Reset

Skupina Reset se vytvořila v roce 1993 a byla to myšlenka Pierra Bouviera a Chucka Comeau. Původní název byl Stone Garden. Poté, co objevili v roce 1995, že existuje i jiná, mnohem populárnější skupina, která se nazývala také Stone Garden, se skupina přejmenovala na Roach.

Po krátké pauze se skupina rozhodla sjednotit. Rozhodli se, že jejich předchozí jméno už jim nevyhovovalo, a proto začali hledat jméno nové. Nakonec se rozhodli pro Reset, protože se resetovali (reset = vynulovat).

Prvními členy skupiny Reset byli Pierre Bouvier (zpěv), Phil Jolicoeur (kytara, zpěv), Charles Comeau (bubny) a Jean-Sebastien Boileau (bassová kytara). Natočili desku „No Worries“ o 12 písních (úspěšné byly např. Why, Go Away a Concern). Album bylo natočeno studiem Morin Heights (Quebec).

O pár let později, Jean-Sebastien opustil skupinu, stejně jako Chuck, který kapelu opustil kvůli neustálým hádkám s Pierrem. Reset poté přibrali Adriana Whitea, bubeníka z Vancouveru, jako náhradníka za Chucka. Pierre se věnoval i bassové kytaře jako dodatek ke zpěvu.

Natočili desku „No Limits“. Album ukazuje evoluci skupiny, avšak následně Pierre opouští Reset kvůli odlišnostem mezí ním a Adrianem. Žádný ze zakladatelů Reset už v tomto momentě ve skupině není. Pierra v kapele nahradil David Desrosiers, kterého Phil potkal na koncertě a okamžitě se mu zalíbil.

Charles Comeau (předchozí bubeník) se setkal s Pierrem náhodou na jednom koncertě a jelikož v té době už s Jeffem začali vytvářet novou kapelu, rozhodli se to s Pierrem znovu zkusit. Později Reset opustil také David, a také se připojil k právě vznikajícím Simple Plan. Bez toho, aby o tom informoval Phila a Adriana, opustil skupinu, protože ji nerad vedl a následně byl nahrazen Juliánem Blairem (bubeník X-Broad).

Od roku 2001 se kapela rozhodla spíše věnovat pop-punku než punku, v roce 2004 vydala CD Radioactive a v roce 2008 CD No Intensity. Kapela existuje dodnes a jednou za čas se k ní na různých koncertech na pódiu přidávají i členové Simple Plan.