostupnost článků mezi lety 2007 a 2009] a od července 2010 byla celá stránka přesunuta do WordPressu celá.

2010 – současnost: Uznání, příležitosti a úspěch

Velký obrat nastal v roce 2010, kdy si SimplePlan.cz začala všímat samotná kapela a veřejně stránce začala projevovat uznání jako jedné z nejlepších fanstránek, které kapela má. Sám Pierre se nechal slyšet, že „je to jeho Google“, podle Chucka je to „super stránka“, Jeff řekl, že „vždy, když se potřebuje o kapele něco dozvědět, zajde na SimplePlan.cz“, podle Davida jde o „nejlepší fanstránku Simple Plan na světě“ a Sebastien se vyjádřil, že SimplePlan.cz „ví o SP takové věci, které o sobě neví ani oni sami“.

V létě 2011 měla stránka možnost přes internet poslat klukům několik otázek, ze kterých si vybrali jednu, na kterou odpověděli ve formě videa speciálně natočeného pro SimplePlan.cz:

V roce 2011 stránka opět uspořádala několik soutěží, sponzorovaných společností Supraphon (Warner Music) a také Punx Not Dead – o místa na setkání se Simple Plan.

V září 2011 během jejich evropského turné se Simple Plan také zastavili v České republice, kde SimplePlan.cz opět natočilo se členy SP rozhovor – tentokrát s Chuckem a Sebem. Chuck se na rozhovor velice těšil, protože podle něj „simpleplan.cz rocks!“. Během rozhovoru (který se protáhl na celých 25 minut) se k nám přidal i Jeff, protože (jak sám řekl) „záviděl“ klukům, že dělají rozhovor se SimplePlan.cz – „I love you guys!“

Také během rozhovoru pro jiné české médium, David a Jeff zmínili SimplePlan.cz jako nejlepší stránku o Simple Plan na světě. Tuto část rozhovoru si můžete na videu prohlédnout zde:

Na druhý koncert Simple Plan v České republice (2. září 2011) se opět chystalo několik překvapení pro kluky, organizované SimplePlan.cz. Předně se jednalo o věcný dárek: kufřík „A Big Package For You: Czech (travel) edition“, který především obsahoval Czech book (souhrn zážitků z prvního koncertu a také osobní vzkazy od fanoušků proč jim písně Simple Plan zachránili/změnily život) a mapu českých fanoušků. Dárek byl předán Jeffovi, podle kterého to byla ta „nejúžasnější věc, kterou kdy viděl“.

Druhým překvapením pro kapelu bylo to, že si fanoušci připravili papírová srdce, na nichž byly nápisy „thank you“ a které podle plánu měli vyzdvihnout při poslední písni – Perfect. To, že většina fanoušků nápisy vyzdvihla už při začátku přídavku (několik písní před Perfect) ale vůbec nevadilo – právě naopak – kapela si nápisů všimla, byla naprosto ohromena, pozastavila na chvíli show a sama se se všemi těmi nápisy v pozadí na pódiu vyfotila:

Na oplátku poté během koncertu v Praze Pierre poděkoval SimplePlan.cz a následně pro stránku vyvolal potlesk, ke kterému se přidala celá hala. Na záznam z tohoto momentu se můžete podívat zde (cca od 1:35):

V září 2011 ve Frankfurtu, v Německu, Sim (merch guy SP) prohlásil, že kluci o SimplePlan.cz každou chvíli pějí samou chválu. On sám vyjádřil svůj obdiv a zmínil, že nedokáže pochopit, odkud se většina těch informací, které oficiální stránkou ani nebyly zveřejněny, vůbec bere.

V říjnu SimplePlan.cz pořídilo rozhovor s kapelou Imodium, která Simple Plan v roce 2011 v Praze předskakovala, a to o tom, jací podle nich SP jsou a jaké bylo pro ně této kapele předskakovat.

V březnu 2012 se SimplePlan.cz opět potkalo se Simple Plan a natočilo videa s Pierrem a Davidem před jejich koncertem ve Vídni, v Rakousku. Tato videa obsahovala také zmíňky ohledně „Prague City Festivalu“, kde měla kapela v červnu 2012 vystoupit (a SP.cz zde mělo mít další rozhovor se členy kapely), ale který byl nakonec celý zrušen.

V dubnu 2012 SimplePlan.cz pořídilo rozhovor s režisérem klipů Simple Plan jako „Save You“ a „Summer Paradise“ (a Sebastienovo „Fall For You“) – Randallem „RT!“ Thorne, a to o právě vydaném videoklipu „Summer Paradise“.

V listopadu 2012 Simple Plan vydali svoji dlouho-očekávanou knihu – „Simple Plan: The Official Story“ a kapela opět zmínila SimplePlan.cz během Q&A session před autogramiádou své knihy v Montrealu, v Kanadě, jako jednu ze svých nejoblíbenějších stránek.

Několik měsíců před vydáním knihy, bylo SimplePlan.cz kapelou požádáno o zaslání fotografií tetování fanoušků, které byly do té doby sbírány od fanoušků z celého světa pro speciální sekci na SimplePlan.cz. Některé z těchto tetování byly nakonec v knize použity, a to i s malou zmíňkou o SimplePlan.cz v závěrečných „photo creditech“ v knize Simple Plan.

Po několika měsících se SimplePlan.cz konečně podařilo zařídit si rozhovor s Chuckem Comeau před Skype, který se uskutečnil mezi 31. lednem a 1. únorem 2013. Celé interview (společně s videem, i přesto že to je v relativně špatné kvalitě) je dostupné ke shlédnutí zde:

V únoru 2013 SimplePlan.cz pořídilo další rozhovor – tentokrát s Fredem Jerome, grafikem Simple Plan, ohledně jeho práce pro tuto kapelu.


Podpisy s věnováním členů a crew Simple Plan autorce stránky – červen 2013

V listopadu 2013 bylo SimplePlan.cz zkontaktováno managementem Simple Plan – Coalition Music – díky kterému mělo následně příležitost 20. listopadu 2013 zveřejnit světovou premiéru ukázky písně „Ordinary Life“, která se objevila na EP Simple Plan „Get Your Heart On – The Second Coming!“

Na pomezí listopadu a prosince 2013 se Simple Plan zúčastnili festivalového turné Warped Tour Australia, v jehož programu se objevil také krátký rozhovor s Chuckem Comeau, který v otázce ohledně toho „nejšílenějšího nebo úžasnějšího, co pro ně kdy fanoušek udělal“ zmínil „jednu fanynku z východní Evropy, která má „tu nejúžasnější stránku, SimplePlan.cz, kterou velmi často navštěvujeme, abychom se dozvěděli něco o naší vlastní kapele. Nemám vůbec ponětí, odkud všechny ty informace bere!“

V březnu roku 2015 získalo SimplePlan.cz díky spolupráci s kanadským pořadem Accès Illimité zveřejnit množství exkluzivních ukázek ze speciálu týkajícího se Simple Plan [1. ukázka].

O dva měsíce později, v květnu 2015, byla uveřejněna zkrácená verze rozhovoru se mnou o SimplePlan.cz na stránkách žurnalistického portálu Masarykovy univerzity.

Další rozhovor SimplePlan.cz se členy Simple Plan se uskutečnil v srpnu 2015, kdy se kapela navrátila do Evropy, a kdy s nimi SimplePlan.cz mělao příležitost natáčet v zákulisí jejich koncertu v Antverpách, v Belgii. Tentokrát byl vyzpovídán Pierrm, Seb a Chuck:

V zářijovém čísle roku 2015 českého časopisu ROCK & POP se poté objevil článek o Simple Plan, kde byl uveden také odkaz na české stránky SimplePlan.cz.

V říjnu roku 2015 SimplePlan.cz připravilo další rozhovor s režisérem hudebních videoklipů – tentokrát s Markem Staubachem, režisérem většiny nejnovějších videoklipů Simple Plan.

Po oznámení jarního evropského turné začalo SimplePlan.cz spolupracovat s Charm Music, promotéry koncertu SP v Praze. Díky této spolupráci SimplePlan.cz mohlo v únoru 2016 uspořádat hned 2 soutěže, ve kterých mohli čeští fanoušci vyhrát nové CD Simple Plan a také šanci zúčastnit se soundchecku kapely v Praze, kde se výherci mohli s kapelou také osobně setkat.

Před pražským koncertem, 5. března 2016, SimplePlan.cz natočilo v pořadí pátý rozhovor se členy Simple Plan – tentokrát se Sebastienem a Chuckem – v zákulisí Malé sportovní haly. Celé interview můžete shlédnout zde:

Pro třetí koncert Simple Plan v Praze SimplePlan.cz zorganizovalo další velké překvapení pro kapelu – projekt, který nesl název Czech Out The Rest Of Us. Cílem bylo, aby si fanoušci předem doma nachystali své vlastní nápisy, které zahrnovaly přívlastky použité v písni ‚The Rest Of Us‘, se kterými se dokázali nejvíce ztotožnit, a k nim dokreslili šipku ukazující směrem dolů. Projekt slavil obrovský úspěch, jelikož se jej zúčastnili stovky fanoušků (dokonce i zahraničních), kteří všichni v průběhu živého vystoupení ‚The Rest Of Us‘ vyzdvihli své nápisy vzhůru.


Pohled z pódia na nápisy ‚The Rest Of Us‘ v Praze – foto: Sim

Z překvapení se stal úžasný moment, který některé ze členů kapely dle jejich slov téměř dohnal k slzám. Pierre nápisy odměnil potleskem a slovy: „Neexistují slova, která by dokázala vyjádřit, jak jste úžasní. Nádherné překvapení – děkujeme!“. K překvapení se později vyjádřil i Jeff, který řekl: „Byl sem jak malá holka – úplně mi to přivedlo slzy do očí!“. V dalších dnech jsme mohli najít zmínky o tomto překvapení v mnohých recenzích na tento koncert v českých online médiích, jako například na MonsterMusic, Novinky.cz, MusicServer a Informuji.cz.

Tady je video z pohledu z balkónu haly v průběhu ‚The Rest Of Us‘:

Další nezapomenutelnou chvílí byl Pierrův proslov před This Song Saved My Life, kdy osobně poděkoval SimplePlan.cz za pomoc. Pierre řekl:

„A chtěl bych ještě něco říct… něco tady na tom místě je… V Praze. V České republice… Je tady hrozně moc lásky k Simple Plan. A já bych chtěl říct velké díky – chtěl bych moc poděkovat Dominice, která vede SimplePlan.cz, která je ve skutečnosti mnohem lepší než naše vlastní oficiální stránky. Vím, že je velkým důvodem, proč jste dnes všichni tady. Takže jsem chtěl říct: děkuji mnohokrát… A děkuji také vám všem. Tohle je největší koncert tohoto turné a vy jste ten nejlepší dav, který jsme viděli za hodně dlouhou dobu. Děkujeme mnohokrát.“

– Pierre Bouvier –

Jeff také vyjádřil svůj vděk, a to skrze Instagram o den později, kam napsal:

„Včera v noci v Praze měl Pierre Bouvier proslov o tom, jak je vděčný za přínos našich fanoušků k našemu úspěchu. Poděkoval Dominice za její práci s www.simpleplan.cz a já bych se k němu rád připojil a také jí poděkoval. Jsi nejlepší! Bez tebe bychom nebyli tam, kde teď jsme.“

– Jeff Stinco –

V březnu dostalo SimplePlan.cz poté také příležitost uspořádat vůbec první mezinárodní soutěž na této stránce, a to díky spolupráci s managementem Simple Plan – Coalition Music. Cena – celý předobjednávkový balíček ‚Hall Of Fame‘ – nakonec putovala k výherkyni do Španělska.

V článku o SP v dubnovém čísle českého hudebního časopisu ROCK&POP, Jeff zmínil důležitou úlohu SimplePlan.cz v úspěchu kapely v České republice a obecně ve světě. Úryvek z tohoto článku naleznete zde:

Vystoupení v Praze bylo největším koncertem v rámci evropského turné a Jeff je fascinovaný hlavním důvodem, proč skupina v Praze měla takový úspěch.

„Dnes kapele pomáhají média jako internet a možná ještě trochu televize, rádia nebo tisk. Ale v České republice existuje ještě jeden faktor. Fanoušci a jejich tvrdá práce. Před lety naše velká česká fanynka Dominika Marsová začala dělat stránku simpleplan.cz, a protože ji dělala dobře a svědomitě, té stránky a tím i kapely si začalo všímat čím dál více lidí. A na konci tohoto vývoje stojí vyprodaná Malá sportovní hala. Je to takový fenomén. A je moc fajn, že něco takového funguje. Celá hudební scéna na tom ještě nemůže být špatně, když jedna fanynka dokáže jednoduchými prostředky rozpoutat takovou lavinu. Dominika na stránce začala dělat v roce 2008 [poznámka SP.cz: ve skutečnosti již v roce 2007]. To byla na klasické internetové stránky ještě dobrá doba. Dnes je pozornost lidí rozmělňována platformami jako Twitter, Facebook, Youtube nebo Instagram. Ale v jádru věci se nic nezměnilo. Kapelám jde především stále ještě o to, získávat fanoušky kvalitními koncerty a kvalitní hudbou. A to mě moc těší. V současné době lidi v první řadě objevují nové skupiny a novou hudbu na YouTube, iTunes nebo samozřejmě na festivalech. Pořád ještě ale existuje varianta, že ti někdo novou kapelu nebo alespoň novou písničku pustí nebo doporučí. A to je fajn.“

– ROCK & POP – April 2016 – author: Nikolas Krofta –

Před začátkem druhé části evropského turné v roce 2016 v dubnu toho roku SimplePlan.cz vyzpovídalo Calluma Amiese z předkapely The Bottom Line.


Druhá edice placek SimplePlan.cz

V létě roku 2016, SimplePlan.cz odstartovalo svůj plackový projekt produkcí první várky vlastních SimplePlan.cz placek. Jedná se o limitovanou edici placek, kterými jsou oceňováni lidé, kteří v minulosti nějak pomohli s novinkami na stránce, dále jsou rozdávány v soutěžích, na srazech fanoušků a také na různých koncertech, pokud si o ně fanoušci řeknou. Během dalších několika měsíců SimplePlan.cz představilo také speciální „honby za pokladem“, během kterých je online umístěna fotografie nějakého veřejného místa, kde se skrývá placka, a fanoušci mají za úkol ji najít. Kdokoliv ji najde jako první si ji může nechat (nálezci jsou požádáni, aby se následně s nalezenou plackou vyfotili). Zatím byly tyto honby za pokladem uspořádány v Praze, Brně, Berlíně, Londýně, Amsterdamu a Kolíně.

K oslavě 10 let rádiového pořadu Man Of The Hour SimplePlan.cz vyzpovídalo Seba Lefebvre v srpnu 2016.

Když Simple Plan vydali své čtvrté album na vinylu, SimplePlan.cz se okamžitě podařilo jeden kousek ukořistit díky spolupráci s Warner Music Czech Republic a ihned zahájit mezinárodní soutěž o jeden kus vinylu v září 2016. Ten nakonec zamířil fanynce z Austrálie.

V prosinci 2016, se Frank Joly, zvukař Simple Plan rozhodl vzít obsah SimplePlan.cz do vlastních rukou a sám stánce zaslal vlastní vtipné medailonky o jednotlivých členech crew Simple Plan. Frankovy poznámky (které prosím berte s rezervou, neboť v žádném případě nejsou 100% pravdivé) najdete u těch medailonků, které jsou označeny hvězdičkou (*) v sekci Crew.

Mezi únorem a dubnem 2017, Jeff Stinco zmínil SimplePlan.cz hned ve 3 různých rozhovorech před turné kapely v Evropě. Nejprve SimplePlan.cz označil jako důvod, proč je jeho kapela jednou z „nejpopulárnějších rockových kapel v České republice“ v pořadu Bonjour TV a následně stránku zmínil také v rozhovorech pro Novinky.cz a Evropu 2.

Když se kapela v květnu 2017 vrátila do Evropy, SimplePlan.cz mělo v Berlíně poprvé členům Simple Plan předat jejich vlastní placky SimplePlan.cz. Kluci z kapely prozradili, že po nich na internetu už dlouhou dobu pokukovali a doufali, že je také jednou dostanou, přičemž Chuck si přímo na místě svou připevnil na hruď [fotku najdete zde]. SimplePlan.cz poté natočilo Pierra pro speciální video zdravici návštěvníkům Aerodrome Festivalu, na které SP o dva týdny později vystoupili:

V červnu 2017, Dominika vyzpovídala na čtvrtém koncertě Simple Plan v ČR Chucka se Sebem – a to v rámci Aerodrome Festivalu v Praze (tam také Dominika v zákulisí naučila Pierra několik českých slov, kterých poté Pierre náležitě využil během koncertu. Foto Pierre s jeho čeksými poznámkami najdete zde):

Ve stejném měsíci byl rozhovor s Dominikou ze SimplePlan.cz publikován v britském časopise Black Velvet Magazine.

V červenci 2017, byla SimplePlan.cz první stránkou, na které se objevily bližští souhrnné detaily ohledně vydání debutového alba Simple Plan ‚No Pads, No Helmets… Just Balls‘ na vinylu. Stránka zveřejnila také první fotografii jeho obalu, díky které se fanoušci dozvěděli o červené barvě samotné vinylové desky uvnitř balení.

Během let prošlo SimplePlan.cz mnoha designovými změnami, které jsou všechny zachyceny zde. Stránka se také nachází na mnoha platformách sociálních médií, včetně Facebooku, Twitteru, Youtube a Instagramu.