Singly

Co je to single?

Single je typem vydání v hudebním průmyslu, kdy je daná píseň vydána i mimo album – ale zároveň se na albu také často objevuje (ale nemusí). Singly mohou být vydány jak digitálně, tak i fyzicky. Písně, které jsou zvoleny pro singlové vydání se od ostatních písní na albu kapely liší v tom, že jsou vydány pro propagační účely (např. do rádií), a proto získávají daleko větší popularitu. Singly jsou navíc většinou doprovázeny videoklipy.

Seznam všech singlů Simple Plan z každého jejich alba naleznete níže – jsou označeny modrou barvou.

Co je to buzz single / promo single / nultý single / teaser track?

Kromě regulérních singlů, které jsou vydávány za účelem jejich pouštění v rádiích, existuje také další typ vydání, a to kdy je píseň vydána nahrávací společností či jinou entitou pouze za účelem propagace a vytvoření vzrušení (hukotu – v angličtině „buzz – odtud název buzz single) (dalšími názvy tohoto typu vydání jsou např. promo single, nultý single nebo teaser track). Buzz singly většinou nejsou zasílány rádiím, ale to jim nebrání v tom, aby tyto písně ve svém vysílání pouštěli. Není pravidlem, že by buzz singly byly vždy obsaženy na albech.

Seznam všech buzz singlů Simple Plan naleznete níže – jsou označeny růžovou barvou.

Click on each of the following singles to reveal more information about the songs, their meaning, lyrics and accompanying music videos:

No Pads, No Helmets… Just Balls
oficiální singly

buzz singly

Still Not Getting Any
oficiální singly

Simple Plan
oficiální singly

Get Your Heart On!
oficiální singly

buzz singly

Taking One For The Team
oficiální singly

buzz singly

Harder Than It Looks
oficiální singly

buzz singly