Rozhovor SimplePlan.cz se Sebem o Man Of The Hour

5. srpna 2016 své 10. výročí od první odvysílané epizody oslavil Sebastienův a Patrickův rádiový pořad Man of The Hour na Idobi rádiu. Abychom oslavili tento pořad, který nám v průběhu posledních 10 let přinesl nespočet nové hudby a zajímavých historek díky jeho dvěma moderátorům, za SimplePlan.cz jsem se rozhodla vyzpovídat Sebastiena Lefebvre o tomto jeho dloholetém vedlejším projektu.

Tady je český překlad našeho rozhovoru:

Pořad Man Of The Hour nedávno oslavil 10 let vysílání. Přijde ti, že jste se coby moderátoři za těch 10 let zlepšili? Změnilo se něco v tom, jakým způsobem spolu s Patrickem od roku 2006 pracujete?

Seb: No, já doufám, že rozhodně ano! Myslím si, že když náš pořad začínal, bylo to především o tom, že se sejdeme a uvidíme, co se stane… Teď se na každé vysílání opravdu připravujeme. Snažíme se si vzpomenout na to jaké historky bychom chtěli zmínit, a co přesně by naši posluchači rádi slyšeli. Ale to, když se s Patrickem snažíme zjistit, jak se každý z nás v uplynulém týdnu měl, je spontánní. Jelikož už s naší kapelou netouruje a oba máme plno práce, když se vrátím domů, tak tento pořad skutečně využíváme k tomu, že se máme možnost sejít a strávit spolu trochu času.

Domlouváte si spolu předem konkrétní témata, o kterých budete v pořadu hovořit? Jak moc je tento pořad spontánní?

Seb: Ikdyž si teď dopředu píšeme poznámky, když Patrick přijde do studia, tak si většinou jen řekneme ahoj, abychom si právě zachovali co nejvíce té spontánnosti. Vážně nikdy nevím, co Patrick do vysílání přinese, dokud o tom nezačne hovořit.

Během posledních 10 let jste ve vysílání vyprávěli už velké množství příběhů – některé z vašich osobních životů, některé týkajících se vaší práce. Nastala někdy situace, že bys v pořadu prozradil nějakou historku, a později jsi toho z nějakého důvodu litoval?

Seb: To se mi nikdy nestalo. Myslím si, že to, jakým způsobem vedeme tenhle pořad diktuje to, jakým způsobem budou tyto historky vnímány. I kdybych o někom náhodou řekl něco nehezkého, v naprosté většině případů to bude chápáno jako vtip. Všichni se máme navzájem rádi. Také se snažíme nezmiňovat více problematická témata, která by mohla pobouřit více lidí.

Když Man Of The Hour začalo jako rádiový pořad, oba jste ještě byli na 100% zapojeni se Simple Plan, což se nezměnilo pro tebe, ale pro Patricka ano. Předpokládám, že počátku byli velkou většinou vašich posluchačů fanoušci Simple Plan, kteří tento pořad viděli jako skvělou příležitost do svého života zapojit o to více informací o (nebo od) Simple Plan – a to za pomoci poslechu kytaristy kapely a jejich „šestého člena“. Myslíš si ale, že se vám od té doby podařilo získat i jiné posluchače, než jen fanoušky Simple Plan?

Seb: Domnívám se, že ano. IDOBI rádio se od počátků našeho pořadu stalo mnohem větším a významnějším a myslím si, že hodně lidí naši show poslouchá kvůli hudbě, kterou hrajeme. Je to skvělý způsob jak objevit novou hudbu. Ale rozhodně jsou to naše osobnosti, díky kterým se naši posluchači opětovně k našemu pořadu vrací.

V průběhu let mi již mnoho fanoušků řeklo, že posloucháním Man Of The Hour poznali velké množství nových kapel a umělců. Myslíš si, že by tvoje osobní hudební knihovna dnes vypadala úplně jinak, kdyby tohoto pořadu nebylo?

Seb: To rozhodně. Když hledám písničky, které v pořadu pustíme, je to takový hudební trolling. Ale velká část našeho playlistu pochází z playlistu IDOBI. Tahle stanice je skvělým způsobem jak poznat novou hudbu.

Můžeš nám prozradit, jak vypadá současné demografie současných posluchačů Man Of The Hour? Kolik posluchačů váš podcast má? A víš třeba i z jakých zemí dosahujete nejvyšší poslechovosti?

Seb: Rádio je médium, u kterého je velice těžké určit, jak vypadají naši posluchači, jelikož se jedná pouze o audio. Každou naši epizodu si poslechne asi 200 000 lidí a většinou se jedná o posluchače z Kanady a z USA. Ale víme, že máme také velmi silné zastoupení posluchačů v Evropě. Lidé zůstávají vzhůru až do brzkých ranních hodin, jen aby si každou středu mohli poslechnout novou epizodu. A v Asii a Austrálii je to pro ně pak takový ranní pořad. Mnoho posluchačů pak poslouchá také naše reprízy.

Oba dva máte své kariéry založeny na svých hlasech – ať už se se zpěvu nebo moderování týče. Měli jste někdy období, kdy se vám nelíbilo slyšet váš hlas z nahrávky, jak to má spousta lidí?

Seb: Myslím si, že jestli se to někdy stalo, tak to bylo velice dávno a oba jsme se přes to rychle přenesli, protože tohle je to, co jsme chtěli v životě dělat.

A nakonec, co čeká Man Of The Hour v budoucnu? Plánujete třeba zase nějaký MOTH speciál?

Seb: Prostě pojedem dál! 20. série je téměř u konce. A 21. série je za rohem. A co se týče speciálů… Každá epizoda je pro mě velmi speciální.

Velké díky patří Sebovi a Idobi rádiu za zprostředkování tohoto rozhovoru. Určitě si nezapomeňte naladit Man Of The Hour každý čtvrtek ve 2 hodiny ráno našeho času na Idobi – případně jeho reprízu každou neděli od 21. hodin. Pokud si chcete poslechnout MOTH i kdykoliv na cestách, můžete si také zdarma stáhnout všechny minulé podcasty na ManOfTheHour.ca.